22 Temmuz 2019
  • Bolu25°C
  • İstanbul29°C
  • Ankara26°C

SAĞLIKÇILARDAN SLOGANLI SİTEM

Kamu Hastaneleri Birliği İl Genel Sekreteri Metin Tahaoğlu ve İl Sağlık Müdürü Mahmut Arık’ın da katıldığı açıklamada, sağlık çalışanlarına karşı terör ve şiddet eylemlerini lanetlenirken, yapılan açıklamanın sonunda bir slogan dikkat çekti.

Sağlıkçılardan sloganlı sitem

28 Ekim 2015 Çarşamba 15:47

Haber: Beyhan Bayrak

Köroğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan açıklamaya Tıbbi Hizmetler Başkanı Abdullah Danışman ve çok sayıda sağlık çalışanı da katıldı. Açıklamayı yapan Tahaoğlu, terör saldırılarında 3 sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini söyleyerek “Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmeti bekleyen halkımız gördü.

TERÖRE EN BÜYÜK CEVAP BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ

Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar, en çok da bölge insnımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz” dedi.

ÖZGÜR ÖZERDOĞAN’I UNUTMADI

Tahaoğlu, nöbet görevindeyken hasta yakınlarının saldırısına uğrayan doktor

Özgür Özerdoğan’ı da unutmadı. “Nedeni ne olursa olsun hiçbir gerekçe şiddeti ve kaba kuvveti meşru kılmaz” diyen Tahaoğlu, “Bakanlık olarak sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da takipçisi olmaya devam edecek ve sorumluların hesap vermesi adına gerekli her türlü girişimin sonuna dek arkasında olacağız. Terör ve şiddet bizi asla yıldıramayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. Terör değil, şiddet değil kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak” diye konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar