23 Eylül 2019
  • Bolu10°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara9°C

MÜFTÜ’YE ÇİFTE STANDART SUÇLAMASI

MHP İl Başkanı Mehmet Aydın, Taşkestili yangınzedelere yardım kampanyası için yazdıkları dilekçeye Müftülük’ten 2 aydır yanıt gelmediğini söyledi. Aydın, İl Müftüsü’nün Ak Partili Fatih Metin’e yazdığı dilekçeye 2 günde cevap geldiğini söyleyerek tepki gö

Müftü’ye çifte standart suçlaması

25 Ekim 2015 Pazar 15:02

MHP’nin yükselişte olduğunu ve diğer partilerin bunu engellemek için her türlü yolu denediğini söyleyen İl Başkanı Aydın, “Ne yaparlarsa yapsınlar, Bolu’nun 1 Kasım seçimlerinden sonra Meclis’te 3 partiyle temsil edilmesinin önüne geçemeyecekler. AKP Genel Başkanı tüm mitinglerinde Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’yi kötüleyerek, iftiralar atarak ülkücü camiadan oy almak için uğraşıyor. Bolu’dakiler de ondan gördüklerini burada uygulamaya çalışıyorlar. Benim onlara tavsiyem, bu oyundan vazgeçsinler. Ülkücü camianın içerisine kimse nifak sokmaya kalkmasın” dedi.

VALİLİK OLURUNA RAĞMEN MÜFTÜLÜK’TEN YANIT GELMEDİ

AKP’nin devletin tüm kurumlarını kendi emelleri için kullandıklarını ve yalan söyleyerek ortak etmeye çalıştıklarını savunan Mehmet Aydın, dikkat çekici bir belgeyi kamuoyuyla paylaştı. Aydın, 2 ay önce büyük yangınların meydana geldiği Taşkesti köyleri için Cuma namazı çıkışı para toplanması için Müftülüğe dilekçe verdiklerini söyleyerek “Biz bunu seçim malzemesi yapmak istemezdik. Ama gelinen noktada bunu sizlerle paylaşmak zorunda kaldık. Valilik oluru olmasına rağmen Müftü Bey, 2 aydır bizim dilekçemize bir cevap vermedi. Taşkestili yangınzedelerin dertlerine birazcık da olsun merhem olmak için yapmaya çalıştığımız bu yardım toplama işini görmezden geldi” dedi.

KAYIKÇI KAVGASINA ALET OLDULAR

Ak Parti Milletvekili Adayı Fatih Metin’in Müftülükten talep ettiği dilekçeye gelen cevabı hatırlatan Aydın, “Fakat AKP’li vekil adaylarının kayıkçı kavgasına alet olarak Fatih Metin’in vermiş olduğu dilekçeye 2 günde cevap verdiler.

Biz gelin Taşkestili vatandaşlara derman olun diyoruz, duymazdan geliyorlar; ama AKP’li siyasilerin yalanlarına alet olmak için her türlü çabayı gösteriyorlar. Biz MHP olarak bu kayıkçı kavgasının içerisinde olmayacağız. Bizi kimin ne söylediği ilgilendirmiyor, bizi Kıbrıscık halkı ilgilendiriyor.

Kıbrıscıklı vatandaşlarımızın haklarını da ne AKP’li Fatih Metin savunabilir ne de CHP’liler. Kıbrıscık’ı kimseye siyasi malzeme yaptırtmayız. Ama Müftü Efendi de o makama niçin oturduğunu unutmamalı” ifadelerini kullandı. 

wwww.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar