24 Ekim 2020
  • Bolu13°C
  • İstanbul17°C
  • Ankara10°C

“YA BAŞKANLIK YA KAOS!”

Eğitim Sen Bolu Şubesi Hukuk Sekreteri Zehra Kulalı Gezici, şehit ailelerinin yaşadığı acıya atıfta bulunduğu basın açıklamasında, artan şehit haberlerini de sorgulayan bir dil kullandı.

“Ya başkanlık ya kaos!”

26 Mart 2016 Cumartesi 11:50

Haber; Adem GÜLER

Yaptığı basın açıklamasında, Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde terör örgütü PKK ile girdiği çatışmada şehit düşen Kıbrıscıklı Jandarma Uzman Çavuş Yıldırım Oflaz’ın ailesi ile birlikte şehit ailelerinin yaşadığı acıya işaret Eğitim Sen Bolu Şubesi Hukuk Sekreteri Zehra Kulalı Gezici, aynı zamanda yaşananların nedenlerini sorguladı. Kulalı Gezici, “Yoksa bu kirli savaş “Ya başkanlık, ya kaos” ikilemini halkımıza dayatan zihniyetin bir ürünümü?” diye sordu.

“HİÇBİR AİLE AKLINA GETİRMEK İSTEMEZ”

Hiçbir asker anası oğlunu askere uğurlarken, evladının evine bayrağa sarılı tabut ile döneceğini düşünmediğini, tasavvur dahi etmeyeceğine vurgu yapan Kulalı Gezici, “Böyle bir olasılık olsa dahi aklına getirmek istemez. Ülkesi yedi düvele karşı savaşsa dahi, kendisi Akşehir üzerinden Afyon`a doğru, Ayın altında kağnılar ile yürüyor olsa bile bunu düşünmez. İnsan olmanın tabiatında vardır bu. Ama bir yandan da o içinden atamadığı sıkıntı, evham, karamsarlık onun hiç peşini bırakmaz. Kapısının önüne ambulans yanaştığı vakit bile kondurmaz, ilk aklına gelen evladının askerde yaralandığı, evine gönderildiğini düşünür. Ambulanstan inenlerin arasında oğlunu göremeyince felaketi anlamıştır artık. Ürkek, tedirgin adımlarla yanına yaklaşanları buğulu gözlerle izler. İlk duyduğu cümle “Başın sağolsun ana” olacaktır. Kulakları uğuldar, dünyası yıkılır, ülkenin egemenlerinin iktidar hırsı onun yoksul ocağına da ateşi düşürmüştür” açıklamasında bulundu.

“YOKSULUN ATEŞLE İMTİHANI MI?”

7 Haziran seçimlerinden sonra kaos ve önlenemeyen hatta bilinçli bir şekilde derinleştirilen terörün bir şarapnel parçasının Kıbrıscıklı Jandarma Uzman Çavuş Yıldırım Oflaz’ın ana ocağına isabet ettiğini ifade eden Kulalı Gezici, “Kirli savaş, iktidar hırsı, bir mazlumun evini daha dağıttı. Ardında belki binlerce kez sorulacak 'neden', 'niçin' sorularını bırakarak. Bu ülkenin halkları bu kirli savaşta on yıllardır asker, sivil binlerce yurttaşını kaybetti. Birileri “bedelli askerlik” ile kurtuldu kirli savaştan. Yoksulun “Ateşle imtihanı mı” bu olan biten. Yoksa bu kirli savaş “ya başkanlık, ya kaos” ikilemini halkımıza dayatan zihniyetin bir ürünümü? Düşünmek gerek, neden demek, niçin demek… Olan biteni sorgulamak gerek” dedi.

“ALIŞMAYACAĞIZ, VAZGEÇMEYECEĞİZ”

“Halkları birbirine düşman eden, ülkeyi doludizgin iç savaşa sürükleyenlerden artık hesap sorma vakti gelmedi mi?” diye soran Eğitim Sen Bolu Şubesi Hukuk Sekreteri Zehra Kulalı Gezici, “Bu önlenemeyen terör ortamına alışmayacağız, Yoksul çocuklarının canlarının yitip gitmesine, ailelerin evlerine ateş düşmesine alışmayacağız. Kentlerin boşaltılmasına, yıkılmasına, göçe zorlanmasına, zulme alışmayacağız.  ‘İnadına barış’ söyleminden vazgeçmeyeceğiz. Bu vesile ile Kıbrıscıklı kardeşimiz Yıldırım Oflaz’ın hayatını kaybetmesinden derin üzüntü duyduğumuzu yineler, acılı ailesine, sevenlerine, nişanlısına ve tüm halkımıza başsağlığı dileriz” şeklinde konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar