26 Mayıs 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara20°C

'ZABITA BİZİ TACİZ EDİYOR'

MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Memiş, MHP seçim standlarının, Bolu Belediyesi zabıta ekiplerince sürekli taciz edildiğini ve partilelerin de rahatsız edildiğini iddia etti.

'Zabıta bizi taciz ediyor'

26 Ekim 2015 Pazartesi 14:26

Haber: Adem Güler

MHP’nin 1 Kasım seçimleri nedeniyle yaptığı siyasi çalışmaların, Bolu Belediyesi’ne bağlı Zabıta ekipleri tarafından sürekli engellenmek istendiğini söyleyen Memiş, “MHP olarak Parti binamız önünde Seçim kurulundan izin alarak kurduğumuz standımızdaki sinevizyon gösterimiz ve standımız, zabıta ekipleri tarafından adeta sürekli taciz edilerek, partililerimiz rahatsız ediliyor. Gelen zabıtalar, izin belgesini 50 kere okuyarak nerede nasıl bir açık buluruz da engel oluruz zihniyetiyle partimizi ve partililerimizi taciz ediyorlar. Zabıta arabasını standımızın yanına çekerek, organizasyonlarımızı bozmak için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar” iddialarında bulundu.

‘İZİN BELGESİNİ 50 KERE OKUYARAK AÇIK BULMAYA ÇALIŞIYORLAR’

Belediye yetkililerine uyarılarda bulunan Bahadır Memiş, “Buradan belediye yönetiminde yer alan, oturduğu koltuğun ağırlığını kaldıramayan şahsiyetleri uyarıyoruz; yaşanacak olası tatsızlıkların sorumlusu kendileri olacaktır. Bu kadarı da olmaz! Bolu Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, siyasi çalışmaları takip edeceklerine İzzet Baysal Caddesi’nde tonlarca çelik kullanılarak yapılan ve hiçbir güvenlik önlemi alınmadan devam eden inşaata gitsinler. Standımız kimsenin can güvenliğini tehlikeye sokmazken, sabah 04.00’lere kadar süren inşaat çalışması halkımızın can güvenliğini tehlikeye atmaktadır” dedi.

ORTAMI GERMEK İSTİYORLAR

Bu tutumu, AKP’nin oy kaybetmesine bağlayan Memiş, “Seçimi kaybettiğini anlayarak telaşa kapılan AKP’li belediyenin görevlisi bazı şahsiyetler, kentimizde huzur içerisinde süren siyasi çalışmaları asli görevleri olmamalarına rağmen germek istemektedirler. Huzur bozmaktadırlar. Bugüne kadar gerginlikten medet umanlar 1 Kasım seçimlerini de buna alet ederek, baskı ile seçim kazanmanın hesaplarını yapıyor olabilir. Ancak şu bilinmelidir ki Bolu halkı bu zihniyete gerekli tokadı 1 Kasım günü sandıklar açıldığında enselerine patlatacaktır. Duyarlı ve Hassas Bolu halkımıza biz, sonuna kadar güveniyoruz” dedi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar