• BIST 96.334
  • Altın 240,590
  • Dolar 5,8751
  • Euro 6,5847
  • Bolu 16 °C
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 15 °C

OSMAN BOYRAZ EFENDİ!

N. Gürkan Yetkin

   Kimdir Osman Boyraz?

    20.01.1974 yılında Sivas ili Gürün ilçesinde doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Sivas'ta tamamladı. Üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesin'de Harita ve Kadastro bölümünü bitirerek HARİTA MÜHENDİSİ ünvanını aldı. Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsün'de doğalgaz dağıtım şirketlerine yönelik altyapı bilgi sistemlerinin oluşturulması tezi ile yüksek lisans eğitimini tamamlayarak HARİTA YÜKSEK MÜHENDİSİ ünvanını aldı.

   Askerlik görevini 319. dönem yedek subay olarak tamamlayarak Teğmen rütbesi ile terhis oldu.

Aldığı Eğitim Sertifikalar ve Uzmanlık Alanları

   -Yıldız Teknik Üniversitesi HARİTA MÜHENDİSİ

   -Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Harita Yüksek Mühendisi

   -Doğalgaz ve Enerji Uzmanı * Coğrafi Bilgi Sistemleri Uzmanı

   -Altyapı Haritacılığı Uzmanı * Prestige Education Center Tarafından Alınan Bilgisayar Sistem Mühendisliği Uzmanlığı

   -Kamu İhale Kurumu Tarafından Verilen İhale Uygulamaları Eğitimi

   -TUV Südwest TGK Tarafından Verilen ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemi Bilgilendirme Eğitimi

   -UGETAM Uluslararası Gaz Eğitim Teknoloji Araştırma Merkezi Tarafından Doğalgaz Tesisat Projelendirme Eğitimi

   -Mentor Project Management Training & Consultancy Tarafından MPM-12 Proje Yönetimi Sertifika Programı Eğitimi

   -Berlitz Language Center Tarafından Verilen İngilizce Eğitimi

   -BENTLEY Tarafından Verilen Micro Station ve 3 Boyutlu Modelleme Çizimleri Eğitimi

   -Performance Consulting Tarafından Verilen İş Planlama ve Takibi Eğitimi

   -Fatih Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Tarafından Operasyonel Yönetim Eğitimi

   -Gaz De France Tarafından Fransa'da Verilen Doğalgaz İşletmeciliği ve Yönetim Eğitimi

   Yasama faaliyetlerini incelediğimizde ise, bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu üyesi, Çevre Komisyonu üyesi.

   İlk imza sahibi olduğu kanun teklifi, imzası bulunan kanun teklifleri, sahibi olduğu sözlü soru önergeleri, sahibi olduğu yazılı soru önergeleri, ilk imza sahibi olduğu meclis araştırma önergeleri, imzası bulunan meclis araştırma önergeleri, ilk imza sahibi olduğu genel görüşme önergeleri bulunmayan bir milletvekili.

   Bu kadar derin açıklama sonrasında bile “”eeee?” diye soru sorduğunuzu duyar gibiyim.

   Osman Boyraz’ı bu köşe yazısına konu eden ve önemli kılan tek şey, Bolumuzun Ak Parti koordinatör milletvekili olması.

   Geçtiğimiz haftaya damga vuran Ak Parti ile ilişkili bazı kişilerin, Başhekim Dr.Hüseyin İka’yı yıpratma faaliyeti sonrasında, Ak Parti İl Yönetimindeki önemli isimlerin ,bu olaya tepkisiz kalan İl Başkanına tepki olarak yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmesi ile sonuçlanan parti içi mesele ile ilgili olarak, yerel gazetelerimizden birinde görev yapan gazeteci arkadaşımızın sorularını cevaplandıran AK Parti İstanbul Milletvekili ve Bolu Koordinatör milletvekili  Osman Boyraz, Bolu’da ki istifalarla ilgili bilgisi olduğunu dile getirerek, “Konu hakkında bilgim var. Fakat detaylı bilgiye henüz sahip değilim. Bolu’ya geldiğimde istifalarla ilgili olarak detaylı bir inceleme yapacağım” demiş.

   Pazar günü yapılacak olan İlçe Kongresine katılacağını da sözlerine ekleyen Osman Boyraz, “AK Parti kongreleri bayram havasında geçer. Yarında böyle olacak. Yine bir şenlik ve bayram havasında kongremizi yapacağız ve kongreden kol kola omuz omuza güçlenerek çıkacağız” şeklinde konuşmuş.

   Neymiş?

   Konu hakkında bilgisi varmış! Fakat detaylı bilgiye sahip değilmiş!

   Peki Sayın Boyraz merkez ilçe delege seçimi esnasında meydana gelen yanlış uygulamalardan ve demokrasi ayıplarından haberdar mıymış?Bu konuda detaylı bir inceleme yapmış mı? Hemşerisi olan bir il genel meclis üyemizle konu hakkında hiç görüşmüş mü ?Seçilen delegelerin oluşturduğu listeye hiç göz atmış mı?Göz atmış ise hiçbir anormallikle karşılaşmış mı?11.000 den fazla kayıtlı üyesi olan bir partinin seçilen delegelerinin sadece Mevcut yönetimle ve onun ahbap ve çavuşlarıyla ilişkili olan kişilerden oluştuğunu fark edebilmiş mi?

   Konulardan Sivas kadar uzak, körpe bir vekil nasıl olacakta detaylı bir inceleme yapacak son istifaların temelindeki sorunu algılamak için?

    Cevap çok basit!

   İlçe kongresine katıldıktan ve mevcut ilçe yönetiminin tekrar seçilmesini izledikten sonra ağabeyleri olan seçilmiş Bolu Milletvekilleri ,babası yaşındaki İl Başkanı ve katılacağı kongrede delegelerin büyük bölümünün  desteği ile seçilecek olan merkez ilçe başkanı ile katılacağı akşam yemeğinde bilgi alacak!!!

   Ankara’da yoğun bir programı olduğu için ,istifa eden yöneticilerle görüşemeyecek ve bir haftadır yerel basında yer alan haberlerle ilgilenemeyecek!!!

   Genel merkezin ve İl Başkanının sözlerini dinlemeyen ve Merkez İlçe Yönetimine aday olan diğer ekip üyelerinin yüzüne bile bakmayacak!!!

   Merkez İlçe Başkanlığı yapmış ve ardından 2002 seçimleri sonrasında Bolu Milletvekili olmuş Sayın Metin Yılmaz’ın, partiden gönderilen SMS ile kongreye davet edildiğini bilmeyecek ve beklide tanımadığı için sohbet bile etmeyecek!

   Tıpkı geçtiğimiz genel seçimlerde bir milletvekilliğinin neden kaybedildiğini araştırma gereği duymadığı gibi gelecek yıllarda yapılacak olan yerel seçimlerde yaşanacak hezimetinde sebebini bilemeyecek Sayın Boyraz!!!Tıpkı ilçe kongresinin hemen öncesinde Bolu Milletvekili Sayın Ali Arcoşkun Bey ile Belediye Meclis Üyesi Sayın Muzaffer Zengin Bey’in, Bolu’nun göbeğindeki Cumhuriyet Parkı’ndaki kafede yaptıkları  üç saatlik görüşmesindeki konuları bilemeyeceği gibi!

   Ankara’ya döndüğünde, uğradığı genel merkeze yine “Bolu’da partimiz açısından herhangi bir sorun yok!”mesajını verecek!

   Yaptığı büyük yanlışlıklardan dolayı ne de olsa kimse onu sorgulamayacak ve kimse milletvekilliği rozetini yakasından sökmeyecek!

   Malatya sınırına yakın Gürün ilçesine gittiğinde, sohbet esnasında Bolu’da yürüttüğü faaliyetlerin yorgunluğunu anlatacak sohbetteki dostlarına! Bu yorucu faaliyetler sebebiyle ilçesine gelemediğinden yakınacak beklide!

   Emin olun!Genç yaşına rağmen, yine de ezberden okuyamayacak Atatürk’ün gençliğe hitabını!!!

   Sayesinde çakallar, temiz ve namuslu insanların haysiyetliyle, şerefiyle, hiç çekinmeden oynarlarken, bin bir hile ile başarılı insanlar Bolu Kamuoyunda karalanmaya çalışılırken o, meclisteki odasında tüm bu olup bitenlerden bihaber, kahvesini yudumluyor olacak!

   Bolumuzda, Rahmetli Dr.Sedat Turgay’ın ölüme giden sıkıntılarına sebep olanların iki yakası bir araya gelmezken, benzer bir duruma alet olanların durumunu ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz elbet!

   Bu süreçte, yaşanacak türlü türlü hilelere tanık olmaya devam edecek, gördüklerimize ve duyduklarımıza inanamayacağız!

   Namuslu insanlar tacizci ve tecavüzcü, haramdan aklı çıkanlar tüyü bitmemiş yetim hakkı yiyen insanlar olarak yutturulmaya çalışılacak!

   Ak parti’nin en şerefli mensupları hainlikle! En çalışkan bürokratları haysiyetsizlikle suçlanmaya kalkışılacak!

   Aslen Bolulu bile olmayan bir avuç çakal, Bolumuzda huzur içinde yaşayan insanların huzurunu kaçıracak!

  İşte tüm bunlar öncelikle Harita Mühendisi olduğu halde Bolu yerel siyasetini iyi ölçüp biçemeyen, Bolu Koordinatör Milletvekili Sayın Osman Boyraz’ın üstün koordinasyonu sayesinde meydana gelmiş olacak! 

   Aynı süreçte!

   Sivas’tan çok uzak olan Bolu’da!

   Geçmiş zaman olur ki dizisindeki oyuncu Küçük Osman’ı herkes hatırlarken, kimse hatırlamayacak koordinatör milletvekili Osman’ı!

   Ankara-İstanbul arasında her yaptığı yolculukta, Bolu’da yaptığı haksızlıklar rüzgarı çarpacak yüzüne, TEM otobanının Bolu Doğu çıkışından Bolu Batı çıkışı arasında!

   Bilmeden içini üşütecek bu rüzgar Osman Efendi’nin!

   En acısı

   Sebep olduklarının vebali hep sırtında kalacak, helallik bile alamayacak!

   Söz uçar, yazı akıllarda kalır!

   Bu sebeple kaleme alınmıştır Osman Boyraz Efendi!

   Yıllar geçip sözler unutulduğunda!

   Hatırlarda kalsın diye!

21.11.2011

 


Bu yazı toplam 3842 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim