19 Temmuz 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara18°C

YURTLARA ÖZEL SEKTÖR EL ATACAK

Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda öğrenci yurtları ve kapasiteleri hakkında bilgiler veren Vali Aydın Baruş, Kredi Yurtlar Kurumu’nun özel sektörle protokol imzaladığını ve bu protokolle 3 yurdun daha yapılacağını söyledi.

Yurtlara özel sektör el atacak

26 Ekim 2015 Pazartesi 11:47

 

 

 

Haber: Beyhan Bayrak

Valilik’te yapılan Koordinasyon Toplantısı’nda ele alınan konulardan biri de üniversite öğrencilerinin yurt sorunu oldu. Abant İzzet Baysal Üniversite Gölköy yerleşkesi içinde yapılan 774 kapasiteli öğrenci yurdunun bitme aşamasında olduğunu söyleyen Vali Aydın Baruş, “Kredi Yurtlar Kurumu tarafından inşaatı devam eden 774 kapasiteli yurt, şu anda yüzde 95 seviyesinde tamamlandı.

774 KAPASİTELİ YURT YÜZDE 95 BİTTİ

Aralık ayı sonunda bitirilerek Kredi Yurtlar Kurumu’na teslim edilecek. Bu inşaatın tamamlanması ile ilimizde yüksek öğretim öğrencilerine sağladığımız barınma imkanı daha iyi hale gelecektir. Yine Karaköy sınırları içinde bulunan arsalar üzerinde de 750 öğrenci kapasiteli bir yurdun yapılması konusu proje aşamasında olup, önümüzdeki yıl içinde gerçekleşecek” diye konuştu.

KAPASİTEYİ 10 BİNLERE ÇIKARTMALIYIZ

Vali Baruş, önümüzdeki yıl ise Kredi Yurtlar Kurumu’nun özel sektörle imzaladığı protokol çerçevesinde 3 adet yurt inşaatının daha yapılarak yaklaşık 2 bin 300 kapasiteli yurtların Bolu’ya kazandırılmasının planlandığını ifade etti. “Bunlar gerçekleştirildiğinde Kredi Yurtlar Kurumu’nun toplam kapasitesi 7 binler civarına ulaşmış olacak” diyen Baruş, bu sayıyı da yeterli görmediklerini ve 10 binlere çıkartılması gerektiğini söyledi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar