• BIST 96.032
 • Altın 277,349
 • Dolar 5,7348
 • Euro 6,3654
 • Bolu 17 °C
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 23 °C

Murat Yapıcı'yla baş başa

Murat Yapıcı'yla baş başa

AKP VE YENİ CHP İLE UYUŞAMAYAN SEÇMENLERİN TERCİHİ BENİM

MHP Milletvekili Adayı Murat Yapıcı, teşkilat hareketiyle başlayan seçim çalışmalarının kısa sürede gönüllüler hareketine dönüştüğünü ve sokaktaki vatandaşların Murat Yapıcı'yı birbirlerine anlatarak, bu seçim çalışmasını bir şehir efsanesi haline getirdiklerini söyledi.

Bugüne kadar hep inandığı doğruları söylediğini ve savunduğunu dile getiren Yapıcı, “Bugüne kadarki çalışmalarımı sadece oy alma çabası içerisinde gerçekleştirmedim. O nedenle hem AKP'li, hem CHP'li hem de muhafazakâr duyarlılığı olan insanlarımızdan ciddi boyutta teveccüh görüyorum” diye konuştu.

Haber: Mehmet Korkusuz

Doktorluk yaptığım 30 yıl boyunca karşımdaki insanların rengine, görüşüne bakmaksızın herkese aynı ilgiyi gösterdim. Bugün karşılaştığım manzaraya baktığımda doğru anlaşıldığımı görebiliyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Adayı Murat Yapıcı, 12 Haziran'da yapılacak Genel Seçimler öncesi gazetemize değerlendirmelerde bulundu. Açıklamalarına yaklaşık 3 aydır aralıksız sürdürdüğü seçim çalışmaları hakkında bilgiler vererek başlayan Yapıcı, bu süre boyunca hem merkez ilçeyi, hem diğer ilçeleri, beldeleri ve köylerin tamamını gezdiğini söyledi.

Kendisinden önce hiçbir siyasi parti adayının böylesine etkili bir çalışma performansı sergilemediğini kaydeden Yapıcı, “Biz bütün ilçelerimizde ve köylerimizde varız. Çok da iddialıyız. Bu seçim kampanyasında teknoloji kullanımında da zirvedeyiz. Sadece vatandaşlarımız birebir görüşmekle kalmadık. Basını da son derece iyi kullandık. İnternet ortamında da bizimkisi kadar iyi bir kampanya yoktur. İnsanlar sosyal paylaşım ağı Facebook sayesinde seçim çalışmalarımızı anı anına takip etme imkânına da sahip oldular” şeklinde konuştu.

“BOLULULAR ÇALIŞMA YÖNTEMİMİ ÖDÜLLENDİRİRLERSE, BUNDAN SONRAKİ EVLATLARIMIZ BÖYLE BİR ÇALIŞMA YOLUNU DAHA KOLAY İZLERLER”
Seçim çalışmalarına başlamadan önce böylesine iddialı bir çalışmayı kendisinin bile düşünmediğini dile getiren Yapıcı, “Parti teşkilatlarımız hakikaten verimli çalıştı. Bolu'da siyasi partiler içerisinde teşkilat bütünlüğü sağlayabilmiş tek parti biziz. Diğer partilerde hem geçmişte kaynaklanan, hem aday adaylığı sürecinden kaynaklanan ciddi problemler söz konusu. Bu sıkıntıları yaşamayan tek parti MHP'dir. Bizim partimizde tüm adaylar ve aday adayları ellerinden gelen gayreti halen göstermektedirler. Partimizde teşkilat hareketiyle başlayan seçim çalışmaları kısa sürede gönüllüler hareketine dönüştü. Ben bunu bir şehir efsanesi olarak adlandırıyorum.
Çünkü benim anlatmamama rağmen birileri beni anlatmaya başladılar. Yani benim başımdan geçen birçok olayı hastalarım diğer vatandaşlara anlatmaya başladılar. Bu süreçte hastalarım hayatlarındaki kareleri topluma taşıdılar. Ve bu da bir şehir efsanesi olarak yayılmaya başladı. Ben bunların çoğunu unutmuştum. 30 yıllık meslek hayatımın en verimli, en dolu 18 yılını Bolu'da hizmet ederek geçirdim. Tecrübelerimi topluma aktarma imkânı buldum. Bunu aktarırken de hiç kimseyi birbirinden ayırmadım. Karşımdaki insanların rengine, görüşüne bakmaksızın aynı ilgiyi gösterdim. Bugün karşılaştığım manzaraya baktığımda doğru anlaşıldığımı görebiliyorum. Bolulular böyle bir çalışma yolunu ödüllendirirlerse, bundan sonraki evlatlarımız böyle bir çalışma yolunu daha kolay izlerler. Böyle çalışarak vatanına, milletine hizmet etme yolunu seçerler. Ama buna bir vefa örneği gösterilmez ve ödüllendirilmezse gelinen liberal yapılanmada çıkarcı, sadece kendi menfaatlerini düşünen gençlerimiz ortaya çıkar” diye konuştu.

“SEÇİM ARGÜMANLARIMIZI OLUŞTURURKEN TÜRKİYE'Yİ BİR BÜTÜN OLARAK ELE ALDIK”
Açıklamalarını, seçim döneminde seçmenlere anlattığı argümanlar hakkında bilgiler vererek sürdüren Yapıcı, şu ifadeleri kullandı: “Türkiye'yi bir bütün olarak ele aldık. Bunun içinde siyaset yapılanması, ekonomik yapılanma ve ahlaki dejenerasyon, işsizlik, yoksulluk ve yolsuzluk konuları yer aldı. Türkiye gündemini meşgul eden tüm problemler bizim problemlerimizdir. Siyaset yapılanmasıyla ilgili küresel sermayenin Türkiye'ye dayattığı liberalist ekonomik model ve liberal siyasi anlayışın Türkiye için doğru olmadığı, özellikle etnik temelli siyasetin bu ülke için doğru olmadığı, mezhep ayrılığı farklılıklarının kaşınmasının doğru olmadığı, Anayasa'nın ilk 3 maddesinin korunmasından yana, Cumhuriyet'ten yana bir tavır almanın gerekli olduğunu ortaya koyduk. Ekonomide büyük sermayeden, küresel sermayeden, yabancı sermayeden, zincir marketlerden yana tavır almanın bizim esnafımızın, memurumuzun, çiftçimizin emeklerinin yok olma noktasına getirdiğini görüyoruz. Halkımıza da buna yönelik çözüm önerilerimizi ortaya koyuyoruz.“

“AKP VE CHP'NİN ANAYASA KONUSUNDAKİ YAKLAŞIMLARI TOPLUMDA TEPKİ GÖRÜYOR”
MHP'nin Anayasa tartışmaları konusundaki yaklaşımının toplumda geniş yankı uyandırdığını belirten Yapıcı, “Şu anda özellikle Anayasa'nın ilk 3 maddesiyle ilgili, yerel özerklik ve iki dil konusunda AKP ve CHP'nin getirdiği çözüm önerilerinin vatandaşımız tarafından çok ciddi şüpheyle karşılandığını ve çok ciddi reaksiyon gördüğünü söylemeden geçemeyiz. Bu sadece vatandaşımız nezdinde değil, her iki siyasi parti içinde de tepki görmüştür” dedi.

“AKP'DEN VE YENİ CHP'YLE UYUŞAMAMIŞ SEÇMENLERDEN BÜYÜK TEVECCÜH GÖRÜYORUM”
Açıklamalarının devamında seçim çalışmalarındaki izlenimleri hakkında bilgiler veren Yapıcı, her kesimden büyük ilgiyle karşılaştığını söyledi. Yapıcı, “Atatürk'ün kurduğu CHP'ye kesinlikle bir şey söylemiyorum. Kampanyam boyunca da bu konuda bir eleştiride bulunmadım. Ama yeni CHP olarak ortaya çıkan, özellikle ikinci dil, özerkliğin tanınması ve Türkiye'nin yeni yapılanmasını ortaya koyan CHP ile ilgili ciddi kaygılar var. Hatta bu konuda kendi adaylarının bile kaygıları var. Böyle bir tepki vatandaşta ciddi anlamda MHP'ye yönlenmeyi doğuruyor. Biz her gittiğimiz yerde hem AKP'den, hem CHP'den, hem muhafazakar duyarlılığı olan insanlarımızdan çok ciddi boyutta teveccüh görüyoruz. Doktor Murat Yapıcı'yı kamuoyunda bu kadar çok sevdiren etkenler samimi, doğru, dürüst, iyi niyetli yapıdır. Bugüne kadar sadece oy alma çabası içerisinde hiç olmadım. Hep inandığım doğruları söyledim ve savundum. Diğer siyasi parti mensuplarıyla, bürokrasiyle son derece rahat diyalog kurabilen biriyim. Çünkü ben tek bir pencereden değil, çok geniş bir pencereden Türkiye'yi ve Bolu'yu anlayabilen birisiyim ve o nedenle siyasetteyim” ifadelerini kullandı.

“BU BASKI TOPLUMUNDA İNSANLARIN GELECEĞE UMUTLA BAKMALARINI BEKLEMEK MÜMKÜN DEĞİL”
Açıklamalarında Türkiye ekonomisine ilişkin izlenimlerine de yer veren Yapıcı, şunları söyledi:
“Siyasete ve ekonomiye bakış açımız, esnafımızın dertleriyle ilgilenişimiz, memurumuzun sorunlarıyla ilgilenişimiz ve sorunları çözmeye yönelik gayretlerimiz hep bunun sonucudur. Siyasi iktidarın mevcut ekonomik tercihleriyle esnaflarımız yani toplumumuzun orta direği yok olma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Sadece üst gelir grubunun bir kesimi gelir dağılımından büyük bir pay almaktadır. Milli gelir oranı ise bunlara düşen büyük payın bizlere bölüştürülmesidir. Gerçek öyle değil. Çiftçimize gidiyoruz, yem fiyatlarının arttığını söylüyor. Girdi fiyatlarının arttığını ama sütünün para etmediğini söylüyorlar. Aldığı kredileri ödeyemediklerini söylüyorlar. Memura gidiyoruz ay sonunu getiremediğini, kredi kartı borçlarını ödeyemediğini belirtiyor. Halkımız yarınla ilgili ciddi kaygılarının olduğunu söylüyor. Aileler üniversiteye giden çocuklarını okutamadıklarını, çocuklarına iş bulamadıklarını ifade ediyorlar. Taşeron işçilerimiz ciddi sıkıntı içerisindeler. Onlarda iş güvencesi yok, sendika yok, toplu sözleşme hakkı yok. Asgari ücretle çalışıyorlar. Böyle bir ortamda özel sektör işçilerini de iktidar belirliyor. İnsanlar korku imparatorluğunun esiri haline gelmişlerdir. Ağızlarını açtıklarında işten çıkarılır mıyım endişesiyle karşı karşıyalar. Böyle bir baskı toplumunda insanlardan hizmet beklemek, geleceğe umutla bakmalarını beklemek mümkün değil. Bu kadar çarpık yapıda, bir insanın kenarda elini kolunu bağlayıp durması doğru değildir.”

YAPICI, GEREDE'DEKİ İZLENİMLERİNİ AKTARDI
Geçtiğimiz günlerde seçim çalışmaları kapsamında gittiği Gerede'de tabakhane esnafları ve işçileriyle bir araya geldiğini dile getiren Yapıcı, bölgeyi daha önce ziyaret eden diğer siyasi partilerin milletvekili adaylarının kokudan dolayı işçilerin elini dahi sıkmadan geri döndüklerini öğrendiğini söyledi. Durumu 21'inci yüzyılın yüz karası olarak yorumlayan Yapıcı, “Böyle bir çalışma ortamının halen devam ediyor olması, o bölgeden yüzde 80 oy alan bir iktidarın burayı görmemiş olmasını kınıyorum” dedi.

Gerede'deki tabakhane esnaflarının artık dünyaya açılmak istediklerini dile getiren Yapıcı, devletin buradaki işadamlarına yeteri kadar destek olmadığını belirtti. Yapıcı, konuya ilişkin şunlar söyledi: “O bölgedeki işadamları artık dünyaya açılmak istediklerini ama devletin kendilerine destek olmadığını söylüyorlar. Böyle bir ortamda bazı siyasilerin çıkıp, “Biz sigortalı çalışan sayısını şuradan şuraya getirdik” diye övünmeleri bana göre doğru değil. Önce o sigortalıların ne halde çalıştıklarını görmek lazım. Asit buharı bir taraftan, karanlık bir taraftan, nem bir taraftan, çok kötü çalışma koşulları ve ücretsiz fazla mesai koşulları bir taraftan. İnsanları bu şekilde çalışma ortamında çalıştırmak bir insanlık suçudur. İşverenlerin burada bir kabahatleri yok. İşverenler kendilerine verilen imkanla en iyi şartları oluşturmaya çalışıyorlar.
Burada devlete görev düşüyor.”
Yapıcı açıklamalarının son bölümünde şunları dile getirdi:
“Devletin hem işverenin, hem de işçinin yanında olarak bu sorunu çözmesi gerekiyor. Bizim o bölgeyle alakalı özel projelerimiz var. O bölgedeki işverenlerin daha büyük yatırımlar yapması sağlanmalı, çalışanlarının daha
insanca ortamlarda çalışmaları sağlanmalı ve emeklerinin karşılığını alabildikleri bir ortam tesis edilmelidir.

Ve o bölgede yarı mamul değil, tam mamul ürünler üretilmeli, hem de markalaştırılarak üretilmelidir.Biz marka olmak zorundayız Gerede bunu başarabilecek potansiyele sahip.”

 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • 701 şişe içki ele geçirildi20 Ağustos 2019 Salı 10:08
 • 3 ilçede elektrik kesintisi yaşanacak20 Ağustos 2019 Salı 10:02
 • Akaryakıta çifte zam20 Ağustos 2019 Salı 03:35
 • TÜRSAB denetim yaptı20 Ağustos 2019 Salı 01:30
 • ​Tepki çeken görüntüler düzeltildi20 Ağustos 2019 Salı 00:46
 • “Görüşmeler Hayal Kırıklığına Doğru Gitmekte”19 Ağustos 2019 Pazartesi 17:02
 • Başkan Beydili seçmeni tarafından eleştirildi19 Ağustos 2019 Pazartesi 14:59
 • Otobüs yangını ile ilgili yeni gelişme19 Ağustos 2019 Pazartesi 14:58
 • ​Ekonomiye Yıllık 940 Milyon Liralık Katkı19 Ağustos 2019 Pazartesi 14:53
 • KYK başvuruları başladı19 Ağustos 2019 Pazartesi 14:19
 • Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim