23 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul3°C
  • Ankara7°C

‘BU GREV MAKSATLIDIR’

Sağlık Sen Bolu Şube Başkanı Sami Yılmaz, İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan iş bırakma eyleminin yanlış ve maksatlı olduğunu ifade etti.

‘Bu grev maksatlıdır’

23 Ekim 2015 Cuma 13:47

Haber: Beyhan Bayrak

Hastanelerin birleşmesi sürecine eleştiriler getiren Yılmaz, “Afiliasyondan kaynaklı döner sermaye ödemelerinde yaşanan problemler, çalışma koşullarındaki olumsuzluklar, performans sisteminin getirdiği adaletsizlikler gibi nedenlerden dolayı yapılan bu eylem halkımızın sağlık hizmetlerine ulaşamamasına neden olmuştur” dedi.

GEREKÇE NE OLURSA OLSUN HALK MAĞDUR OLUYOR

Sağlık çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak gerekçe ne olursa olsun iş bırakma eylemlerin halk mağdur ettiğini söyleyen Sami Yılmaz, “Bu eylem biçimini her zaman arka plana attık. Hak arama eylemlerimizi yaparken sağlık hizmetlerinin aksamamasını göz ardı etmedik” diye konuştu.

 İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde afiliasyon ile ilgili sorunları Kamu Hastaneleri Kurumu’na ve Bolu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne ilettiklerinin altını çizen Yılmaz, “Çalışanların sorunlarının giderilmesi için hastane yönetimi de elinden gelen çabayı göstermektedir.

‘BAŞKALARININ HAKKINI GASP EDİYORLAR’

 Türk Tabipler Birliği, Türk Sağlık-Sen, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) ve Türkiye Psikiyatrist Derneği’nin gerçekleştirmiş olduğu eylemi maksatlı görüyoruz. Hak ararken halkın sağlık hizmetlerine ulaşmasına engel olan, dolayısıyla başkalarının hakkını gasp eden bu eylem biçiminin yanlış olduğunu bir kez daha vurguluyor, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının çözüm adresinin Sağlık-Sen olduğunu ifade ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar