Bugün:

Ziyaretçi Defteri
 
 
Bolu Gündem'i Facebook'dan takip edin.
 
BoluSpor Tarihi

Tüm Yazarlar


 

  Ziyaretçi Defteri

 
 1000 değil 2000 odlıymış...

19 Kasım 2014 20:29:46

Değerli yorumcular Ankara Mimarlar Odası açıkladı; Saray 1000 değil 2000 odalıymış... Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın maliyetinin açıklananın çok üzerinde olduğunu, sarayda 2000 oda bulunduğunu açıkladı. Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin yaptığı basın toplantısında Cumhurbaşkanlığı Saray’ına ilişkin yeni iddialar gündeme getirildi. Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin uzmanlardan, değişik disiplinlerden oluşan 40 kişilik bir Kent İzleme Merkezi olduğundan bahseden Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, sarayı her yönüyle masaya yatırarak yaptığı çalışmalar üzerinden bazı rakamlara ulaştıklarını kaydetti. Candan rakamları şöyle açıkladı: “Yetkililer binanın 1000 odalı olduğuna dair açıklamalar yaptı. Kent İzleme Merkezi’nin yaptığı çalışmalara göre bina yer üstünde 4 katlı, yer altında 4 katlı olmak üzere 8 katlıdır. Yer üstünde üç bloktan oluşan yapıda idari bina olarak ifade edilen 2 blokta 750 odadan 1500 oda, ana bina olarak ifade edilen blokta 500 oda olduğunu gösteriyor. Binanın toplam kapalı inşaat alanı iskanda yazdığına göre yaklaşık 300 bin metrekare, bu alanın yaklaşık yüzde 30’unu sirkülasyona ayırdığınızda, sirkülasyon dediğimiz alan boşluklar, koridorlar, galeriler olarak ayırıyoruz. 200 bin metrekare alan kalır. 100 bin metre karesi de otoparktı; müştemilattı, giriş, çıkışa ayırdığınızda geriye 100 bin metrekare alan kalır. Ortalama 20 metrekarelik odaya bölseniz bile 5 bin oda eder. Alt katlar ve bodrum katları bilemiyoruz yalnız yer üstündeki 4 katta 2000 oda olduğu konusunda oldukça iddialıyız. Alt kat bodrumdakileri tahmin edemesek de gerçek rakamın bin oda olmadığı, en az 2 bin oda olduğu ortadadır.” 

 NUR

19 Kasım 2014 20:01:09

Cehennem ateşinin 3000 bin sene yandıkdan sonra oluştuğunu Cübbeli Ahmet Hoca söylüyor ; ben de o yazdığım günahları yaparsam tabi ki cezası süresince cehennemde yanarım.Zaten senin gibi düşünenler yüzünden kötülükler ayyuka çıktı,hesap gününün gelmeyeceyini mi sanıyorsunuz ,kim başkalarına zarar verirse helalleşmediği sürece o ateşin tadına bakacak benim içinde geçerli.Allah tüm müminlere son nefeslerini vermeden tövbe etmeği helalleşmeği nasip etsin.HESAP GÜNÜ HAKTIR;O YÜZDEN HAK YEMEMELİDİR. 

 kamil

19 Kasım 2014 13:16:31

NUR isimli yorumcu birilerine cehennemde 3000 yıl ceza yazmış.Bu yıl üzerinden cezayı acaba hangi ayette veya hadiste okumuş ?Böyle saçmalayanlar islama zarar veren cahillerdir.Allah'tan başka böyle cezaları kim bilebilir? 

 cevaptır

19 Kasım 2014 12:10:41

Milli Eğitim Müdürüyle işim olmaz.Ben olaya Bolu anlamında bakıyorum.Müdür atamaları ile yanlışlığı savunmak namertliktir.Elbette subjektif değerlendirmelerle yapılan,mülakat sonucu 2-3 tane şube müdürünün yaptığı ispatı mümkün olmayan bir sınavı kimse savunamaz.Hatta bu mülakatı yargı kararıyla görevden alınan müdürler yapıyorsa daha da vahimdir.Ancak şurası bir gerçektirki bu sınav kuralını getirende,uygulayanda Sayın Milli Eğitim Müdürü değildir.Ayrıca sistem atanan müdürlerin gerektiğinde değiştirilebilir olmaları anlamında doğrudur.Şumudur.Müdür olarak atanacaksın,emekli oluncaya kadar orada kalacaksın,gelene ağam,gidene paşam diyeceksin,görevden alınıncada cızıklayacaksın.Görevdeyken haksızlık yapan,yanlışlara göz yumanların şimdi susma zamanlarıdır.Saygılarımla. 

 NUR

19 Kasım 2014 10:44:40

ALLAH IN ADALETİ ŞAŞMAZ. Haram yiyenler,iftiracılar ,seccade parçalayıp dedikodu yapanlar, kul hakkı yiyenler, yuva yıkanlar,hasetçiler, bu dini karalayanlar 3 bin sene yanan cehennem sizi bekliyor hesap günü çok yakın. 

 EMEKLİ ÖĞRETMENE CEVAP

19 Kasım 2014 09:54:13

Tebrik ederim sanırım ücretlendirme alacaksınız yahu vicdan bu olduğu yerde makam için yapmadığını bırakmayan adam ile ilgi paylaşımlarınıza şammamak imkansız bir an tamımamış olsam yazdıklarına inanacaktım  

 Harun Yıldız

19 Kasım 2014 01:48:56

Emekli Öğretmen M.S Sen hakikaten emekli olmuşsun :))) Dünyanın neresinde devlet kuralları yerine kişi keyfiyeti olan yöneticiler var ? Madem istediklerini istedikleri okullara atayacaklardı ne diye mülakat vs. ile yüzlerce kişiyle oynadılar ? El insaf......Yorumu tekrar 10 kere yazıp okuyun en iyisi.... 

 Emekli Öğretmen M.S

19 Kasım 2014 00:20:40

İlk göreve geldiğinde akp kadrolarına ve taşeron sendikaya yakınlığı nedeniyle sıkça eleştirilen Sayın Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇAVUŞOĞLU nu atama komisyonunda beraber çalıştığım yıllardan tanırım.Kendileri Bolu muzun çocuğu olması nedeniyle ilk başlarda iktidar ve malum adı büyük,kendileri küçük sendikanın beklentileri nedeniyle tereddütle karşılanmıştı.Ancak iddia ediyorum ki adam gibi adamlığıyla,mütevazi tavrıyla,mevzuata hakimiyetiyle,etkili aile ve sosyal çevresiyle Bolu Milli Eğitimine büyük katkıları olacaktır.Başarı ve tarafsızlığı elbet siyasilerin etkisi tavassutu olacaktır,ancak sadece,makam,mevki,koltuk,kariyer ve liyakata bakmadan birilerini bir yerlere getirmek olan iman ve inançlarından bir çok kişinin şüphe duyduğu malum sendikanın etkisinde kalmamak koşulu ile.Bu yorumu yapmamın nedeni de son günlerde devlet adamlığına yakışır şekilde etki altında kalmadan yaptığı çalışmalar.Sayın Müdürüm doğru yoldasınız eminim.Bırakın, sendikacıyız diye geçinen zavallılar bir iktidar değişikliğinde çil yavrusu gibi kaçacak delik arayacaklar.Size başarılar dilerim.Saygılarımla.... 

 Harun Yıldız

18 Kasım 2014 22:19:22

Milli Eğitimde Müdür atamalarıyla ilgili özel görüşmelere bazı adaylar seçilerek telefonla davet edilip hangi okullara kimlerin atanacağı belirlenmiş. Hayırlı olsun....Tercihler devam ederken atama yapabilen yöneticileri tebrik ediyoruz.... "Kul Hakkı" ve adalet nerede acep ? 

 Ufuk 14

18 Kasım 2014 00:52:56

Değerli yorumcular. Bütün bunlara rağmen AK Parti neden PKK'ya taviz üstüne taviz veriyor? Seçim de kaybetmemek için.Biliyorlar ki kaybederlerse hesap sorulacak. Sorulacak hesap çok ağır olacak...  

 Millet Hesap Soracak.

17 Kasım 2014 19:16:41

Güneydoğuda askerimiz, polisimiz şehit ediliyor, okullar, otobüsler yakılıyor, Atatürk büstlerine saldırılıyor… Bu yetmiyor HDP’li vekiller Türkiye topraklarına “Kürdistan” diye bahsediyor… PKK bırakın silah bırakmayı, daha yoğun bir şekilde silahlanıyor ama AKP hükümeti hala utanmadan çözüm süreci adını verdikleri bölünme sürecine balıklama dalıyor. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’da bunu başarı olarak gösteriyor. AKP iktidarı mensupları; sizler bu ülkeyi bölünme noktasına getirdiniz ve bunun hesabını vereceksiniz. Tarihin kara sayfaları bu dönemi ülkenin felaket günleri olarak yazacak. Ama neticede Türk milleti size hak ettiğiniz tokadı atacak. Bundan emin olun. 

 İlbeyli

16 Kasım 2014 23:10:58

Devletin 1.4 milyon parasını Kaçak Saraylara harcayanlardan, oradaki ormanı yok edenlerden Allahım hesap soracaktır. Orada koca bir orman saray hevesi için yok edildi. Huzur bulacaklar mı sanıyorsunuz? 

 GÖREVDEN ALINMA

16 Kasım 2014 16:43:18

MEB'de son günlerde yaşanan bazı gelişmelerin ardından görevden alınacak İl Milli Eğitim Müdürlerinin isimleri belli olmaya başladı. MEB'de son günlerde yaşanan bazı gelişmelerin ardından görevden alınacak İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin isimleri belli olmaya başladı. 10 dan fazla İlin İl Milli Eğitim Müdürü değişirken, İstanbul'da bazı ilçelerde de görevden almalar ve değişiklikler var. İstanbul'da 3 ilçe müdürü görevden alındı. 2 ilçe milli eğitim müdürü ise İl milli eğitim müdürü oldu. Birçok ilçe Milli Eğitim Müdürü ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısına kadro geldi. Kararnameler yazıldı, Bakan'ın yurtdışı dönüşü kararnameleri imzalaması bekleniyor. Görevden alınacak İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinden bazıları; İSTANBUL-Muammer YILDIZ İZMİR- Vefa BARDAKÇI ANKARA-Erol BOZKURT(Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünde son dakika gelişmesi de yaşanabilir.) BURSA-Veli SARIKAYA ÇANAKKALE-Zülküf MEMİŞ BOLU-İbrahim ÇAVUŞOĞLU DİYARBAKIR-Adnan HURATA SİİRT-M.Fethi SUAY TEKİRDAĞ-Halis İŞLER ORDU-Nevzat TÜRKKAN YALOVA-Cengiz METE MANİSA-Mustafa ALTINSOY Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin GEÇİN  

 Vatandaş

16 Kasım 2014 14:27:16

Selahattin Demirtaş,kürdistanı Tayyip Erdoğan kendi elleri ile kuracak demişti.Bu yalanlanmadı.Cizrede ve Silopide özerklik ilân edildi,bunada karşı çıkan olmadı.Millet alıştırılmaya devam ediliyor. 

 Emekli

16 Kasım 2014 00:37:40

Milletin adamı ve hizmetkarı olmak kolay değil Kaç-AK saray uçAK mAKam aracı Haa bu arada 16 maden işçisi hala yerin altında 

 kamil

15 Kasım 2014 22:35:53

EMEKLİ ve VATANDAŞ rumuzlu değerli hemşehrilerime saygı ve sevgiler.Benim gibi Bolulu birine de böyle konuşmak yaraşır.Acizane fikrimi açıklamıştım.Kızmayın dostlar,demokrasi böyle işte,aksi fikirlere de rastlıyorsunuz.İyi akşamlar. 

 Vatandaş

15 Kasım 2014 21:39:03

Osmanlı devleti başkenti söğütte iken misafirlerini çadırda ağırlıyordu ama topraklarını genişletiyordu.Şimdi saraylarda ağırlıyor ama ülke topraklarından bir bölümünü terör örgütüne terk etti.Kamil bey,işte bu nedenle gurur duyar.Cizre ve Silopideki özerklik ilanıda onu memnun etmiştir. 

 Emekli

15 Kasım 2014 18:35:43

Burada Kamil diye biri var. Onu okudukça aklıma geçenlerde İlber Ortaylı'nın bir sözü geldi; "Bu milletin beyni gövdesinden ayrılmış". 

 kamil

15 Kasım 2014 11:54:06

Bir saray konusudur gidiyor.Evet halkımızın ekonomik sorunları elbette var.Üstelik bu saray yapılması siyaseten bir hata değil midir?Bunlar tabiki tartışılır,AMA,acizane bende bazı değerli yorumcu arkadaşlarımın tepkilerini çekeceğimi bile bile yazacağım.Devletimin başkanının görkemli bir sarayda yabancı misafirleri ağırlaması beni gururlandırır.Emekli bir işçiyim,ama böyle düşünüyorum.Kirada oturuyorum,ama 77 milyonluk bu milleti yöneten kişinin böyle bir sarayda oturmalı. 

 Aydınay

13 Kasım 2014 19:51:48

Eyyy Alaaddin Yılmaz efendi. Belediye başkanısın ama "Kent Mimarisi" kavramından habersizsin. O kadar ülke gördün. Şimdi yeni yapılan Atatürk Bulvarına bu taşlar yakıştı mı? Bu taşları artık kasabalarda kullanıyorlar. O kadar ülke geziyorsun ama boşa geziyorsun. Yazıklar olsun. 

 Uyu Türkiyem Uyu...

13 Kasım 2014 19:29:41

Kaçaksaray’la ilgili bir bilgi de ben vereyim. Şu ana kadar gördüğümüz sarayın küçük bir bölümü… Kısa zamanda 250 konutluk rezidans, sonrasında koca bir cami v.s. yapılacak… Toplam alan 2500 futbol sahası büyüklüğünde. Şu ana kadar harcanan para 1 milyar 370 milyon TL. Toplam 1000 oda yetmemiş ki ek rezidanslar yapıyorlar. Tablo budur… Türk halkı ekonomik zorluklar altında ezilirken birileri saraylara doymuyor. İstanbul’da da yeni saray restorasyonları yaptırıyorlar. Türk halkı uyusun… Sorgulamasın… Uyu Türkiyem uyu….. 

 kamil

13 Kasım 2014 12:25:36

İmparatorluktan vazgeçtim,şimdiki yurdumuzu koruyalım,yeter.Misak ı Milli nin sınırlarını koruyabilsek daha ne isteriz.Bırakın şu dünya devi olma hayallerini. 

 Bolu,lu

13 Kasım 2014 10:35:09

Bayrak bir millet,in şerefidir Onur timsalidir Bayrağa yapılan sagısızlık O millete yapılmış sayılır .Aylar geçti günler geçti ha bugün ha yarın şanlı Türk bayrağımız dalgalandığı yerine asılır diye bekliyorum .Hergün kapısından içeriye girerken demekki kimsenin çokta umrunda olmuyormuş.GÜNÜMÜZDE Bayrağımızın yırtılması,yakılması olaylarını görürken tepkisiz ,vurdum duymaz bir toplumolmuş insanlar . Bolu valilik önündeki bayrak direğine Şanlı Türk bayrağımızın asılmasını bir Bolu.lu olarak sizden yardımlarınızı istirham ediyorum 

 Gökhan Gündüz AKATUĞ

13 Kasım 2014 10:13:07

Gaza geldiler........ ( Ergün DİLER - Takvim )...........................................( Gökan Gündüz AKATUĞ olarak her yoruma ve eleştiriye açığım. Eyvallah.)..................................... Abdülhamit Han, Alman mühendis Paul Groskoph veHabip Necip Efendi'ye kendi cebinden bütçe ayırdı. Bugünkü Güneydoğu sınırımız ile Musul ve Kerkük'ü içine alan bölgede petrol arama çalışmaları yapmalarını istedi! Bu iki yetkili isim, söylenileni yapmak için yola düştü! Bölgeleri parsellere ayırıp detaylı çalışmalara imza attı! Uzun ve zor bir koşuşturmadan sonra PETROL RAPORU ve HARİTASI Sultan'a sunuldu! Daha ortada ne Balfour Deklarasyonu, ne İsrail'in kurulma planı ne de Birinci Dünya Savaşı vardı! Ama Türk AKLI geleceği görmüş ve önlem almıştı! Bu petrol haritası, 1901 yılında sunulduktan sonraİngiliz-Yahudi işbirliği iyice pekişti! Bu tarih Osmanlı'nın yıkılışı için bütün elleri birleştirdi! Cumhuriyet tarihi boyunca söylemesek deMUSULKERKÜK hep bizimdi! İnip gidemedik! Gidip bayrak dikemedik! Ama bizimdi! Olmazsa olmazımızdı! Özal bu konuda en çok öne çıkan liderdi! Asker istemediği için operasyon gerçekleşmemişti! Ama Ortadoğu'da sorun hiç bitmedi, bitmeyecekti! Osmanlı'nın çıktığından beri bölgeye adalet gelmemişti! Dışarıdan çizilen sınırlar, sorunları içten içe büyüttü! Savaşlar, darbeler, cuntalar, kan ve gözyaşı hiç eksik olmadı! Peki şimdi bölgede neler oluyordu? Daha önce yazmıştım... Ama geçtiğimiz günlerde tekrar izleyince gülümsedim! Yeri geldi yine oradan devam edelim... Uzun ve sert gagalı bir kuş türü yılın belli zamanında, belli miktarda bala ihtiyaç duyuyordu. Koku alma yoluyla da balı nerede bulacağını çok iyi biliyordu. Kuş kendisinden beklenmeyecek kadar akıllıydı. İçinde NAVİGASYON cihazı taşır gibiydi! Hedefi bulduktan sonra geri çekiliyor ve plan yapıyordu! Amaç BALI götürmekti! Ama kahramanlık yapmadan zafere ulaşmak istiyordu! Arıların üstüne kendi gitmiyordu. Bir çözüm için havada uçup saatlerce PARTNER arıyordu. Aradığını çok geçmeden buldu. PORSUK'a benzeyen her tarafı tüylerle kaplı bir hayvanı rahatsız etmeye başladı. Sorti üstüne sorti yapınca tüylü hayvan sinirlendi ve kontrol dışına çıktı! Artık öfkesini, tepesinde uçan KUŞ kontrol ediyordu! Sinirlenen hayvan bir süre sonra dayanamadı ve kendisini taciz eden kuşun peşine düştü. Tepesindekinin de isteği buydu zaten! Alçaktan uçarak, onu istediği yere çekti! Hayvan tam yorulup takibi bırakmak üzereyken KUŞ yine onu türlü oyunlarla BALIN OLDUĞU ağacın dibine kadar getirdi. Uzun, zor ve akıl dolu bir operasyondu! Kendisini tehlikeye atmadı kuş! Kokuyu alan hayvan hiç düşünmeden yorgunluğunun karşılığı olarak ÖDÜL gördüğü kovana elini daldırdı! Ortalık karıştı! Bir anda bomba düşmüş gibi oldu! Kovanı alan hayvan, milyonlarca arının saldırısı nedeniyle canının derdine düştü! Kovanı bırakıp arılarla mücadeleye başladı! Kavga, kovandan uzak bir yere taştı! Arılar ile geri adım atmayan hayvan düello ile vakit kaybederken etrafı kolaçan eden KUŞ, süzülüp kovanı aldı ve yükseldi! Aklını kullanan KUŞ ihtiyacını büyük bir keyifle giderirken, ardında büyük bir kaos bıraktı! Savaşan taraflar tuzağa düştüğünü çok sonra anlayacaktı! Ama iş işten geçmiş olacaktı! Bizim muhalif basın her defasında "Esad ile Erdoğan çok iyi dosttu! Neden Esad'ı yalnız bıraktı?" diye eleştiri yağdırırdı! Ama pek çoğu olayın arka planına seyahat etmezdi! Esad olayı da böyleydi! Suudlar petrolün kralı ise, Katar da GAZ'ın imparatoruydu! Erdoğan'ın, Katar emiriyle olan yakınlığı "SIR" değildi! Babasıyla da kendisiyle de arası çok iyi idi! Katar çok daha önce, yani bölge böylesine karışmadan önce, Esad çark etmeden önce Ankara ile anlaşma yapmıştı! Katar gazı SURİYE üzerinden Türkiye'ye gelecek ve buradan da Avrupa'ya ulaşacaktı! Böylece Türkiye, Rusya ve İran'a olan gaz bağımlılığını sona erdirecekti! Ayrıca Avrupa'da, Rus kartının dışında başka bir silaha sahip olacaktı! Rusya'dan sonra DEV bir Türkiye, Avrupa'nın karar vereceği bir konu olacaktı! Sorun onlarındı! Esad işte bu yola "HAYIR!" dedi! Ordusunda 1000 üst düzey asker, RUS kadınla evliydi! Ordudaki bütün mekanizmaların başında Ruslar vardı! Esad'ın garantörü Moskova'ydı! Bizim KATAR planının karşısında Rusya ve İran'ın karşı bir operasyonu vardı! Putin, Tahran'la birlikte Irak'ın KÜRT bölgesi üzerinden GAZI Suriye'ye, oradan da Akdeniz'e indirecekti! Yani Türk-Katar kartına karşılık Rus-İran kartı vardı! Esad da tarafını seçtiği için Ankara'nın artık tamamen karşısındaydı! Rus-İran planı Türkiye'ye zarar vereceği gibi Amerika'nın da bölgedeki petrol trafiğini kaybetmesine yol açacaktı! Gaz ve petrol ŞİİLER üzerinden sıcak sulara indikten sonra Suudlar ile Körfez'in yaşama şansı hiç yoktu! Zaten İran'la aralarındaki mezhepsel farklılıklara dayanan kavga bilinen bir gerçekti! Bu noktadan sonra Ankara, Şam'la köprüleri attı! Ama başka hamleler yapılması gerekiyordu! Bu Amerika'dan geldi! CIA eski Başkanı David Petraeus 2009'da elinden tuttuğu BAĞDADİ'yi IŞİD ismiyle kurduğu örgütün başına getirdi! Amaç Irak ve Suriye eksenli karışıklık meydana getirmekti! Amaç "Katar-Türkiye enerji geçişi olmuyorsa Rus-İran-Suriye geçişi de olmaz!" demekti! Kavga buydu! Enerji üzerinden büyük bir savaş yürüyordu! Moskova'nın Suriye'deki hamlesi Amerika tarafından bir yere kadar anlaşılabilir bulunurken UKRAYNA kartı masayı dağıttı! Obama kendine yakın bulduğu Putin'in büyük hesap içinde olduğunu fark etti! İki istasyondan birinde durdurulmalıydı! IŞİD bunun için biçilmiş kaftandı! Bölgeye geldi! Beklenenden çok daha fazla kaos yaşattı! Dünya IŞİD'i konuşurken Rus General Puşkaryov, "Eğer Kadirov isterse IŞİD'in liderini imha edebilir" dedi. Yakın zamandaki bu açıklamanın ne anlama geldiği dün anlaşıldı!BAĞDADİ öldürülmüştü! Rus-İran-Suriye ekolü ayrıca gizliden gizliye KÜRTLER'i kışkırtıp Türkiye'de sorun çıkarmanın peşindeydi! Kürtler'e ihtiyaçları vardı! ÇÖZÜLMEK istemeyen İran bunun için çırpınıyordu! Kandil'e KOMUTAN gönderen Rusya da el altından PKK'ya desteğe devam ediyordu! Büyük Türkiye'den korkan İngiltere ve Almanya ise zaten oradaydı! Bütün bu kavga sürerken NSA ve CIA çalışanı Snowden "Telefon, e-mail, faks kısacası akla gelen her tür elektronik kayıt Amerika tarafından izleniyor" diyerek ülkesini terk etti! Rus sığınmasına geçti! Snowden, 850 milyar civarındaki her tür dosyanın "Beş Göz" denen İngiltere, Yeni Zelanda , Avustralya ve Kanada'ya da gittiğini söylüyordu! 1000 özel yetkilide bulunan DİJİTAL ANAHTARLA, GOOGLE benzeri bir arama tarama programına girildiğini de ekliyordu! Yani biri AHMETyazdığında ne kadar dinlenen AHMET varsa bilgileri önünüze akıyordu! Bu dinlemeler ve Snowden ABD-Rusya arasını açtı! Washington FİNANSAL operasyonlar için "önlem dinlemesi" yaparken başka bilgilere ulaşıyordu! ABD'nin içindeki NEOCON'lar da Washington-Moskova paylaşımını zedelemek, mümkünse bitirmek istiyordu! Rusya'nın yerine Almanya'yı koymak istiyordu! Oyun içinde oyun vardı! Yüzlerce aktör, binlerce değişken vardı! Ankara, yukarıdaki akıllı KUŞ gibi davranıyordu! Birileri TIRLARI durdursa da olayın dışında kalmaya özen gösteriyordu! Dost ve rakiplerin mücadelesinde bin bir hesap iç içe! EN zayıf noktamız PKK meselesiydi! Eğer onlar da ESAD gibi dönüp BARIŞTAN kaçmazlarsa, kimse önümüzde duramaz! Ama kurcalayan çok! Kim ne yaparsa yapsın, kapımızdan geçmek zorunda! Abdülhamit Han'ın Paul Groskoph ve Habip Necip Efendi'ye yaptırdığı HARİTA 100 yıl sonra da olsa hayata geçecek! Yeter ki içeriden gol yemeyelim!  

 FARK

12 Kasım 2014 23:00:56

Bugün hepimiz izledik. Avrupanın 10 yıl önce fırlattığı uzay aracı bir kuyruklu yıldızının yüzeyine indi. Dünya bunlarla uğraşırken, bu düzeye gelmişken biz ise memleketi kuru kuru apartmanlarla doldurmaya, yeni yapılan ama her yıl bozulan yollarla doldurmaya devam ediyoruz. O yetmedi, birinin kıçının rahatlığı için yaptırdığı KAÇAKSARAY için aç karnımız ve üç kuruşluk maaşımızla övünüyoruz. Sevsinler sizin kuracağınız imparatorluğu. Olsa olsa RTE ve çevresinin haram paramla kuracakları servet imparatorluğu olur. 

Toplam Görüş Sayısı: 13049

0  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199 
Önceki - Sonraki

 


Tüm İlanlar

Bolu Resmi İlanlar
 
 Evren Eczanesi:
 Sağlık Mah. Dodurga Cad. No.57 BOLU Tel:(0 374) 2702026

Tüm Yazı DizileriBolu'da Hava Durumu:


 
Email:
bilgi (@) bolugundem.com   Telefon: (0374) 215 05 72
 

 

 

Tasarım: EvrenKENT

© 2003-2014 Tüm Hakları Saklıdır. Bolu GÜNDEM Gazetesi.
Bolu Gündem Gazetecilik, Matb. ve Reklam Tic. Ltd. Şti. www.bolugundem.com 

Site Yönetimi  -  Mail Yönetimi