• BIST 98.730
  • Altın 239,468
  • Dolar 5,6503
  • Euro 6,3890
  • Bolu 3 °C
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 4 °C

YARINLAR BU GÜNDEN GÜZEL OLACAK!

N. Gürkan Yetkin

Ak Parti'de İl Genel Meclis Başkanımız Sayın Mücahit Kutlu'nun Bolu Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı 'nı açıklamasının ardından tüm teşkilat üyeleri ve aday adayları nefeslerini tutmaya başladı.
Sayın Mücahit Kutlu 'yu Ak Parti'nin kuruluşundan beri tanır ve severim.Mütevazi kişiliği ağırbaşlılığı ve saygılı duruşu ile tüm teşkilatın gönlünde yer tutmuş bir kişidir Mücahit Bey.Kendisine verilen her görevi elinden gelenin en üst seviyesinde yerine getirmiştir her zaman.Gönün adamı olmuş kimseyi kırmamıştır.Sadece kendi değil tüm aile Babaları Ali Kutlu'dan aldıkları terbiye ile inanılmaz mütevazi ve saygın esnaflardır.Toplum tarafından dürüstlükleri bilinir ve müşterileri dükkanlarından hiç eksik olmaz.
İki Dönemdir görev aldığı İl Genel Meclisi'nde gerek üye gerekse başkan olarak Ak Parti'nin başarı çıtasını yüksek tutmaya çalışmıştır.Açıkçası ben kendisinin belediye başkan aday adaylığını bir jübile olarak görüyorum.
Şimdi pat diye İl Genel Meclisi'nden ayrılsa bilmeyenler farklı düşünebilirler elbet.Bu aday adaylık süresi sonrasında aday gösterilmese dahi bu işi en üst noktada bırakmış olacaktır.
Diyelim ki aday gösterildi.(Bilindiği üzere ekibini kuruluştan bu yana koruyup kollayan Milletvekilimiz Sayın Ali Ercoşkun ,sonuna kadar destekçisidir.)Bolu Belediye başkanlığı görevini yapamaz mı elbette elinden gelenin en iyisini ortaya koyacaktır.Bu konuda kimsenin şüphesi yoktur.Ancak benim kanaatim, iki dönemdir belediye Başkanlığı görevini yapan ve yapılan anketlerde hizmetleri ankete katılanlar tarafından %60 ın üstünde bir oranla başarılı bulunan belediye başkanını değiştirmeyi düşünselerdi,aylar önceden bu durum kendisine iletilir ve tekrar aday adayı olmasına sıcak bakılmazdı.Böyle bir durumda dahi yerine aday gösterilecek kişi o kadar nitelikli olurdu ki seçmene “Daha iyi bir adayla karşınızdayız!” denilirdi.Mesele aslen Bolulu olan Ankara Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki.Başka bir örnek Bolu Eski Milletvekili ve bu gün Gümrük Bakan Yardımcısı Sayın Fatih Metin.
Böyle güçlü bir adayda ortalıkta olmadığına göre, Ak Parti Genel Merkezi mevcut belediye Başkanının, üçüncü ve ustalık dönemi olarak adlandırdığı son dönemine sıcak bakmaktadır.
Ak Parti'yi yakından bilenler, son sözü Genel Başkan ve Başbakan olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın söyleyeceğini de gayet iyi bilirler.
Bu gün aday adayı olarak çıkanların işi biraz Nasrettin Hoca'nın işine benzemektedir.
Yani “Ya tutarsa !”hesabı göle maya çalma hikayesi!
Ben bu gün farklı adaylıklardan bahsedeceğim.Mesela İl Genel Meclis Üyeliği adaylıklarından.
Ak parti ,Bolu'nun gelmiş geçmiş en iyi kadrosu ile bu seçim yarışına hazırlanmakta.İl Başkanını ,İlçe Başkanını,milletvekillerini ve tüm yönetim kadrolarını tebrik etmek lazım.
1) SMM Murat Demirel
2) Bolu spor Kulübü Eski Başkanı Ecz.Abdullah Abat
3) Jeofizik Mühendisi Reşat Ateş
4) Doktor Gülsüm Öncü
5) İnşaat Mühendisi Ahmet Yaşar
6) Diş hekimi Taner Laçin
İsimleri seçim listesinde kesin olarak bakılan altı değerli aday adayı.
Sayın Murat Demirel Ak Parti'nin kuruluşundan bu güne her kademede görev yapmış Özellikle pozitif enerjisi ile tüm teşkilat tarafından el üstünde tutulmuş ,müthiş zeki ,çalışkan bir kişidir.Halen İl Yönetim Kurulu Üyesi olan Murat Demirel İl Genel Meclis Üyeliği başvurusunda bulunursa tüm okurlarım bilmelidir ki yeni İl Genel Başkanımızdır.Sayın Abdullah Abat'ın sanırım Bolu'da tanımayan yoktur.Mütevazi kişiliği ,dürüstlüğü ve müthiş zekası ile tanıyan herkesin çokta sevdiği Bolumuzun yetiştirdiği bir değerdir Abdullah Abat.Sayın Reşat Ateş'in 2004-2009 döneminde özellikle termal kaynaklarla ilgili yürüttüğü çalışmaları bir kenara bırakmak ,bu özenli çalışmayı göz ardı etmek mümkün müdür?2009 seçimlerinde sağlık sebepleri nedeniyle görev almaması Bolumuz ve özellikle Karacasu açısından büyük bir kayıp olmuştur.Geçirdiği başarılı ameliyat sonrası sağlığına kavuşan Sayın Reşat Ateş ,yarım kalan termal projeleri tekrar gündeme taşıyacak ve emin olun en iyi şekilde neticelendirecektir. Doktor Gülsüm Hanım ,Belediyemizde bir dönem zabıta müdürü görevini yürütmüş değerli büyüğümüz Sayın Recai Çağlar 'ın kızıdır.Bir bayan olarak göstermiş olduğu medeni cesareti tebrik ediyor ve İl Genel Meclisi'nde özellikle sağlık konularında sağlayacağı katkılarla ismini çok sık duyuracağının şimdiden müjdesini veriyorum.Meslektaşım Sayın Ahmet Yaşar özellikle alt yapı konusunda uzman ve idari konularda mevzuat ve kanunlara hakimliği ile tanınan müthiş zeki bir kişidir.Özellikle ağırlığı alt yapı hizmetleri olan İl Genel Meclisi ve İl Özel İdarede müthiş işler yapacağından emin olduğum ve artı değer olarak gördüğüm bir ağabeyimizdir. Taner Laçin İl Genel Meclisi'nin en etkili üyelerinden biridir.Görgüsü ve nezaketi dışında üstün zekası ile Bolumuza ve görev yaptığı İl Genel Meclisi'ne katkıları yadsınamaz.
Seben İlçemizden İl Genel Meclis Üyeliği başvurusunda bulunan Sayın Muhittin Özçelik ,kısa süre öncesinde Bolu Belediyesi destek Hizmetler Müdürü olarak görev yapıyor olsa da asıl mesleği eğitimcidir.Yıllarca müfettiş olarak Milli Eğitim Camiasında görev yapmıştır.Sözü uzatmadan kendisine şimdiden yeni grevinde hayırlı olsun demek düşer.
Bu kadar iddialı bir liste ile muhalefet partilerin işi ciddi zorluğa girmiştir.İl Genel Meclisi'nde 23 de 21 gibi ezici çoğunluğa sahip olan Ak Parti ,bu seçimde bu adaylarla tulum çıkarabilir ve tüm koltukları doldurabilir.
Özellikle bu dönem ,Sayın Tahsin Akduman'ın emeklilik başvurusu sonrası yerine İl Genel Sekreterliği için şimdilik geçici olarak getirilen Makine Mühendisi Sayın Bünyamin Bal 'ın zekası,cesareti ,tecrübesi ve çalışkanlığı ile beraber, İl Genel Meclisi'nin Bolumuzda tarih yazacağı ve verilen hizmetlerle her daim hatırlanacağını söylemek kesinlikle abartı olmaz.
Ne yapacağı merak edilen bir isim de Bolu Genç İş Adamları Derneği başkanlığı görevini yürüten ve Ak Parti'de İl Yönetim Kuruluğu üyeliği de yapmış olan genç ve başarılı iş adamı Sayın Fatih Yazıcı.
Açıkça benim gibi bir çok kişi ,Sayın Fatih Yazıcı'nın Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusu yapacağını beklemekteydi.Halen sessizliğini koruyan Sayın Yazıcı'nın belediyecilik tecrübesi açısından Belediye Meclis Üyeliği için başvuru yapması çokta şaşırtıcı olmaz.Bir dönem sonra daha hazır olmayı ve eğer aday gösterilirse Sayın Alaaddin Yılmaz'ın son dönemi olması sebebiyle önünün açılacağını düşünmüş olabilir.Sonuçta Fatih Yazıcı ,genç olmasına rağmen akıllı bir siyasetçidir.Milletvekilimiz Sayın Ali Ercoşkun'a yakınlığı tanıyan herkes tarafından iyi bilindiğinden ve Muhittin Palazoğlu ile de arkadaş olan Fatih Yazıcı'nın aday adayı olmaması Sayın Alaaddin Yılmaz'ın adaylığında bazılarının sandığı gibi bir engel olmadığını görmesinden kaynaklı olabilir.
Bu bizler açısından belli ki bir işarettir.
O halde Sayın Mücahit Kutlu'nun aday adaylığının bir jübile olduğu tezi kuvvetlenmektedir.
Neyse kısa bir süre sonra nasıl olsa durum net bir biçimde ortaya çıkacak.
Biz gelelim İlçelere!
İlçelerde en garip durum Mudurnu İlçemizde yaşanmakta.Bir dönem önce mevcut belediye başkanlığı koltuğunu CHP'ye kaptırma başarısını göstermiş olan Metin Soygür'ün tekrar aday adayı olması sizce de garip bir durum değil mi?
İlk Ak Parti İl Gençlik Kolları başkanlığı görevini yapmış olan ve inanılmaz çalışkan bir arkadaş olan, Sayın Metin Vural kardeşimizin Mudurnu Belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusu yapması çok isabetli bir davranış olmuş.Kendisini yürekten destekliyor ve tebrik ediyorum.2002 genel seçimlerinde İlimizdeki başarıda önemli katkıları olan bu genç arkadaşımızın teşkilat tarafından göz ardı edilmeyeceği düşüncesindeyim.
Gökçesu Beldemizin “atom karınca” lakaplı başarılı Belediye Başkanı Sayın Vahit Aydın ve Seben İlçemizi yeniden yapılandıran Belediye Başkanı Süleyman Özbağ rakipsiz olarak isimleri genel merkeze giden Belediye Başkan Adayları.
Mengen'de CHP'nin güçlü bir adayla yarışta yer alması Ak Parti'yi düşündürmekte.Açıkça Mevcut Başkan tekrar aday gösterilirse çok çalışması gerekecek.Sağlık problemleri bu tempoya engel olur mu bilemem ama seçim yarışının çetin geçeceği kesin.
Başarılı İl Genel Meclis Üyemiz Sayın Hasan Uzunoğlu bu seçimde seçmen önüne Dörtdivan Belediye Başkan Aday Adayı olarak çıktı.Çok başarılı İl Genel Meclis Üyelerinden olan ve Dörtdivan ilçemizin sevilen bir siması olan , Sayın Hasan Uzunoğlu'nun genel merkezce de aday gösterileceğini düşünmekteyim.
Ak Parti teşkilatlarının, çok iddialı olduğu bu yerel seçimlerde İl Belediye Başkan adaylığı sonuçlandıktan sonra yapacağı çalışmalar için heyecan doruk noktada.
İl Başkanı ve Merkez İlçe Başkanı,geçtiğimiz genel seçimlerde kaybedilen bir milletvekilliğin acısını çıkartmak için sanki yemin etmişçesine azimliler.
Sayın Mücahit Kutlu'nun sloganında söylediği gibi.Güçlü isimler görevlere talip olduğuna göre kesinlikle yarınlar bu günden güzel olacak!

Bu yazı toplam 1759 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim