19 Temmuz 2019
  • Bolu26°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara25°C

MUDURNU YENİ BAŞTAN

Mudurnu İlçemizin yıllardır süren imar sorunları çözüme kavuşuyor. İmpo İmar Yönetim Kurulu Başkam Hüseyin Oflaz, Mudurnu'nun 1/5000 nazım imar planlarını hazırlamak üzere harekete geçtiklerini belirtti.

Mudurnu yeni baştan

06 Kasım 2015 Cuma 20:00

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Haber; Gönül OLUTÜRK

Mudurnu'nun 1/5000 nazım imar planlarım ve 1/1000 uygulama imar planlarım da hazırlamak için sahaya çıktıklarını belirten İmpo İmar yetkilileri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İller Bankasının konuya ilişkin ihalesini kazandıklarını açıkladı. Mudurnu'nun Bolu'nun tarihi ve turistik ilçesi olarak korunması gerektiğini belirten İmpo İmar Yönetim Kurulu Başkam Hüseyin Oflaz, “ilçenin çarpık yapılaşma bölgeleri yeni planlarla sağlıklı hale gelecek. Bununda ilçenin turizm potansiyelini artıracağını düşünüyoruz. Çarpık yapılaşma, yeni imar alanlarının yokluğu, altyapı, trafik, otopark, sosyokültürel alan eksikliği gibi önemli sorunların bugüne kadar çözüm bulmaması tarihe karışacak. İmarsızlıktan dolayı münferit plansız yapılaşmaların yeni imar planları sonrası ruhsat alabilecek hale geleceği müjdesini de şimdiden verebilirim” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ekim ayı başında 14 farklı yerleşim birimi için İller Bankası kredisi kaynaklı imar planı çizim ihalesine çıkmıştı. İhale süreci hafta başı sonuçlandı ve arasında Mudurnu İlçemizin de bulunduğu 2000 hektarlık bir alanın ihalesini İmpo İmar firması kazandı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.