24 Ocak 2019
  • Bolu6°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara3°C

ÖNCE ALT YAPI, SONRA NOKTA ATIŞI

Ak Parti’den üçüncü defa Milletvekili seçilen Ali Ercoşkun, partisinin hem ülke genelinde hem de Bolu’da, oylarını yükseltmesinin altında yatan sebepleri açıkladı.

Önce alt yapı, sonra nokta atışı

03 Kasım 2015 Salı 13:23

 

7 Haziran’dan önce Bolu’daki 3 milletvekili adayı ve teşkilatla birlikte çok uyumlu ve başarılı bir seçim çalışması yaptıklarını söyleyen Ercoşkun, 1 Kasım seçimleri için de eksiklerinden ders çıkardıklarını; tabiri caizse profesyonel nokta atışları gerçekleştirdiklerini belirtti.

Haber: Özge ELÇİ

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, gazetemize yaptığı değerlendirmede hem yaptıkları çalışmalara hem de vatandaşın sağduyulu tavrına dikkat çekti.

Ercoşkun, “Seçmenle temasımızda 10 saniye içinde söylediğimiz cümle şuydu; Vatanımızın milletimizin birliği beraberliğine 1 Kasım seçimleri vesile olsun inşallah. Şu anda mutlulukla görüyoruz ki 1 Kasım seçimleri ülkemizin istikrarlı ve bugüne kadar elde ettiği kazanımların bundan sonra daha da üst noktalara gidebilmesi için ihtiyaç duyduğu en önemli olgu olan istikrarın yeniden tesis edilmesi anlamında önemli bir netice verdi” dedi.

AK PARTİ’DE REKOR YÜKSELİŞ, CHP’DE REKOR DÜŞÜŞ

Ak Parti’nin Bolu’da bugüne kadarki en yüksek oy oranıyla, rekor sayılabilecek bir sayı ve yüzdeyle bir netice gerçekleştirdiğine dikkat çeken Ercoşkun, “Tabi bir milletvikilini daha kazanamadığımız için bir burukluk yaşıyoruz. Diğer taraftan yurt dışından gelen oylarla birlikte 120 bini geçen oy sayısı, Cumhurbaşkanlığı seçiminden olsun, diğer bütün seçimlerde olsun çok yüksek miktarda gerçekleşen bu neticeden de gurur duyuyoruz.

Türkiye’de oyunu en fazla artıran beşinci ilin Bolu olması, diğer taraftan Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi’nin oyunun en fazla düştüğü ilin Bolu olması da aslında Bolulu vatandaşlarımızın ne kadar sağduyulu bir şekilde meseleye yaklaştığını ortaya koyuyor. Ben, bize oy veren vermeyen tüm Bolulu vatandaşlarımıza hem demokratik seçim ortamı için hem de iradelerini sandığa yansıttıkları için ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Bugüne kadar Ak Parti Milletvekili adayı olarak halkımızın karşısına çıkmıştık, ama bundan sonra bize oy veren vermeyen tüm Bolulu vatandaşlarımızı TBMM’de temsil etmeye gayret edeceğiz” diye konuştu.  

MEHMET EMİN GÜZ’Ü UNUTMADI

Ak Parti’ye tekrar tek başına iktidarı getiren oy artışını ve bu artışın 5 ay gibi kısa sürede gerçekleşmesinin altındaki sebepleri sorduğumuz Milletvekili Ercoşkun, şu değerlendirmeyi yaptı; “7 Haziran’a göre kısa sürede bu kadar oy artışımız, milletimizi sağduyusu. Bolu olarak özele inersek biz 7 Haziran seçimlerinden daha geniş bir vakitte 3 milletvekili adayı olarak ne yaptığını bilen, Bolu’yu da iyi tanıyan çok uyumlu bir çalışma gerçekleştirdik. O zaman da diğer Milletvekili adayı arkadaşlarım Fehmi Küpçü ve Mehmet Emin Güz’e hep teşekkürlerimi sundum. Çünkü o dönem yapılan çalışma, çok önemli bir alt taban oluşturdu. Bu seçimlerde zaman oldukça kısaydı. 28 günlük bir çalışma gerçekleşti. 7 Hazirandaki olumlu hava üzerine bu sefer daha profesyonel, tüm analizlerimizi yapmış, nerede eksiğimiz var, nerelerde daha fazla çalışmamız lazım, özellikle her gün 2 milletvekili adayı arkadaşımızla bulunmak kaydıyla çok profesyonel nokta atışları gerçekleştirdik. Yeniçağa’da mesela değerli büyüğümüz Tevfik Ay ve arkadaşlarının Ak Parti’ye katılması, oradaki seçim neticeleri için çok büyük etki yaptı. Aynı şekilde Mengen’de Gökçesu’da yaptığımız çalışmalar, Mudurnu’da, Taşkesti’de köylerde yaptığımız çalışmalar, tüm bunlar hep bir hedefe, bir eksiği kapatmaya yönelik çalışmalardı. 3 Milletvekili Adayı olarak uyumlu olmamız, iş paylaşımıyla devamlı şekilde önümüzdeki süre belirlemeye çalışmamız, keifli bir çalışma ortamı oluşturdu. Teşkilatlardaki Bolu’da 3-0’a, Türkiye’de tek başına iktidara inanmışlık ayrı bir sinerji ortaya koydu” dedi.

‘TANJU ÖZCAN SIFIR YAPICLIKTAN BİR MİKTAR YAPICILIĞA GEÇSİN’

CHP Milletvekili Tanju Özcan’la aralarında geçen bir diyaloğu da aktaran ve Özcan’a bir tavsiyede bulunan Ercoşkun, son olarak şunu söyledi;
 “İlk akşam Tanju Özcan’a kendi Genel Başkan Yardımcılarının ifadesini hatırlattım. Hani Şafak Pavey, Demirtaş’la karşılaşınca ‘Nasıl salladık ama’ demişti ya. Ben de Tanju Bey’e ‘Salladık ama netice olmadı, hayırlısı’ dedim. Gerçekten Tanju Bey’i de muhakkak ders çıkarması lazım. Sonuçta demokrasinin vazgeçilmezlerinden birisi muhalefet. Daha yapıcı, daha hatta sıfır yapıcılıktan bir miktar yapıcılığa geçmesini; hem CHP hem Bolu’ya hem kendisine faydası olacağına inanıyorum.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar