• BIST 97.149
  • Altın 283,482
  • Dolar 5,7454
  • Euro 6,3899
  • Bolu 23 °C
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 24 °C

SANAL CEMİYET BAŞKANI İMDAT USTA!

N. Gürkan Yetkin

İmdat Aslan'ın köşe yazılarını Detay Gazetesinde yazdığı günlerden beridir takip ederim.Halen de takip etmeye devam etmekteyim.Önceleri aynı bizler gibi amatör ruhla bu işi yaparken yani asıl işi başka iken köşe yazısı yazmayı bir bedel talep etmeden hobi olarak yürütürken yazıları bir başka iken işi gücü bıraktığı veya bıraktırıldığı günden itibaren tamamen sadece hakaret içeren bir yöne doğru kaymıştır.
Bir psikolojik rahatsızlığın sonucu olarak birilerini sürekli hakaret ederek veya aşağılamaya çalışarak bu kişileri toplum önünde küçük düşürdüklerini ve bunu yapan kişi olarak kendilerini de yücelttiklerini zannedenlere bir iki gaz da verirseniz durumun ne hal alacağını anlamak için iyi bir örnektir tek kişilik cemiyetin başkanı İmdat Aslan!
Geçmişte bir üyelik formu ile başvurduğum Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti'nde Sayın İmdat Aslan'ın ilk başkanlık döneminde bir dönem Disiplin Kurulu Üyeliği görevinde bulunduğumu belki hatırlayanlar olabilir.Halen üyeliğim var mıdır yok mudur inanın sorgulamadım bile.Ancak İmdat Aslan'ın tüm dostlarını bir hamlede silip atması ile başlayan süreçte cemiyet üyelerinin peş peşe istifa ettiği o günlerde ve daha sonrasında benim bir istifa dilekçem kendisine ulaşmamıştır.
Halen eğer faaliyette ise Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti'nde bir üyeliğim söz konusu ise cemiyet başkanının üyesine ne gözle baktığı diğer üyeler için aslında bir ibret olmalı!
İşin bu kısmı çokta önemli değil.Önemli olan kısmı daha önce yine bu köşeden herkesin bilmesi için sorduğum soruyu yinelemekte fayda vardır.
İmdat Aslan'ın şahsımla ne gibi bir problemi olduğunu gerçekten bilmek isterim.Eğer bir açıklık getirirse de gerçekten memnun olurum.
Son yazısında ve daha önceki bir iki yazısında İzzet Baysal Caddesi Cephe Sağlıklaştırma İşi adı altında Bolu Belediyesi tarafından yapılan ve basın önünde yapılan açık ihaleye katılıp ihale sonucunda Bolu Belediyesi ile sözleşmesini karşılıklı olarak imza altına aldığımız işe alakalı okurlarının kafasını karıştırma adına bu ihalenin bana özellikle verildiği bir anlamda peşkeş çekildiğini ima etmektedir.
Bu ifade doğru değildir!
Doğru olmayan ifadeyi doğru olmadığını bile bile tekrar eden kişiye de hepiniz gayet iyi bildiği üzere “YALANCI!” denir.
Bu sebeple bu tür ifadeleri kullanmaya devam ettiği takdirde kendisinin “Yalancı!”sıfatıyla sanal alemlerde gezineceğini hatırlatmak ve şahsını uyarmak isterim.
“Ülkücüyüm!”iddiası ile tanınan bir kişinin aynı zamanda “Yalancı!”olarak anılması bu iki kelimenin yan yana duramayacağı gerekçesiyle bir tercih yapması gerekebilir. Ya Ülkücü sıfatıyla adam gibi dolaşmalıdır ya da yalancılığa devam etmelidir!Bu kendi bileceği bir iştir.
Aldığım ihale ile ilgili biraz araştırma yapsa işin aslını bilir ve yaşadıklarımız sebebiyle başka türlü yazılar yazardı!
Biz ucundan biraz bilgilendirelim.
İhale süreci tamamlanmasından kaç gün sonra sözleşmeye çağrıldığımızı bilse ihalenin bize nasıl isteksiz verildiğini belki anlayabilirdi İmdat Aslan!
Projede detayların yer almaması sebebiyle işin başlatılamaması ve bu detay sıkıntısı sebebiyle projenin altı kez değiştiğini bilse çektiğimiz sıkıntılara acırdı beklide.
Bu işi koordine etme adına kurulan gayri yasal bir komisyon tarafından sürekli mobinge maruz kaldığımızı da eminin gezindiği sanal alemde görmemiştir.
İhalesi Şubat Ayında yapılmış bir iş ile ilgili olarak Eylül ayı ortalarına gelinmesine rağmen tek kuruşluk bir hak ediş düzenlenmemiş olmasına rağmen sırf ihalesi süresi geçmemesi sebebiyle işin durdurulmadan devam ettiğini ve tüm finansın şahsım tarafından karşılandığından ve ciddi sıkıntılar yaşamamıza sebep olduğundan da bir haberdir cemiyet başkanı!
Hatta detay projelerinin olmaması sebebiyle işin yürümesi için projelerin tarafımca hazırlandığını da emin olun bilmiyordur.Bilse de işine gelmeyeceğinden ilgilenmiyordur.
İşte İmdat Aslan'ın iddia ettiği sözde şahsıma peşkeş olarak verilmiş olan ihalenin hali!
Halen bir peşkeşten söz edebilirse yaşadığı psikolojik problemlerin ne aşamaya geldiğini hep birlikte anlamış oluruz.
Geçmişte “Bolunun sesi” gazetesinde yayınlanmış bir habere (haber tarafımızca tekzip edilmiştir) dayanarak bile bile yalan haber yapmak ancak bir sanal cemiyet başkanına ve kötü bir yalancıya yakışır.
“ Herkese bir kulp takmaya çalışırken, para uğruna bütün milli ve manevi değerleri bir kenara atarak, Bolu'daki Misyonerlere Kilise projesi çizenleri dahi aynada gördükleri halde haberleri olmayanlar…!”
Yazısında kullandığı ifade budur!
Ne Bolu'da ne de başka bir ilde Kilise Projesi çizmediğim bilindiği halde okurların kafasını karıştırmaya çalışmak “Ülkücüyüm!”iddiasında bir kişiye ne kadar yakıştığını özellikle gerçek ülkücülerin takdirine bırakıyorum.
“… bir siyasi partinin içindeyken aynı anda siyasi ikbal uğruna diğer başka parti oluşumlarının içine de girerek, gölge merkez ilçe başkanlığı yapanlara şaşı olanlar… “
Yine aynı yazısında yer alan bu ifadeler karşısında gerçekten “pes!”diyorum. Ak Parti'den istifa ettikten aylar sonra o süreçte partileşmemiş olan Türkiye Değişim Hareketi'nde yer aldığımı yine aynı süreçte yerel televizyonumuz olan Köroğlu Televizyonu'nda düzenlenen ve kendisinin de katıldığı bir programda tüm Bolu Halkına açıklamış bir kişi olarak bu ifadeler karşısında ne denebilir ki?
Peki nasıl bir ruh halindeki insan, gerçek olmayan ve gerçek olmadığını bile bile bir insan hakkında bu tür ifadelere yer verir.İmdat Aslan'ın ne kadar dindar biri olduğunu ,beş vakit namazını kıldığını ve dinin emrettiği her görevi ifa ettiğini kendisini tanıyan herkes iyi bilir.Bu konuda bu kadar hassas bir kişi “Hak!” konusunu nasıl atlar?
Bilerek aramızda bir hak oluşturduğuna göre benimle nasıl helalleşmeye çalışacaktır?
Böyle bir çabaya da girmesine gerek yoktur!Kendisi ile helalleşmeyeceğim!
Asıl soru şudur:
İmdat Aslan neden bu kadar hiddetlenmiştir?
Cemaate tek başına açtığı savaşta iftiraların doruğuna ulaşmışken yalancılık ve iftira atma sanatında “master” seviyeye ulaştığı son yazısından anlaşılmaktadır.Anlaşılamayan Cemaatin kilit isimlerinden olan Muzaffer Deligöz 'ü sahiplenmesidir.Açıkçası bu sahiplenme daha “Kara Kutu-1” yazısından beri beklenmektedir.Bu sebeple yazımın sonunda İmdat Aslan'a atıf vardır.İmdat Aslan'ın Bolu'nun Mercimek'ine sahip çıkma çabası, penaltıdan atılmış iki gole “ofsayt!” demek kadar komiktir.(!)
Sayın Deligöz ,açıklamasında 30 yıldır Fettullah Gülen ile görüşmediğini açıklamıştır.Cemaatle alakam yok dememiştir!
Cemaatle organik bağı olan Risale Haber sanal gazetesinin 24.11.2012 tarihli yayını.
“Huriye Deligöz dualarla uğurlandı

Ömer Çelebi'nin haberi:
RİSALEHABER-Önceki gün vefat eden Risale-i Nur talebelerinden Huriye Deligöz'in cenazesi dualarla defnedildi.
1960 yılında Risale-i Nur'u tanımasından bu yana hizmette bulunan Huriye Deligöz; Fatih Camiinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Topkapı mezarlığındaki aile kabristanlığında ebedi âleme yolcu edildi. Cenazeye Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Ahmet Aytimur, Mehmet Fırıncı ile Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç, Prof. Dr. Servet Armağan ve çok sayıda nur gönüllüsü katıldı.
Huriye Deligöz, Risale-i Nur talebelerinden Kemal Vardarlı'nın kızı, gazeteci Muzaffer Deligöz'ün eşi idi. İstanbul anadolu yakasının Huriye ablası hanımlar arası hizmetleri ile tanınırdı.”
İmdat Aslan Sayın Muzaffer Deligöz'den cemaat hakkında istihbarat mı almaktadır?
İmdat Aslan 'ın bizi amatör gördüğü kendisinin usta olduğu İstihbarat alanında Sayın Muzaffer Deligöz ile bağını anlatmak yerine perdeleri aralamaya çabalayan bize neden sarmıştır?
Bilerek ya da bilmeyerek çirkin bir oyun mu bozulmuştur?
Yalancı Cemiyet Başkanı İmdat Aslan ,Nadir Gürkan Yetkin'e iftira atmayı ve karalamaya çalışmayı bırakıp gayet iyi bildiği ve tanıdığı Muzaffer Deligöz ile olan bağını açıklamalıdır!
Kamu oyu kendisinden hakaret değil ciddiyet beklemektedir.
Cemiyet başkanı konuyu saptırmaya çalışmak yerine asli görevi olan halkı bilgilendirme görevini yerine getirmeli aksi durumda kendisinden beklenmeyen erdemlilik ve ahlak örneği gösterip cemiyet başkanlığı görevinden üyelerinden ve Bolu Kamuoyundan özür dileyerek derhal istifa etmelidir!
Ya da sanal görevine bıyıklarını keserek devam etmelidir!
Gerçek ülkücülere ayıp oluyor da! O sebepten!

Bu yazı toplam 1534 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim