• BIST 86.072
  • Altın 251,564
  • Dolar 6,0742
  • Euro 6,8075
  • Bolu 8 °C
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 10 °C

T.C. MUDURNU İCRA DAİRESİ 2014/138 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. MUDURNU İCRA DAİRESİ 2014/138 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
.

T.C. MUDURNU İCRA DAİRESİ 2014/138 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bolu İl, Mudurnu İlçe, 14 Parsel, Çam Tarla Mevkii, Mangırlar Köyü, Taşınmaz keşif
esnasında ekili veya sürülü durumda değildir.%2-3 düz eğimli bir topografyaya, kumlu-tınlı toprak yapısına sahiptir.Taşınamz üzerinde yöre şartlarına uygun olarak buğday .arpa gibi tahıl ürünleri ile fığ-yonca-korunga gibği yem bitkilerinin ekiminin yapılabileceği tarım arazisi vasfındadır.Taşınmazın tarımsal verim,köy ana yoluna cepheli olması, komşu parselinde keşif anında kullanılır durumda olmasa da tarımsal amaçlı yapının bulunması, elektrik, su gibi imkanlardan kolay yararlanabilir olması tarımsal amaçlı ve tarımsal yapılaşmaya yönelik kullanılır olması , etrafının tel örgü ile çevrilmiş olması gibi unsurları göz önüne alındığında 1 m2 fiyatı 6,00 TL.dir. Yüzölçümü : 4.100,00m2-İmar Durumu :Yok-Kıymeti :24.600,00 TL
KDV Oranı :%18
1. Satış Günü : 10/02/2015 günü 14:00 -14:10 arası
2. Satış Günü : 10/03/2015 günü 14:00 -14:10 arası Satış Yeri : Mudurnu Kaymakamlığı Toplantı Salonu
Satış şartlan :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/138 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/12/2014
UYAP Bilişim Sisteminde yer alan bu dokümana http://vatandas.uyap.gov.tr adresinden 4UxHYxv - KqWOyyİ - AUl/CtB - zPDl E0= kodu ile erişebilirsiniz.
LA

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim