• BIST 103.024
  • Altın 378,161
  • Dolar 6,8109
  • Euro 7,4186
  • Bolu 7 °C
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara 5 °C

Siyaseti kim yönlendiriyor?

Mustafa Öz

Türkiye'de siyaseti milletimiz mi yönlendiriyor, yoksa siyasetçi mi yönlendiriyor? Keşke bu soruya ‘evet millet siyasetçi ile birlikte yönlendiriyor’ diyebilsek. Ülkemizde siyaset, emperyalizm ve onun ülke içindeki uzantıları yönlendiriliyor. Bir yanda çok uluslu şirketlerle ortaklık kurmuş iş çevreleri, diğer yanda ise demokrasi insan hakları gibi kavramları kullanan seçkinci aydınlar.

Ülkemizde etnik milliyetçilik ocağına sürekli odun taşıyan iç ve dış güçler. İş Türk milliyetçiliğine gelince Türk milliyetçiliğini IRKÇI ŞOVENİST olduğunu empoze ederek yok etmeye çalışıyorlar. Ülkemizi içerden bölmek isteyen bölücülere, dışarıdan verilen destek ortada iken her gün yüreklerimizi kor gibi yakan millet evlatları şehit olurken, bu işin sorumlularına karşı gereken cevabı vereceklerine aman MİLLİYETÇİLİK YÜKSELMESİN zira Türk milliyetçiliği ırkçıdır, faşisttir, saldırgandır çıkışları ile milleti uyutmaya çalışıyorlar.

Özellikle son dönemde işin içine İslam'ı yani inançlarımızı katarak ILIMLI İSLAM modeli ile milletimizin kültürünü, inançlarını EMPERYALİZMİN kucağına atıyorlar. Bu ılımlı İslam'ın asıl hedefi emperyalizmin dümen suyuna girmiş ILIMLI TÜRK neslinin yaratılmasıdır. Eğer İslam'la et ve tırnak olmuş Türk'ü, bir şekilde İslam hamurunun içinden ayrıştırır veya ılımlılaştırırsanız, emperyalistler isteklerine daha kolay ulaşırlar.

Bu nedenle kimliğimize, kültürümüze, inancımıza öyle sinsice saldırılar yapıyorlar ki, kime ve neye inanacağımızı şaşırıyoruz.

Cemaatler bizim saf insanlarımıza sen Müslümansın, Müslümanlık’ta kavmiyetçilik yoktur. Sakın ha ben Türk müslümanım demeyesin. Ben Müslüman’ım diyeceksin telkinini yapıyorlar.

Küreselleşmecilerin istediği insan tipi dini açıdan muhafazakâr ama milli açıdan demokrasi ve insan hakları söylemlerine inanmış emperyalizmin kucağına oturmuş bir yapıda olmalıdır.

ÜLKEMİZDE ESAS YÜKSELTİLEN DEĞER CEMAATCİLİKTİR!

Cemaat nedir? Sözlük anlamı TOPLULUK demektir. İslam'daki karşılığı ise: İbadet etmek için biraraya gelen topluluktur.

Cemaat aynı inanıştan insanların oluşturduğu maddi ve manevi işbirliği esasına göre kurulmuş topluluktur. Cemaatler de birey kavramı yerine biz kavramını ağırlıktadır. Bu nedenle İslam cemaatleşmeyi teşvik etmektedir. Hz. Peygamber “cemaat rahmet, ayrılık azaptır” demiştir. Kuran'ı kerimde de cemaatle yapılan ibadetlere daha önem verilmiştir.

Peki, bugünkü cemaatler referanslarını Kuran'dan, hadis-ten aldıkları halde o amaca uygun hareket ediyorlar mı? Bu soruya gönül rahatlığı ile evet demek onca yaşanmış tecrübeden sonra çok zor görünüyor. Bazı cemaatlerimiz hedeflerini o kadar büyüttüler ki; toplumu dönüştürme projesi uyguluyorlar. Bu anlamda yeni bir insan prototipi oluşturma ile işe başlıyorlar. Önce kılığı, kıyafeti ile farklılaştırılmış bir insan. Daha sonra farklılaştırılmış bu insanlarla her şartta, her oluşumda cemaat menfaatleri için çalışma ideali yaratılıyor. Bu ideal için ekonomiye hükmetme, siyaseti yönlendirme de dâhil çok ILIMLI ve DEMOKRAT çıkışlar yapılıyor.

Ülkemiz seçim gündemine kilitlenmiştir. Bu gündeme hâ-kim olan güçleri iyi tahlil edin. Uluslararası sermaye ile birlikte hareket eden küresel sömürücüler, emperyalizmin kucağına oturmuş sahte demokratlar, sahte aydınlar.

Çıkar birlikteliğini CEMAAT adı altında empoze eden bir ucu içerde, bir diğer ucu dışarıda cemaatler.

Kirli ilişkiler yumağı içine girmiş halkı sahte gündem ve magazin haberleri ile uyutan medya.

İcazet alarak, siyaset yapmaya alışmış teslimiyetçi siyasiler. Gündeme hâkimdir.

Bütün bunların içinde sandıkta belirleyici olan ise ne yazık ki bu seçimde yine millet olmayacak CEMAAT adı altında toplananlar bence bu seçimin galibi olacak, belirleyicisi olacaktır.

Seçimden onların dediği gibi netice çıksa da emperyalizm önümüzdeki dönemde de işbirlikçileri vasıtasıyla kimi zaman din adına, kimi zaman demokrasi ve insan hakları adına bize hükümranlık kuracak.

Sonuçta sandığa giden ülkemin insanı olsa da sandıktan çıkan ülkemin insanının geleceği umudu olmayacaktır.

Bu seçimleri yine emperyalizmin uzantıları şekillendirecektir.

15.06.2007

Bu yazı toplam 1005 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim