14 Kasım 2018
  • Bolu4°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara3°C

ŞANTİYE BÜYÜK KAR GETİRECEK

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, merkez mahalle muhtarları için bir teknik gezi düzenledi. Muhtarlara şantiyeyi gezdiren Yılmaz, şantiyenni üyük kar getireceğini söyleyerek “Burası belediyenin kasası haline dönüşecek bir sistem” diye konuştu.

Şantiye büyük kar getirecek

27 Ekim 2015 Salı 13:26

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, son olarak Bolu Belediyesi Aşevinde bir toplantı gerçekleştirdi. Muhtarların tamamının katıldığı yemekli toplantıda Başkan Yılmaz, öncelikle muhtarların istek ve önerilerini dinledi ve çözüm konusunda toplantıda hazır bulunan daire müdürlerine talimat verdi. Daha sonra Bolu Belediyesi çalışmaları ile ilgili muhtarlara bilgiler veren Yılmaz, toplantının ardından bir gezi düzenleyerek muhtarlarla birlikte çalışmaları yerinde inceledi.

BELEDİYE PROFESYONEL BİR ŞİRKET GİBİ ÇALIŞACAK

İlk olarak Bolu Belediyesi Şantiyesine giden Başkan Yılmaz, şantiye ile ilgili bilgiler vererek; “Bolu Belediyesi Şantiyesinin kapasitesini 3 katına çıkardık. Burası belediyenin kasası haline dönüşecek bir sistem. Biz burada gerçekleştirdiğimiz üretim sayesinde hem Bolu’nun tamamında yapacağımız çalışmalar için gerekli hammaddeyi üreteceğiz hem de ürettiğimiz fazla malzemeyi de satacağız. Bu yıl itibari ile buranın karının yılda 25 milyon TL olacağını söyleyebilirim. Bizim hedefimiz şu; belediye olarak devletten aldığımız pay Bolu Belediyesi’nin bütçesinin yüzde 25’ini oluşturacak, gelirlerin diğer yüzde 75’lik bölümünü ise belediyenin üretim ve yatırımları oluşturacak. Bu ne demek oluyor, Bolu Belediyesi profesyonel bir şirket gibi çalışan kendi gelirinin tamamını kendi yatırımlarından kazanan bir kurum haline gelecek” dedi.

YOLLARI YERİNDE GÖRDÜLER

Yılmaz, daha sonra mahalle muhtarlarına merkezde yeni açılan yolları ve Bolu Belediyesi tarafından üretim kapasitesi daha fazla olan ve kurulumuna yeni başlanan parke taşı fabrikası ile yeni büz fabrikasını gezdirdi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar