• BIST 102.791
  • Altın 227,255
  • Dolar 5,3221
  • Euro 6,0379
  • Bolu 6 °C
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 4 °C

PARALEL DEVLET-DOST MODERN DARBE

Mustafa Öz

            Demokrasilerin en önemli özellilerinden birisi ŞEFFAFLIK yani hesab verebilirliktir. İktidarlar milletten aldıkları yetkiyi ADİL-YANSIZ-HUKUKA UYGUN olarak kullanmak ve yapıp ettiklerine karşı DENETİME AÇIK olmak zorundadır. Ben iktidarım millet bana yetki verdi eee… Ben milletten başkasına hesap vermem demek Demokrasiyi Araç (Tahtiravalli gibi görmek) olarak görmektir.

            Devlet Kurumsal bir yapıdır. Bu kurumların iyi çalışması, çalıştırılması Yürütme-Yasama-Yargı ayakları ile sağlanır.

Kurumların Denetimleri Hukusuzluğa karşıdır. İktidara neden milletten yetki aldın denetimi değil. Neden aldığın yetkiyi iyi kullanmadın denetimidir.

            Siz bu denetimleri kendinize ayak bağı olarak görüyorsanız. Kafanız başka, aklınız başka söylüyor demektir. Niyetinizde karanlık noktalar var demektir.

            Şu AKP iktidarı 11 yıldır iktidar olmanın avantajını Denetleme-Hesap Vermeme üzerine oluşturmuş vaziyette.

            Millet bağırıyor Yolsuzlukvar. Hortumculuk var. Adaletsiz uygulamalar var. Kayırmacılık var. Yandaşçılık var diye… Her ağzını açanın ağzı kapanıyor. Korku imparatorluğunun aktörleri devreye sokulup kokutuluyor. Yada argo tabiri ile Mart Kedisi gibi hem yapıp hem de bağırılıyor. “BİZ HESAP VERMEYİZ ANCAK MİLLETE HESAP VERİRİZ” doğruda ben hırsızın takibini yapamam, ben kim haklı kim haksız delil toplayamam ben sade vatandaş olarak Devlet çarklarının nasıl işlemez hale getirildiğini bilemem…!

            Kanunlar var, yönetmelikler var. Yargı var kolluk güçleri var. Devletin denetimini yapan Sayıştay var. Yüksek mahkemeler var. Haa… Şimdi ombusman varmış… Kime ombusmanlık yaptığı şüpheli olsa da var! Cumhurbaşkanımız var! Yetkileri sınırlı da olsa var!

            Sahi bunlar niçin var?

            Vatandaşın ihtisas gerektiren konularda sorunlarını çözmek çarkların işlemesini sağlamak için var!

            Paralel Devlet Nedir?

            Devletin kurumlarının yanında yapılanmış olan MEŞRU olmayan bir yapılanmadır. Yani MAFYA gibi bir şey! Vergi toplayan, kolluk gücü oluşturan, yargılayan, sorgulayan, denetleyen v.b işleri yapan bir yapı…

            Meşru iktidar ve Devlet Paralel Yapı oluşmasına göz yumuyorsa görev ihmali ve Anayasal sç söz konusudur.

            İktidarların görevini yazımın başında belirttim.

            Paralel yapı oluşmuşsa bu ülkeyi yönetenlerin basiretsizliği acizliğidir.

            Devlet Bürokrasisinde kendinden güç vehmedip Bürokratik Oligarşi içine girenler olabilir. Ancak bu tüm kurumların Devlete Koşut bir yapı içine girdiği anlamına gelmez getirilemez. İktidar yolsuzluklara karşı yapılan soruşturmaların boyutundan ürkünce (Lağım Türkiye Genelinde Patlayınca) telâşla kendine çıkış yolu bulmak için:

-          Devlette paralel yapı oluşturdular bana karşı

-          Milletin verdiği iktidarı elimizden almak için İç-Dış odaklar (Cemaat-ABD-İsrail-AB) dost modern darbe peşindeler

-          Bizi itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar

-          Eee… Hırsızlık bahane Paralel Devlet şahane

-          Eee… Dolar arttı… İstikrar bozulduk, bizim Küresel Güç olması istemiyorlar!

Dün demokrasiyi savunanlar birden Sivil Diktatörlüğe doludizgin koşuyor.

Delili karartmak için Savcı-Hâkimler Baskı altında kolluk yönetmeliği ( Kendilerinin yaptığı) değiştiriliyor. Kamu Görevlileri sorgusuz sualsiz görevden alınıyor. Şu ana kadar 1500 kişinin yeri değiştirilmiş. Bu insanlara verilen eziyetin yanında bu milletin parası yol hacirahı olarak ödeniyor oda yetmiyor. Dün beraber yürüdükleri ile değiştirdikleri Anayasa ile oluşan Hakimler Savcılar yüksek kurulunu ve Anayasa mahkemesinin yapısını değiştirip diktatörlüğü kesinleştirmeye çalışıyorlar.

            PARALEL DEVLETMİ ARIYORSUNUZ?

            Devletin tüm kurumlarının karşısında aynı işleri yapan ve sizinde bildiğiniz PKK’nın KCK’sı en az 5 vilayette şimdilik Paralel Devleti oluşturduğunu sağır sultanlar duydu. Yerel seçimlerden sonra Büyük Şehir Kanunun sağladığı imkânlarla 2014 yılında esas Paralel Devleti görecegiz. İktidar göstermese de, MİT göstermese de, Kolluk Gücü göstermese de, hatta Sayın Devlet Başkanımız göstermese de göreceğiz. Ali menfaatleri için hırsızlığı saklayan, esas paralel yapıyı gölgeleyen, perdeleyenler için…

Hz. Peygamber (S.A.V) efendimizin şu hadisini dikkatinize sunuyrum..! “Ebu Sait El-Hutri Randan: Resulullah: içinizden öyle bir topluluk çıkar ki siz onların namazı yanında kendi namazınızı, oruçları yanında kendi oruçlarınızı, amelleri karşısında kendi amallerinizi küçük görürsünüz!

            Onlar Kuran okurlar, boğazlarından aşağı inmez.

            Okun avı delip geçtiği gibi dünden yararlanıp çıkarlar.

            Okun demir ucuna bakarsınız bir şey göremezsiniz. Ağaç ucuna bakarsınız bir şey göremezsiniz.

            Okun girdiği yere bakarsınız acaba buradan mı girdi çıktı diye şüpheye düşersiniz”

            Bu hadis ülkedeki iktidar ve onun gibi düşünenleri ne güzel tarif ediyor. İktidar İslâm dışındakileri serbest bırakıp gerçekten inananları öldürüyor. Hem de tüm MUNAFIKLIĞI ile birlikte. Müslüman nazarında büyük sayılan bu sahtekarların elinde! Gerçek Müslümanlar güvencede değildir.

            Bunlar Takiyyeci-Münafık-Götürücü-Demokrasinin zaaflarından yararlanan RANTCILAR… Gerisi Lâfı güzah. Bunları iyi tahlil et ey gerçek inanç sahibi!

17.01.2014

Bu yazı toplam 870 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim