19 Eylül 2019
  • Bolu13°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara11°C

BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Cumhuriyetin kuruluşunun 92’nci yıl dönümünde tüm Türk milletinin bayramını kutlarken, Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını andı.

Bayramımız kutlu olsun

29 Ekim 2015 Perşembe 10:33

“Her yıl büyük coşku içerisinde kutladığımız, bu yıl da 92. yıldönümünü kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramını her zamankinden farklı, Ulusça hüzünlü, buruk kutluyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize  şifa, şehit yakınlarına sabırlıklar  dilerim. Ulusça tekrar başımız sağ olsun.

Kutladığımız bu en önemli  bayramımızda, başımızı her zaman dik tutabilmek için Cumhuriyetimizin taşıdığı önemi daha iyi anlıyor, başarılarıyla ve kazanımlarıyla gurur duyuyorum.

 Tarihte ender görülen unutulmaz bir Kurtuluş mücadelesiyle temelleri atılan Cumhuriyet, kuruluş değerleri ile birlikte ebediyete kadar yaşayacaktır. 

Türk Ulusu'nun tabiat ve değerlerini en iyi bilen ve bu konuda en  uygun yönetim biçiminin Cumhuriyet olacağını ön gören Büyük Önderimiz Atatürk; Cumhuriyet'in ilanıyla, Ulusumuzun kötüye giden yazgısını tersine çevirmiştir.

 Yüce Atatürk, "Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır" sözüyle Cumhuriyet Rejiminde  izlenmesi gereken yolu göstermiştir.

Hiçbir kötü emel, Türkiye Cumhuriyeti'ne zarar veremeyecek, yüreği Atatürk inancı ve yurt sevgisiyle dolu Türk Ulusu'nun gücü ve isteği  karşısında tutunamayacaktır. Türkiye, ulus egemenliğine dayanan, laik ve demokratik bir Cumhuriyet'tir.

Özellikle yeni neslin, ATATÜRK ilke ve devrimlerini özümsemiş, Cumhuriyet’imizin kazanımlarının, ulusumuz açısından önemini benimseyen bireyler olması, geleceğimizin şekillenmesi açısından çok önemlidir. Bizlere parlak bir gelecek, tam bağımsız, çağdaş bir devlet armağan edenlere sonsuz minnet duyuyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi gönül borcu ve saygıyla anıyor, tüm Bolulu hemşerilerimin29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.