24 Eylül 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara20°C

ALLAR VE KÜPÇÜ’NÜN BALONU PATLADI

6 Ekim’de yıllardır atıl konumda bulunan Gerede Gerkonsan Fabrikasını Belediye Başkanı Mustafa Allar ve Ahmet Kıran ile ziyaret eden AKP Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, “1500 Geredeli bu işletmede iş imkanı bulacak” demişti.

Allar ve Küpçü’nün balonu patladı

27 Ekim 2015 Salı 17:00

Haber; Gönül OLUTÜRK

Foto; Erdal TANRIVERDİ

Belediye Başkanı Mustafa Allar ve Milletvekili Fehmi Küpçü’nün yaklaşık bir ay önce birlikte gerçekleştirdikleri Gerkonsan açıklamalarının seçim yatırımı olduğu ortaya çıktı. İkili Ekim ayı başında yıllardır çalışmayan fabrikayı ziyaret etmiş ve 1500 Geredeli vatandaşa iş imkanı sağlanacağını, Akkuyu Enerji Santralleri'nin demir ihtiyacının buradan karşılanarak ilçeye katma değer girdisi yaratılacağını söylemişlerdi. Fabrika binasının Altınyaprak İnş. San. ve Tic. A.Ş. tarafından satın alındığını belirten ikili gazetecilere verdikleri pozla ne kadar mutlu olduklarını göstermişti.

SATIŞ YALAN ÇIKTI

Aradan geçen bir aya yakın zaman içerisinde tesisin satılması bir yana, sahibi bulunan bankaya teklif dahi götürülmediği anlaşıldı. Haber muhabirimiz tesisin sahibi olan Bank Asya A.Ş ile görüşerek satıldığı belirtilen Gerkonsan tesisinin hala neden bankanın resmi internet sitesinde satış beklediğini sordu. Banka yetkilileri, “bir yılı aşkın bir zamandır bahse konu tesisi bankamıza aittir. Bu gayrimenkulümüzün satışı hiç olmamıştır. Hatta satın almak için bir talepte bulunanda olmamıştır. Almak isteyen girişimciler bankamızın resmi internet sitesinden mülke teklif vererek alabilirler” şeklinde konuştular.

BİR YALANDA KIRAN’DAN

Altınyaprak İnş. San. ve Tic. A.Ş. Ahmet Kıran, "Yaklaşık iki yıldır fabrika ile ilgileniyorduk ve bugün satın almak nasip oldu. Ülkemiz termik santral çalışmaları noktasında hızlı bir şekilde ilerliyor. Gerkonsan’da ilk etapta hepimizin yakından tanıdığı Akkuyu Termik Santrali ihtiyacının karşılanması için çalışma yürütecek. Bu noktada fabrikadaki eksikliklerin tespitini hızlı bir şekilde yaparak işe koyulmayı hedefliyoruz. 'Bu bir milli servet' düşüncesiyle yola çıktık. Kısa zamanda bu milli serveti yeniden ayağa kaldırmak için çalışmalara başladık. Fabrikadaki tüm eksikliklerin raporları şu anda oluşturuluyor. Gerkonsan artık hiçbir zaman bu sessizlikte olmayacak" diye konuştu. Ancak Kıran’ın fabrikayı satın almadığı ve hatta tesisin sahibi olan banka ile hiç görüşme dahi yapmadığı açıklandı.

KÜPÇÜ VE ALLAR

"Tesisi alan firmamız başta bin 500 işçi alımı gerçekleştirecek. Bin 500 işçinin tamamını Gerede’den temin edecek. Yani öncelik Gerede ilçemizdeki insanımız olacak. Bu da ilçemize önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Bir çalışanı, ailesi ile beraber ortalama 3 kişi olarak kabul edersek, 4 bin 500 insanımız bu yatırımımızdan istifade edebilecek. Ekonomiye katkı sağlaması açısından da Gerkonsan ilçemizin bel kemiği olacaktır diye düşünüyorum" Demişlerdi.Bu açıklamaların da tamamen seçim yatırımı olduğu ortaya çıkmış oldu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar