26 Mart 2019
  • Bolu10°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara13°C

‘İÇKİ RUHSATINI AKP’Lİ BELEDİYE VERDİ’

Ak Parti Milletvekili Adayı Fatih Metin’e bir tepki de Kıbrıscık Belediye Başkanı Doğan Dağ’dan geldi. Dağ, göreve geldiklerinden bu yana hiçbir yere içki ruhsatı vermediklerini, birahanelerin bir tanesine AKP’li belediye döneminde ruhsat verildiğini ifad

‘İçki ruhsatını AKP’li belediye verdi’

21 Ekim 2015 Çarşamba 16:54

Haber: Beyhan Bayrak

Kıbrıscık ilçesi için “Kıbrıscık’ta her yerde içkili yerler var. Ruhum daralıyor” dediği iddia edilen ifadelerden dolayı muhalefetin yoğun eleştirilerine maruz kalan Fatih Metin’e bir tepki de ilçenin CHP’li Belediye Başkanı Doğan Dağ’dan geldi. Dağ, CHP parti binasında düzenlenen toplantıda Fatih Metin’e ateş püskürdü.

‘BİR TANE YERE BİLE İÇKİ RUHSATI VERMEDİK’

Dağ, “AKP Bolu 3. Sıra milletvekili Adayı,Kıbrıscık'a geldiğinde ruhunun daraldığını söylemiş. Kıbrıscık'ta kahvehanelerin bile meyhaneye döndüğünü dile getirmiş. Kıbrıscık Belediyesi'nin CHP'ye geçtiği günden bu yana meyhane sayısında hiçbir değişiklik olmamıştır. Üstelik birahanelerden bir tanesi AKP'li belediye tarafından 27/10/2010 tarihinde ruhsat verilerek açılmıştır. O günden beri biz 1 tane içkili yere ruhsat vermedik . Kahvehanelerde içki içilmesi söz konusu dahi değildir” diye konuştu.

‘ŞANTAJLA OY ALMAYA ÇALIŞIYORLAR’

Metin’e “Kıbrıscık için ne yaptınız da neyin karşılığını istiyorsunuz” diye soran Başkan Dağ, “Bir zamanlar meyhanelere gidip oy istemeyi ballandıra ballandıra sergileyenlerin meyhanelerdeki oylara ihtiyaçları mı kaldı. Dörtdivan’dan karşılıksız destek almışlar, Kıbrıscık'a ne verdiniz de neyin karşılığını istiyorsunuz? Demek ki siz halka da hakka da karşılıksız hizmet etmiyorsunuz. İnsanları kötüleyip, aşağılayacağınıza neden hükümet programlarınızı anlatmıyorsunuz? Köy ve mahalle muhtarlarını istedikleri oy gelmezse suyunuzu vermeyiz, yolunuzu yapmayız diyerek tehdit ediyor, şantajla oy almaya çalışıyorsunuz. Neden her hizmet karşılığında oy istiyorsunuz?” sözleriyle tepki gösterdi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar