• BIST 91.801
 • Altın 214,332
 • Dolar 5,3608
 • Euro 6,0653
 • Bolu 1 °C
 • İstanbul 6 °C
 • Ankara 1 °C

“Yine üç milletvekili çıkarıp, tek başına iktidar olacağız”

“Yine üç milletvekili çıkarıp, tek başına iktidar olacağız”

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda partililere seslenen AK Parti İl Başkanı Ercoşkun, “Milletvekilliği seçiminde AK Partimizi üst üste üçüncü defa tek başına iktidara taşıyacağız ve Bolu'dan üç AK Partili milletvekilini meclise göndereceğiz” dedi. Toplantıda konuşan Başkan Yılmaz ise, belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

AK Parti 3'üncü dönem 13'üncü İl Danışma Meclisi Toplantısı dün saat 11.00'da Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmenevi'nde yapıldı. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde süren bütçe görüşmelerinden dolayı AK Parti Bolu Milletvekilleri Metin Yılmaz, Yüksel Coşkunyürek ve Fatih Metin'in katılamadığı toplantıya AK Parti İl Koordinatörü Ramazan Can, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erol Özak, partinin kadın kolları başkanı Hatice Dinç, AK Partili ilçe belediye başkanları, ilçe teşkilatları başkanları ve çok sayıda parti üyesi katıldı.
Yaşar Yüceer'in divan başkanlığına seçildiği toplantıda ilk konuşmacı olarak söz alan İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, 2010 yılında başarılı bir çalışma dönemi sergilediklerini söyledi.

KUTLU: “VERİMLİ BİR ÇALIŞMA DÖNEMİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Kutlu, “Her alanda ilimizi kalkındırmak ve daha yaşanılabilir bir Bolu oluşturmak için 2010 yılında da tüm gayretlerimizle çalıştık. 2010 öncesi koyduğumuz tüm hedeflerimizi, 2010'un son günlerini yaşadığımız şu günlerde gerçekleştirdiğimizi görüyoruz. KÖYDES'te özveriyle çalıştık ve inanılması güç çalışmalara imzamızı attık. 2010'u verimli geçirdiğimizi düşünüyoruz ve aynı verimliliği 2011'dede sürdüreceğimize hem kendi adıma hem de meclisimizdeki çalışma arkadaşlarım adına inanıyorum” diye konuştu.

“AMACIMIZ ANKARA'YA ÜÇ MİLLETVEKİLİ GÖNDERMEKTİR”

İl Genel Meclisi Başkanı Kutlu'nun açıklamalarının sonrasında divan başkanı Yüceer, partinin yeniden yapılandırma çalışmalarının sürdürüldüğü Mudurnu'da AK Parti İlçe Başkanı olarak görevlendirilen Ahmet Uzun'u kürsüye davet etti. Uzun, kürsüde yaptığı kısa konuşmasında, “2005 yılından bu yana AK Parti çatısı altında görev almaktayım. Erdoğan Yalçın'ın görevi bırakmasının ardından teşkilatı yeniden oluşturmak için görevlendirildim. Önümüzde önemli bir seçim var. Amacımız yine üç milletvekilini Ankara'ya göndermektir” diye konuştu.

“ŞEHİRLEŞMEDE DOĞRU YOLDA İLERLİYORUZ”

Toplantıda üçüncü konuşmacı olarak kürsüye çıkan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, belediye çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. İmar konusu üzerinde önemle durduklarını ve bu çalışmanın Bolu'yu geleceğe taşıma da önemli bir önem arz ettiğini dile getiren Başkan Yılmaz, şunları söyledi: “Bolu'ya şekil vermek istiyoruz. Bolu imar şablonu olmayan, sıkışık bir il iken, şu an imar şablonunun yüzde 85'ini oluşturmuş, yeni yerleşim birimlerini bünyesine katmış bir şehir haline geldi. Vatandaşlarımız yaptıklarımızı algılayamayabilirler. Tenkitler olabiliyor. Bu gayet doğal. Biz şehri şehirle istişare ederek geleceğini belirliyoruz. Şehirleşme konusunda doğru yolda olduğumuza inanıyoruz. Şu an 25 mahalleden 42 mahalleye ve 85 bin nüfustan 120 nüfusa çıktık. Gelecekte Bolu'yla birleşmesini öngördüğümüz Çaydurt'ta imar çalışmalarımızı tamamlamış bulunuyoruz. Böylece geleceğin Bolu'sunu doğru kararlarla belirliyoruz” dedi.

“İZZET BAYSAL CADDESİ'NDE YOĞUN BİR ÇALIŞMA YAPACAĞIZ”

Açıklamalarını alt yapı çalışmalarına ağırlık veren bir belediye olduklarını ifade ederek sürdüren Başkan Yılmaz, “Alt yapı uğraşılması en güç yapıdır. Çünkü alt yapıyla uğraşmak, yer altında çalışmak belediye başkanına puan kaybettiren girişimlerdir. Ancak biz puan kaygısı taşımadan alt yapıyı tamamlamayı amaçlıyoruz. Önümüzdeki yıl içerisinde İzzet Baysal Caddesi'nde zorlu; fakat gelecek açısından bir o kadar önemli zaruri gördüğümüz çalışmalar gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

“DOĞAL GÜZELLİKLERLE BOLU'YU BÜTÜNLEŞTİRİYORUZ”

Bolu şehir merkezinde ki yeşilliğin yüzde doksanının kendi dönemlerinde oluşturulduğunu iddia eden Başkan Yılmaz, “Bolu, bizden öncesine kadar doğasıyla bütünleşememiş bir şehir görünümündeydi. Belediyeyi devraldığımız günden bu yana Dağkent'ten Çaydurt'a kadar ağaçlandırma yaptık. Amacımız şehri yeşil doğasıyla bütünleştirebilmekti. Artık şehirlerde yeşil alanlar sadece mezarlıklar kaldı. Ona da insanlar müdahale edemedikleri için. Biz sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Çünkü belediye başkanları doğayı katleden değil, doğayı geleceğe taşıyan kişiler olmalıdır.”
Başkan Yılmaz, konuşmasının sonunda önümüzdeki günlerde başlaması planlanan seçim çalışmaları için AK Partili teşkilatlara başarı dileklerinde bulundu.

AK PARTİ'DE TEŞKİLAT YAPILANMALARINDA SONA GELİNİYOR

Toplantıda son konuşmacı olarak partililere seslenen AK Parti İl Başkanı Ercoşkun, partililere teşkilat çalışmalarıyla ilgili birtakım bilgiler verdi. Ercoşkun, şunları söyledi: “Bildiğiniz üzere teşkilatlarımızda bir yenilik hareketi başlattık. Bu değişiklik kapsamında Mudurnu ilçesinde yeni bir oluşum içerisine girdik. Mudurnu'da başlattığımız yeni oluşumda son yaklaşıyoruz. İl teşkilatımızda, kadın ve gençlik kollarımızda da en kısa sürede bu süreci geride bırakarak, seçim çalışmalarımıza hızlı ve dinamik bir şekilde başlayacağız. Zaman zaman gerçekleştirdiğimiz ve halen sürdürdüğümüz esnaf ziyaretlerimizle vatandaşlarımıza sadece seçim zamanı değil, her zaman yanlarında olduğumuzun mesajını veriyoruz.”

ERCOŞKUN, PARTİSİNİN ÜYE RAKAMLARINDAKİ ARTIŞI AÇIKLADI

Konuşmasının devamında partisinin il ve ilçelerdeki üye sayıları hakkında bilgi veren Ercoşkun, nüfus oranlarıyla kıyaslandığında 650 üye sayısıyla en yüksek oranda Kıbrıscık'ta üye sayısına ulaştıklarını söyledi. Yeniçağa'da da başarılı üye çalışmaları gerçekleştirildiğini kaydeden Ercoşkun, “Bir önceki il danışma meclisi toplantımızdan bu yana merkez ilçe başkanlığımız 520 üye artışı sağladı. Aynı şekilde ilçelerimizde de üye sayılarında bir hareketlilik söz konusu. Gerede'de 120, Seben'de 25, yeni oluşum çalışmaları sürdürülen Mudurnu'da 144, Mengen'de 19, Göynük'te 14 kişilik üye artışı sağlanmış bulunuyor.” bilgisini verdi.

“AMACIMIZ AK PARTİMİZİ ÜÇÜNCÜ DEFA TEK BAŞINA İKTİDARA TAŞIMAK”

Açıklamalarının devamında il danışma meclisi toplantılarının bir benzerini ilçelerde de gerçekleştirmeyi planladıklarını dile getiren Ercoşkun, “İlçe Danışma Meclisi Toplantısı adı altında ilçelerdeki partililerle de bir araya gelmeyi amaçladıklarını ifade etti. Bu tür toplantılar çalışmalarımızda avantaj getireceği gibi üye sayılarımızın artışında da bize katkı sağlayacaktır. Önemli bir seçim süreci bizleri bekliyor. AK Parti bugüne kadar hiçbir siyasi partiye nasip olmayan bir güçle tek başına iktidara geldi. Şimdiki amacımız partimizi üst üste üçüncü defa tek başına iktidara taşımak ve Bolu'dan da üç AK Partili milletvekilini meclise göndermektir.” dedi.

PARTİYE EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ

Konuşmacıların açıklamalarının ardından partinin gençlik kolları eski sorumlusu Ramazan Zengin ile partinin basın yayın ve halkla ilişkiler eski sorumlusu Tahir Zorlu'ya, AK Parti İl Koordinatörü Ramazan Can ve AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun tarafından geçmişteki başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi verildi.
AK Parti 3'üncü dönem 13'üncü İl Danışma Meclisi Toplantısı'nın devamı basına kapalı olarak sürdürüldü.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Malta’da Bolu rüzgarı11 Aralık 2018 Salı 14:01
 • 3 gün sürecek kar yağışı 31 ili vuracak11 Aralık 2018 Salı 13:59
 • Başaran aday mı olacak?11 Aralık 2018 Salı 13:23
 • Belediyeyi Cumhurbaşkanı'na şikayet etti11 Aralık 2018 Salı 12:12
 • Öğretmenler eğitim vizyonunu konuştu11 Aralık 2018 Salı 11:36
 • Gıda ve Şehirler araştırması yayınlandı11 Aralık 2018 Salı 11:34
 • Bolu Dağı kara teslim11 Aralık 2018 Salı 11:21
 • Kristal Baret Ödül töreninde yarışacak11 Aralık 2018 Salı 11:01
 • Jandarma Geçici Asayiş Noktası açıldı11 Aralık 2018 Salı 10:13
 • “Alo 155 kokoreç”11 Aralık 2018 Salı 00:15
 • Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 218 21 21 | Haber Yazılımı: CM Bilişim