21 Şubat 2019
  • Bolu8°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara11°C

TAŞERONLARA KADRO SÖZÜ

Saadet Partisi Milletvekili Adayları Veysel Çetinkaya, Gökhan Yılmaz, İl Başkanı İbrahim Karagöz, Merkez İlçe Başkanı Murat Çelik, Parti üyeleriyle beraber İŞKUR’a iş başvurusu yapan gençleri ziyaret etti.

Taşeronlara kadro sözü

30 Ekim 2015 Cuma 12:54

Seçimlere 3 gün kala partilerin seçim kampanyaları tüm hızıyla devam ediyor.

Adaylığı 1’nci sıradan açıklanan Saadet Partisi Milletvekili adayı Veysel Çetinkaya, yaptığı etkin ve güçlü seçim kampanyasıyla adaylar arasında önemli alternatif olduğunu ve halk nezdinde, özellikle işçiler arasında adından söz ettirmeyi başardı.

FABRİKALARI ZİYARET ETTİ

Seçim ziyaretleri kapsamında fabrika ve maden ocaklarına da ziyaretler gerçekleştiren  Çetinkaya, asgari ücretten muztar ip olan işçilerle hasbihal etti. Çetinkaya  partisinin izleyeceği  işçi politikalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Çetinkaya açıklamasında “Bilindiği gibi AKP hükümeti döneminde taşeron işçi uygulamasına geçilmiş ve maalesef işçiler arasında büyük bir ayrım meydana gelmiştir. Bir müessesede 2 işçi çalışıyor biri taşeron diğeri kadrolu ise durumları tamamen farklıdır. Kadrolu işçiler her türlü hakka sahipken maalesef taşeron işçiler kadrolu işçinin aldığı maaşın yarım maaşı almaktadır. Sosyal güvenceleri de kadrolu işçiler kadar yoktur. Gecen gün Mengen Gökçesu’da yaptığımız seçim gezileri esnasında bir grup kömür işçisiyle karşılaştık onların durumlarını dinledik, onların şikayetlerini dinledik maalesef aynı şekilde taşaron  işçi uygulaması buralarda da devam etmektedir.

İŞÇİ HAKLARINA VURGU YAPTI

Çalışma saatlerine uyulması, her türlü işçi haklarının işçi kardeşlerimize verilmesi bizim en önde savunduğumuz hak anlayışıdır. Aynı şekilde ülkemizin her yerinde belediyelerde, okullarda çalışan taşeron işçilerde aynı muameleye tabidir.  Biz diyoruz ki, Saadet Partisi olarak iktidara geldiğimiz zaman taşeron işçiliğe son vereceğiz ve bütün çalışan işçiler kadrolu işçi statüsüne geçecektir. Beyannamemizde de yer almaktadır. Bu yüzden diyoruz ki; bu haksız uygulamanın kalkarak yerine adil bir yönetimin gelmesi için Saadet Partisi’ni desteklemenizi ve oylarımızı 1 Kasım’da Saadet Partisi’ne vermenizi tavsiye ediyoruz” dedi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.