26 Nisan 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara20°C

LİSELİLERE GİRİŞİMCİ JESTİ

Gençlerde girişimciliğin geliştirilmesi amacıyla Bolu Ticaret ve Sanayi Odası İl Genç Girişimciler Kurulu ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında bir işbirliği protokolü imzalandı. Protokol ile her ay lise düzeyindeki öğrenciler, başarılı girişimcilerle bi

Liselilere girişimci jesti

26 Ekim 2015 Pazartesi 15:52

İlimizde girişimci düşüncenin yaygınlaştırılması konusunda genç nüfusta farkındalığın artırılması amacıyla çalışmalarına devam eden Bolu Ticaret ve Sanayi Odası İl Genç Girişimciler Kurulu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir işbirliği protokolü imzalayarak çalışmalarını uygulama boyutuna taşıyor.

KASIM AYINDA BAŞLAYACAK

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen protokol imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Müdür Yardımcısı İdris Keleş ve Ar-Ge Birim Başkanı Melih Özbay, İLGGK adına da İcra Komitesi Başkanı Haluk Yerlikaya, Başkan Yardımcısı Cihan Saraç ve Komite üyeleri Hatice Akkaya, Serkan Gezgin ve Burak Özkan katıldı.

Protokol detayları ile ilgili bilgiler veren İLGGK Başkanı Haluk Yerlikaya, Kasım ayından itibaren aylık periyotlar halinde başarılı bir girişimci, yönetici ve genç girişimciden oluşan bir ekibin 11. sınıflarda eğitim gören öğrenciler ile bir araya getirilmesinin öngörüldüğünü dile getirdi.  Bu platform ile başarılı girişimcilerin gençlerle ticaret, girişimcilik, kişisel gelişim gibi başlıklarda bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmasını hedeflediklerini belirten Yerlikaya, organizasyonların Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirileceğini ifade etti.

ÇAVUŞOĞLU VE YERLİKAYA İMZA ATTI

Gençlere girişimcilik fikri ve bilincinin aşılanması hususunun önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ise İl Genç Girişimciler Kurulu’nu bu önemli çabalarından dolayı kutladı ve bu süreçte kurum olarak kendi üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından işbirliği protokolü İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ve Bolu TSO İl İLGGK Başkanı Haluk Yerlikaya arasında imzalandı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.