15 Temmuz 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara20°C

EN TASARRUFLU AİLELER SEÇİLECEK

Atatürk İlköğretim Okulu'nun öğrenci ve ailelerini bilinçli enerji kullanımına yöneltmeyi amaçladıkları Takışık projesi, veli ve öğretmen eğitimleri ile başladı.

En tasarruflu aileler seçilecek

23 Ekim 2015 Cuma 16:02

 

 

Bolu Bağışçılar Vakfı Enerji ve Su Tasarrufu Hibe Programı kapsamında desteklenen TAKIŞIK projesi, Atatürk İlköğretim Okulu tarafından verilmiş ve desteklenmeye uygun görülmüştü. Aile ve öğrencilerin evde bilinçli elektrik ve su kullanmalarına yöneltmeyi amaçlayan proje, 2 aylık süreçte aileler arasında yarışma formatında devam edecek.

2 AY DEVAM EDECEK

Program kapsamında ailelere ve öğretmenlere Dr. Duygu Metin tarafından "Evde elektrikli aletler nasıl tasarruflu kullanılır? Faturaların daha az gelmesi için pratik yöntemler nelerdir? Enerji ve tasarrufun önemi” gibi başlıklarda eğitim verildi.

3 AİLENİN KAPISINA BELGE ASILACAK

Projeye sürecinde yarışmaya katılan 85 ailenin 13 Ekim'de faturaları alınmış ve son endeks bilgileri kaydedilmişti. Süreç sonunda tekrar faturaların endeks bilgileri alınacak ve karşılaştırıldığında kazanan aileler belirlenmiş olacak. En az yüzde 5 oranında faturalarında tasarruf eden 3 aileye ödül verilecek. Bu kapsamda projeye dahil olan 85 ailenin kapısına "Enerji tasarrufu kimlik belgesi" asılacak.

Bolu Bağışçılar Vakfı Enerji ve Su Tasarrufu Hibe programı kapsamında desteklenen 3 projenin çıktıları, sonuçları ve etki analizi Aralık ayında yapılacak hibe programı kapanış kokteyli ile tüm kamuoyu ile paylaşılacak.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.