• BIST 107.015
 • Altın 172,213
 • Dolar 4,0658
 • Euro 4,9307
 • Bolu 12 °C
 • İstanbul 20 °C
 • Ankara 16 °C

Tabip Odası’nda seçim vakti

Tabip Odası’nda seçim vakti
Türkiye Tabipler Birliği Bolu-Düzce Tabip Odası önümüzdeki Pazar günü yeni yönetimini seçmeye hazırlanıyor. Mevcut Yönetim Kurulu ‘Hekim ve sağlık çalışanı mutlu, vatandaş mutlu’ sloganıyla yeniden seçimlere aday olduğunu açıkladı.

Haber; Cem BAYRAM

“Bolu-Düzce Önce Hekim Grubu” olarak Doç. Dr. Fatih Demircioğlu öncülünde seçime bazı değişikliklerle girecek olan mevcut yönetimin yaptığı açıklamada, “Hekimlerin çalışma şartlarının ve özlük haklarının iyileştirilmesi, şiddetten uzak çalışma ortamının sağlanması, koruyucu hekimlik hizmetlerinin öncelik haline getirilmesi, tedavi edici hekimlik uygulamalarında performanstan ziyade yeterli-sabit ve emekliliğe yansıyacak, emeklilikte insanca yaşayacak gelir düzeninin sağlanamaması, hekimler arasında birleştirici ve hekimlerin her türlü sorunu için mücadeleci bir yönetim için “Bolu-Düzce Önce Hekim Grubu” olarak 2016-2018 dönemi için Bolu-Düzce Tabip Odası yönetimine adayız” denildi.

“HEKİM VE SAĞLIK ÇALIŞANI MUTLU, VATANDAŞ MUTLU”

Tabip Odalarının, toplumun sağlığının üst düzeye çıkması için ne kadar gerekli olduğunu bilen ve bu konuda sorumluluk alabilecek, elini taşın altına sokabilecek bir ekip olarak adaylıklarını açıkladıklarını belirten grup, “Ana ilkemiz “Hekim ve sağlık çalışanı mutlu, vatandaş mutlu” dur. Yaptığı işi seven, işyerinde mutlu olan, emekli olduğunda geçim kaygısı yaşamayan, verdiği hizmet ile şiddet görme korkusu yaşamayan, şiddet görmesi durumunda şiddet uygulayanların elini kolunu sallayarak toplumda dolaşamayacağını bilen bir hekimden hizmet almak tüm vatandaşlarımızın hakkıdır. Böyle bir ortamda vatandaşta alacağı hizmetten memnun olacaktır” ifadelerini kullandı.

“ŞİDDETLE MÜCADELE EDECEĞİZ”

Halkın ne kadar çok hasta olup doktora başvuru yaptığı ile övünülmesinden ziyade, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi koruyucu hekimlik hizmetlerinin öncelendiği, sağlıklı ve nitelikli yaşayacağı bir ortamın oluşturulmasının daha doğru olduğuna inandıklarını belirten hekimler grubu yaptığı basın açıklamasına şu şekilde devam etti; “Bu amaç için çalışmalarımızı sürdüreceğimizi açıklamak istiyoruz. Aile hekimliği, kamu hastaneleri, üniversite, özel sektör, idari birimler fark etmez tüm hekimlere ulaşmak, onların sorunlarına çözüm üretmek en önemli hedefimizdir. Her bir hekimin derdi bizim derdimiz olacaktır. Bu amaçla; hekimlere ve sağlık çalışanlarına uygulanan ‘şiddet’ ile mücadele edip, gerekli hukuki desteği sağlayacak, şiddeti uygulayanların ceza alması için sonuna kadar takipçisi olacağız. Hekimleri ilgilendiren her platformda hekimlerin haklarını koruyacağız. Aile hekimlerine verilmiş kazanılmış hakların geriye alınmasına, çalışma şartlarının ve ekonomik durumlarının gerisin geriye gitmesine karşı olacağız. Hekimlerin elinden alınan muayenehane hekimliğinin önündeki engellerin kaldırılmasının, gerekirse sosyal güvenlik kurumu ile anlaşmalı yapılmasının sağlanması için mücadele edeceğiz. Üniversite hastanelerinde olan mesai dışı çalışma şartlarının eğitim-araştırma hastanesi ve devlet hastanesinde de oluşturulması için çalışacağız. Avrupa’daki meslektaşlarından 3 kat fazla çalışıp 3 de 1 ücret alan hekimlerimizin ekonomik ve sosyal imkanlarının iyileştirilmesine çalışacağız. Hekimliğin kişi ve kamu yararına uygulanıp geliştirmesi için kamu kuruluşları ile meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ile ortak çalışmalar yapacağız. Tabip Odamızı, kanunun kendisine verdiği görev ile lider ve etkin bir sivil toplum kuruluşu haline getireceğiz” dediler.

ÜST YÖNETİME ELEŞTİRİ

En büyük mücadele ve çalışma sahalarımızdan biri de maalesef zayıflamış olan, hekimler ile Tabip Odaları arasındaki bağı kuvvetlendirmek olacaktır. Geçmişte ve halen Türk Tabipler Merkez Konseyine hâkim olan yapının yıllardır yürüttüğü sağlık politikaları, söylemler ve aktiviteler, maalesef, bu ülkenin hekimlerini temsil etmemektedir. Uygulamaya çalıştıkları politikalar hekimler ile tabip odaları arasındaki bağı koparmaktadır. Türk hekimlerinin görüşlerini temsil etmeyen bu yapı Ankara’da TTB Merkez Konseyini işgal etmektedir. Bu kişilerin uygulamalarını tasvip etmeyen hekimleri harekete geçirmeye çalışacağız.

Bolu-Düzce Tabip Odası olarak bu söylemlerle mücadele edeceğiz ve hekimlerin çalışma ortamları, ekonomik-sosyal haklarının iyileştirilmesi, şiddetten uzak bir çalışma ortamının sağlanması, sağlıkta mal-praktis=kötü uygulama yasasında hekimleri koruyucu düzenlemelerin yapılması için mücadele edeceğiz. Türk Tabipleri Birliğini gerçekten Türk Hekimlerini temsil eder hale getireceğiz. Son olarak başta da ifade ettiğimiz gibi sağlık hizmetlerinde “Hekimin mutlu olmadığı bir ortamda, hastanın da mutlu olması mümkün değildir” diyoruz. Grubun aday listesi şu şekilde;

ekran-alintisi-013.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Hedef 3 puan26 Nisan 2018 Perşembe 15:27
 • Bolu Ocakbaşı yenilenen yüzüyle hizmetinizde26 Nisan 2018 Perşembe 15:02
 • Sanık komutana, komutan tanıklık yaptı26 Nisan 2018 Perşembe 14:58
 • İşte seçim takvimi26 Nisan 2018 Perşembe 13:31
 • Bolu’nun huzuru için çalışıyorlar26 Nisan 2018 Perşembe 13:27
 • Kuş yuvaları yerleştirilmeye başlandı26 Nisan 2018 Perşembe 11:55
 • ASOMDER’den Turhan Bulut’a ziyaret26 Nisan 2018 Perşembe 11:51
 • 23 Nisan 14 Burda da coşkuyla kutlandı26 Nisan 2018 Perşembe 11:21
 • ADD ve TESUD’dan Atatürk ve Çanakkale26 Nisan 2018 Perşembe 11:18
 • ADAYINIZ KİM?26 Nisan 2018 Perşembe 10:46
 • Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 218 21 21 | Haber Yazılımı: CM Bilişim