19 Temmuz 2019
  • Bolu26°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara27°C

VALİBARUŞ’UN OKUL ZİYARETLERİ

Çarşamba günlerini okullara ayıran Bolu Valisi Aydın Baruş, bu hafta da iki okulu ziyaret etti.

VALİBARUŞ’UN OKUL ZİYARETLERİ

05 Kasım 2015 Perşembe 10:38

Vali Mehmet Ali Türker Anaokulu ve İzzet Baysal Anadolu Lisesi'ni ziyaret eden Vali Baruş, anaokulunda minik öğrenciler ile sohbet etti, İzzet Baysal Anadolu Lisesi'nde ise öğrencilere gelecekleriyle ilgili tavsiyelerde bulundu.

Bolu Valisi Aydına Baruş, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ile birlikte her Çarşamba günü gerçekleştirdiği okul ziyaretlerine bir yenisini daha ekleyerek Vali Mehmet Ali Türker Anaokulu ve İzzet Baysal Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti.

MİNİK EFE'DEN VALİ BARUŞ'A RESİM

Bolu Valisi Aydın Baruş beraberinde Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ile birlikte ilk olarak Vali Mehmet Ali Türker Anaokulu'nu ziyaret etti. Okul Müdürü Yılmaz Tek’den okul hakkında bilgiler alan Vali Baruş okulda bulunan Kelebek Grubu, Papatyalar Grubu, Minik Eller Grubu, Laleler Grubu ve Şirinler Grubu sınıflarını ziyaret ederek minik öğrenciler ile bol bol sohbet eti.

'UZUN KULAKLI TAVŞAN' OYUNUNU OYNADILAR

Vali Baruş'un Papatyalar sınıfını ziyaretinde ise minikler hazırladıkları sürpriz gösteriyi de sundular. Minikler müzik eşliğinde hazırladıkları 'Uzun Kulaklı Tavşan' isimli dans gösterisini sergilediler. Bu sınıfı ziyarette  Yaşar Efe isimli öğrenci, kendi elleriyle yaptığı bir resmi de Vali Baruş'a hediye etti. Minik Efe'yi kutlayan ve resmini oldukça beğendiğini ve başarılı gördüğünü söyleyen Vali Baruş, yine aynı sınıfta bulunan Ceren ve Ceylin isimli ikizler ile de bir süre sohbet etti.

MİNİKLERDEN CUMHURİYET BAYRAMI ŞİİRİ

Vali Baruş'un anaokulu ziyaretinde ayrıca Şirinler Grubu öğrencileri de sınıf halinde Cumhuriyet Bayramı şiirini okudular ve müzikli bir dans gösterisi sergilediler. Vali Baruş da minikleri kutlayarak, kendilerini çok başarılı bulduğunu söyledi. Vali Baruş, anaokulu ziyaretinde son olarak yemekhane bölümünü gezdi.

İZZET BAYSAL ANADOLU LİSESİ

Bolu Valisi Aydın Baruş ve Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, anaokulu ziyaretinin ardından İzzet Baysal Anadolu Lisesi'ni ziyaret ettiler. Okul Müdürü Uğur Sönmezel ve öğretmenler tarafından karşılanan Vali Baruş, okul ziyaretinde ilk olarak öğretmenler ile bir araya geldi.

"ÜLKEMİZİN VE BOLUMUZUN GELECEĞİNİ SİZLER BELİRLİYORSUNUZ"

Öğretmenler odasında okuldaki öğretmenlerle bir süre sohbet eden Vali Baruş, her Çarşamba okulları ziyaret ettiğini ve öğretmenler ile tanıştığı için mutlu olduğunu söyledi. Bunun nedenini ise "Biliyoruz ki ülkemizin ve Bolumuzun geleceğini sizler çiziyorsunuz" diyerek belirten Vali Baruş, geleceğin öğretmenlerin ellerinde şekillendiğini ifade etti. Geleceğin nesillerine en büyük katkıyı yine öğretmenlerin yaptığını ifade eden Vali Baruş, "Bu açıdan sizin vermiş olduğunuz bu emekler, sizin yapmış olduğunuz çalışmalar    çok önemli. Çünkü siz doğrudaninsana katkı yapıyorsunuz,  insan hayatını değiştiren bir emek veriyorsunuz ve bu emeğiniz için sizleri hep takdir ediyoruz" şeklinde konuştu.

"ÖNEMLİ OLAN BİRLİKTE AİLE ŞEKLİNDE ÇALIŞMAK"

İzzet Baysal Anadolu Lisesi’nin başarısını da bildiğini ve açılan destek kursları sayesinde bu başarının daha da artacağına inandığını kaydeden Vali Baruş, " Üniversite sınavlarında çok güzel bölümlere öğrenciler gönderdiğinizi biliyorum. Bu okulumuzun başarısı aynı zamanda Bolumuzun başarısının artmasında önemli rol oynuyor. Diğer taraftan bildiğiniz gibi bu sene de destekleme kursları açıldı. Bundan sonra üniversite sınavlarına çocuklarımızı hazırlamak için artık dershane kapısında koşturmaktan ziyade, velilerimiz devletine güvenerek çocuklarını bu kurslara gönderiyor. Sizlerin bu kurslarda vermiş olduğunuz destekleri, çabaları biliyorum. Sizlerin buradaki fedakarlığı, önümüzdeki yıllarda üniversite sınavlarında ilimizin başarısında büyük rol oynayacak. Çalışmalarımızı, bu bilinçle yaparsak inşallah önümüzdeki sene geçen yıldan çok daha başarılı neticeler alacağımıza inanıyorum. Önemli olan birlikte aile ortamında çalışmak.Bütün emeğimiz, bütün çalışmalarımız gençlerimiz için" dedi.

VALİ BARUŞ SINIFLARI GEZDİ

Okulda incelemelerde bulunan Bolu Valisi Aydın Baruş  ile İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu daha sonra  bazı sınıfları gezdi. 9-F sınıfının İngilizce dersini ziyaret eden Vali Baruş, öğrencilerle bir süre sohbet ettikten sonra öğrencilere başarılar diledi ve 12'inci sınıftan mezun olurken de  kendilerini başarılı bireyler olarak görmek istediğini dile getirdi.

DESTEK KURSU ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

Bolu Vali Aydın Baruş daha sonra ise okulda bulunan tüm son sınıf öğrencilerinin destek kursları kapsamındaki sınavının bitmesini bekledi ve burada da öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere hitap eden ve destek kurslarının önemine değinen Vali Baruş, "Destek kursları ile elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. İnşallah bu destek kursları sayesinde iyi bir birikime ulaşıp sınavlarda başarılı olursunuz. Bu arada kendinize vakit ayırmayı da ihmal etmeyin. Hayat sadece çalışmaktan ibaret değil. Sistemli bir şekilde çalışın. Her gün hangi vakitleri kendinize ayıracağınızı, hangi vakitte ders çalışacağınızı iyi belirleyin. Bu gelecek hayatınız için  önemli olacaktır.İleride hangi üniversiteyi seçerseniz seçin, ne mesleği yaparsanız yapın mutlu olmanız önemli. Mutluluk başarıyı getirir ama başarı her zaman mutluluğu getirmez. Önemli olan ders dışı hayatınızda da insanlarla ilişkilerinizde de sağlıklı bir temas kurabilmek. Diğer insanlara faydalı olabilmek çok önemli. Sosyal aktivitelerde yer almak çok önemli, Sosyal olarak da aktif insanlar olun. Hayatınızı sadece başarıya endekslerseniz ileride yalnız kalırsınız ve git gide de karamsar bir ruh haline girersiniz. Bu açıdan gelecekle ilgili burada edindiğiniz arkadaşlıklar da çok önemli. Sistemli bir şekilde çalışın ve bu arkadaşlıklarınızı, dostluklarınızı kaybetmeyin.  Hayata bakış açınız pozitif olsun. Kendinizi tek bir şeye şartlandırmayın. Tıp okuyup, doktor olmaya odaklandınız ama olmadı ise bu dünyanın sonu değil. İstediklerini gerçekleştirip,  son derece iyi dereceler elde edip mutlu olamayan insanların örnekleri var hayatımızda. Ben hepinize başarılar diliyorum. İnşallah iyi neticeler elde edersiniz" şeklinde konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.