24 Mart 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara2°C

BOLU’NUN ASLANLARI TERÖRİSTLERE GÖZ AÇTIRMIYOR PKK’YA BÜYÜK DARBE

Terör örgütü PKK ile mücadele için Güneydoğu bölgesinde görevlendirilen Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığı bünyesindeki özel eğitimli komandolar, PKK’nın önemli mevzilerini imha etti.

Bolu’nun aslanları teröristlere göz açtırmıyor    PKK’ya büyük darbe

25 Ekim 2015 Pazar 17:10

Kayseri 1. Komando Tugay Komutanlığı ile birlikte Güneydoğu’da terör örgütü PKK ile yoğun mücadele içerisinde olan Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığı’nın özel eğitimli komandoları, kahramanca mücadeleye devam ediyor. Komandolar, geçtiğimiz hafta yaptıkları operasyonlarla PKK’ya büyük zaiyat verdirdiler. Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada Bolu ve Kayseri komandolarının, PKK terör örgütünün önemli mevzilerini imha ettiği duyuruldu.

OPERASYONLARDA PKK’YA BÜYÜK ZAİYAT VERDİRDİLER

Genelkurmay Başkanlığı’ndan 23 Ekim Cuma günü yapılan açıklamada, “Hakkâri’nin İkiyaka dağlarında devam eden operasyonda tespit edilen bölücü terör örgütüne ait barınak, mağara ve silah mevzileri, düzenlenen hava harekatıyla imha edilmiştir” denildi.

PATLAYICILAR, BARINAKLAR VE MEVZİLER İMHA EDİLDİ

Genelkurmay Başkanlığı’ndan 25 Ekim Pazar günü yapılan açıklamada ise Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde bölücü terör örgütünden kaçan bir teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtilerek şöyle denildi: "Bölücü terör örgütü mensuplarınca önceden yola yerleştirilen Muş’ta bir, Şırnak’ın Uludere ilçesinde iki ve Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde bir olmak üzere dört el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir. Hakkâri’de devam eden operasyonda İkiyaka dağlarında bölücü terör örgütüne ait barınak, mağara ve silah mevzileri, düzenlenen hava harekatıyla imha edilmiştir” ifadelerine yer verildi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.