26 Mart 2019
  • Bolu8°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara8°C

‘ŞİKAYET GELDİ, BİZ DE UYARDIK’

MHP İl yönetiminin “MHP seçim stantlarının Bolu Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından rahatsız edildiği” iddialarına, Bolu Belediyesi’nden yanıt geldi. Açıklamada gelen bir şikayet üzerine uyarı yapıldığı belirtildi.

‘Şikayet geldi, biz de uyardık’

27 Ekim 2015 Salı 16:56

Bolu Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle; “Bolu Belediyesi zabıta ekibi kendilerine gelen bir şikâyeti değerlendirmiştir. Zabıta ekibimiz tarafından ‘yaya trafiğinin engellenmemesi, vatandaşların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması’ için seçim stantlarının bulunduğu yerle ilgili uyarıda bulunulmuştur. Şehrimizin yaya trafiği açısından en işlek caddesi olan İzzet Baysal Caddesi bisiklet yolu üzerinde yer alan standın ‘vatandaşın geçişini engellemeyecek noktaya taşınma uyarısı’ dışında, zabıtalarımız tarafından her hangi bir işlem ya da müdahale olmamıştır.

Zabıtamız görevlerini yasa ve yönetmelikler çerçevesinde gerçekleştirir. Ana görevi belediye sınırları içinde düzeni sağlamak, halkın huzur, sağlık ve esenliğini korumaktır. Vatandaş tarafından gelen şikâyetleri değerlendirmek de asli görevlerinden biridir. Bu uygulama da bu görevleri çerçevesinde gerçekleşmiştir. Arkasında başka bir amaç aramak ya da rutin bir uygulamayı siyasi platforma çekmek siyasi nezaketle de bağdaşmaz.

Seçim döneminde bu tarz kışkırtıcı iddialarla, kamu hizmeti yürüten ekiplerimiz üzerinden siyaset yapılmasını da doğru bulmuyoruz. Bu dönemler, sağduyu ile hareket edilmesi gereken dönemlerdir. Gerçek olmayan konular üzerinden gündem yaratma çabalarının kimseye yararı olmayacağını, siyasi bir kazanç getirmeyeceğini özellikle vurgulamak isteriz.”-Haber merkezi

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar