16 Eylül 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara11°C

‘İHALE’DEN HABER VAR

Yeni Adliye Sarayı’nın ihale tarihi nihayet belli oldu. Ak Parti Milletvekili ve 1'inci Sıra Adayı Ali Ercoşkun, ihalenin 29 Aralık’ta yapılacağını duyurdu.

‘İhale’den haber var

28 Ekim 2015 Çarşamba 16:46

Ercoşkun, 25 dönümlük bir arazi üzerinde inşa edileceğini açıkladığı yeni Adliye Sarayı’nın otoparklarla ve sosyal tesislerle donatılacağını belirtti.

Ercoşkun, yılın müjdesini verdiği açıklamasında, şunları söyledi; “Adliye Sarayı yapımında son noktaya geldik. Eski cezaevine yapılması planlanan projenin daha ferah bir mekan oluşturulması amacıyla yer değişikliğine gidildi. Gecikme de bundan dolayı kaynaklandı. Her şerde bir hayır vardır denir ya, bu gecikmenin de Bolululara hayırlı bir neticesi oldu. Daha önce 15 bin metrekare olarak planlanan Adalet Sarayı artık 25 bin metrekarelik bir inşaat alanına sahip olacak. Otoparklarıyla, sosyal donatılarıyla 20 dönüm üzerine kurulu bir mekanda 25 bin metrekarelik bir inşaat alanıyla Boluluların hizmetine girecek. İhale muhammen bedeli 48 milyon lira. Yani Bolu’da kamu yatırımlarıyla kıyasladığımızda, Bolu-Mudurnu yolunun maliyeti 27 milyon lira. Adliye Sarayı’nın yapımı bu yol yatırımından da yüksek bir maliyete sahip.”

 60 BAŞVURUYU GERİDE BIRAKTI VE İHALEYE ÇIKIYOR

Ercoşkun, açıklamalarını şöyle sürdürdü; “40 milyonu geçen ihalelerde Kamu İhale Kurumu’nun şartları daha da ağırlaşıyor. Dolayısıyla ilan ve askı süreleri gerçekleşecek. Ama ihale tarihi alındı. 29 Aralık 2015’te, yıl bitimi öncesinde, yeni Adliye Sarayı ihalemiz gerçekleşecek. Ve Boluluların hak ettikleri, tüm Adliye çalışanlarının çalışma koşullarının iyileşeceği ama gelen vatandaşında sağlıklı bir hizmet alabileceği yeni Adliye Sarayı’na kavuşmuş olacağız. Türkiye’de 60 adliye sarayı yapılmayı beklerken, Bolu Adalet Sarayı’nın ihaleye çıkması büyük bir başarıdır. Bakanımız Sayın Kenan İpek’e, eski bakanımız Bekir Bozdağ’a, Sayın Başbakanımıza bizi kırmadıkları için ve yer teminine katkılarından dolayı Bolu Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’a teşekkürlerimi sunuyorum.”

ERCOŞKUN'DAN ATALAY'A BAYRAM MÜJDESİ

Ercoşkun, Anıtpark'ta düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayram'ı törenlerinde, bu önemli gelişmeyi Bolu Barosu Başkanı Ferit Atalay'a da bildirdi. Adliye Sarayı'nın ihaleye çıkacağından duyduğu memnuniyeti ifade eden Atalay, Ercoşkun'a teşekkür etti.-Haber merkezi

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.