26 Haziran 2019
  • Bolu18°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara23°C

ABD’DEN ÖDÜL ALDI

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencisi Furkan Bilaloğlu, farklılıklarımızın önemi üzerine kurguladığı dijital hikayesiyle ABD’den ödül aldı.

ABD’den ödül aldı

26 Ekim 2015 Pazartesi 11:42

Çocuklar için yazdığı ‘Bizi Özel Yapan Farklılıklarımızdır’ temalı dijital hikayesinde, insanlara özgü davranışları iki sevimli hayvan aracılığıyla anlatan Bilaloğlu, ABD Büyükelçiliği ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın düzenlediği yarışmada büyük ödülü kazanan 3 yarışmacıdan biri olmayı başardı.

Hikayesini aynı zamanda hem seslendiren hem de görselleştiren Bilaloğlu, 22 Eylül-1 Ekim 2015 tarihleri arasında ‘Center for Digital Storytelling’ tarafından düzenlenen konferans ve atölyelere katıldı ve ABD’nin Massachusetts eyaletinde eğitim almaya hak kazandı.

FARKILIKLARI ELE ALDI

Furkan Bilaloğlu’nu makamında kabul eden AİBÜ Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bahar da, öğrenciyi tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Bilaloğlu’nun dijital hikayesini ilgiyle dinleyen Bahar, Türkçe Öğretimi Etkinlikleri kapsamında hazırlanan bu hikâyenin, fakültede yetişen öğretmen adaylarının niteliklerinin iyi bir göstergesi olduğunu söyledi. Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hakan Yaman ile Sınıf Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi ve ders sorumlusu Doç. Dr. Ebubekir Çakmak da Bilaloğlu’nu tebrik ettiler.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.