17 Haziran 2019
  • Bolu15°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara21°C

MERALARA İŞKUR DESTEĞİ

İŞKUR, Bolu İli Merkez ilçe ve diğer bağlı ilçe sınırları içerisinde yer alan meralarda 6 ay süreyle çalıştırılmak üzere 15 işçinin istihdamını sağladı.

Meralara İŞKUR desteği

05 Kasım 2015 Perşembe 12:30

Bolu İl Müdürlüğünün İŞKUR’un Toplum Yararına Programı kapsamında hazırladığı İl Merkezi ve İlçe Merkezindeki Mera, Tarım ve Köy Alanlarının Temizliği ve Rehabilitasyonu Projesi ile Bolu İli Merkez ilçe ve diğer bağlı ilçe sınırları içerisinde yer alan meralarımızda 6 ay süreyle çalıştırılmak üzere 15 işçinin istihdamını sağladı.

Uygulama şekliyle Türkiye’de bir ilk olan ve maliyeti yaklaşık 140.000 TL olan projeyle  ilgili olarak İl Müdürümüz İsmail TAŞ;

Çayır, Mera, Yaylak, kışlak ve otlakıyeler başta olmak üzere tarım alanlarımızın İlimizin en önemli doğal zenginliği olduğunu vesürdürülebilir tarımsal üretim için vazgeçilmez unsurlar olduğunu belirterek, bu doğal varlıklarımızın rehabilite edilmesi, bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması, tarımsal üretimden optimum faydayı sağlamakla beraber kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın da refah düzeyini arttıracağını belirtti. Ayrıca İl Müdürlüğü olarak meraların temizliğinde kullanılmak üzere 1 adet  dal parçalama makinesi ve 2 adet motorlu tırpan alımı gerçekleştirildiğini söyleyen TAŞ, 15 işçinin istihdamıyla birlikte mera temizlik işlerinin hız kazanacağını söyledi.

 

     Hazırlayan                                             Onaylayan                                               Onaylayan Ziraat Mühendisi                                  ARED. Şb.Md.V.                                                        İl.Md.Yrd.    
Aysen GÜRLEN                                   Fevzi SEYMEN                                                Nuri ERKLİ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.