15 Temmuz 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara20°C

YANGIN KULELERİ HAYAT KURTARDI

Göynük’te kurulan yangın kuleleri, ilçede yaz döneminde çıkan yangınların ormanlara çok büyük zararlar vermesine engel oldu

Yangın kuleleri hayat kurtardı

25 Ekim 2015 Pazar 13:29

 

 

İlçede yaşanan 5 yangında 4’ü, yangın kulelerinde görevli personel tarafından erkenden fark

edildi.

Yangın sezonunun bitmesiyle birlikte Göynük Orman İşletme Müdürlüğü Goyran ve Kızlarkırı Yangın gözetleme kulelerindeki haberleşme ve enerji sistemlerinin söküm işlemleri tamamlanıp gerekli temizliğinin ardından kuleler bir sonraki yangın sezonu başlangıcına kadar kapatıldı.

II. Derece Yangına Hassas Bölgede yer alan Göynük Orman İşletme Müdürlüğü için büyük öneme sahip Yangın Kuleleri, olası yangınlara erken müdahale şansını artırarak yangınların büyümeden önlenmesinde büyük rol oynadı.

Bu yıl yangın açısından oldukça başarılı bir dönem geçirilen Göynük’te 5 adet örtü yangınında 0,45 hektarlık alanın zarar gördüğü, meydana gelen 5 adet yangının 4 adedinin Yangın Kulelerinde görevli personel tarafından tespit edildiği, tespit edilen yangınlara erken müdahale ile olası büyük yangınların önüne geçildiği, böylelikle Yangın Kulelerinin öneminin bir kez daha anlaşıldığı ifade edildi.

Ayrıca orman yangınlarına karşı mücadele kapsamında yıl içerisinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantıları sayesinde insan kaynaklı yangın sayısında geçmiş yıllara göre büyük bir düşüş olduğu belirtildi.-Haber merkezi

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.