16 Haziran 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara16°C

KURUM BÜTÇELERİ GÖRÜŞÜLECEK

İl Genel Meclisinde Kasım Ayı mesaisi başladı. Kasım ayı boyunca kamu kurum ve kuruluşlarının 2016 yılında bütçeden kullanacakları ödenek ihtiyacı ve yapacakları faaliyetlerle ilgili görüşmeler başladı.

Kurum bütçeleri görüşülecek

02 Kasım 2015 Pazartesi 12:18

 

 

Meclisin ilk oturumunda İl Özel İdaresinin 2016 Mali Yılı Gelir-Gider Bütçesi incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

KARARLAR KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

İl Özel İdaresi’nin 2016 Yılı Performans programının da görüşüldüğü toplantıda, Performans programının tamamı ile İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü kısmı Plan ve Bütçe Komisyonuna, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü kısmı eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile İl Kontrol ve Laboratuvar Müdürlüğü ve İl sağlık Müdürlüğü kısmı Çevre ve Sağlık Komisyonuna, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği kısmı İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi. 

Daha sonra 2015 Yılı İl özel İdare bütçesinin Destek Hizmetleri Müdürlüğünün Hizmet Alımları bölümünden İnsan kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün Personel Giderleri Hizmet Alımı bölümüne ödenek aktarılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

BÜTÇELER GÖRÜŞÜLECEK

Toplantıda son olarak İl Özel İdaresi bütçesinden ödenek ayrılan kamu kurum ve kuruluşlarının 2016 yılında bütçeden kullanacakları ödenek ihtiyacı ve yapacakları faaliyetlerle ve 2015 yılında yapılan faaliyetlerle ilgili yapılacak bilgi sunumlarının tarih ve saatleri de kararlaştırıldı. Buna göre; 9 Kasım 2015 Pazartesi günü İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 10 Kasım 2015 Salı günü Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü,11 Kasım 2015 Çarşamba günü İl Sağlık Müdürlüğü, 12 Kasım 2015 Perşembe günü Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 13 Kasım 2015 Cuma günü İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 16 Kasım 2015 Pazartesi günü İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 17 Kasım 2015 Salı günü İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, 18 Kasım 2015Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 19 Kasım 2015Perşembe günü İl Emniyet Müdürlüğü, 20 Kasım 2015Cuma günü ise Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkileri tarafından meclis üyelerine bilgiler verilecek.-Haber Merkezi

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar