Nadir Garipoğlu

Nadir Garipoğlu

106 kişiye yazıklar olsun

Daha doğrusu tüm Fransız parlamenterlerine yazıklar olsun.

Fransız meclisi 577 sandalyeli. 19 parlamenter Ermeni soykırımını inkar edene ceza yasasına evet demeye elleri gitmedi hayır dedi.

452 parlamenterin de yürekleri yetmediği için meclise gelmediler, oylamaya katılmadılar ve 106 kişi ile bu yasanın geçmesine seyirci kaldılar.

Gerçekler hiçbir zaman gizlenemez. İnanıyorum ki mutlaka ve mutlaka bir gün tarihçiler gerçekleri ortaya çıkardıklarında Fransa; hatta sözde Ermeni soykırımını kabul eden diğer Avrupa ülkeleri ne duruma geleceklerini düşünebiliyor musunuz.

AB bizi birçok nedenlerden ötürü içlerine almaya korkuyor, korkuları o kadar büyük ki dışlayamıyorlar da. Onun için bizi hep kapı dibinde tutuyorlar, bizde ne hikmetse kaderimize boyun eğip AB kapısı dibinde bekleşiyoruz.

Sık yurt dışına giden biri olarak gözlemlerim o ki, Avrupa'lı bizi sevmiyor, içinde istemiyor. AB ye girebilmemiz ( ben inanmıyorum ama) 15-20 seneye yayılmış durumda kim öle kim kala hesabı.

Cumhur başkanı Jacques Chirac (sayın demeye dilim varmıyor) Fransız meclisinde oylamanın yapılacağından birkaç gün önce Ermenistan'a gidiyor, sözde soykırım anıtını ziyaret ediyor duygulanıyor, ağlıyor soykırım vardır diyor. Yasanın çıkması için parlamenterlerini ve Ermenileri yüreklendiriyor, yasa Fransız parlamentosundan geçiyor sonra da bizim Başbakanı arıyor “sevgili Erdoğan pardon diyor, ben bu yasanın senotadan geçmemesi ve imzalamamak için elimden geleni yapacağım” diyor.

Bizim Başbakanımız da bu sahte sözlere inanıyor TV kanallarında halkımıza Chirac'ın kendisine söylediklerini anlatıyor.

Diyemedin mi sayın Başbakanım, sen Türk milletiyle dalga mı geçiyorsun? Hadi lan oradan ananı alda git.

Bir de benim ve pekçok dostumun anlamadığı bir şey var. Bu Fransızlar Cezayir’de yaptıkları kanlı katliamı unutup neden başkalarının işlerine burunlarını sokuyorlar.

Bunun cevabını da mailime gelen bir yazıda buldum.

Bildiğiniz gibi Fransa'nın sembolü Horozdur, kendi ayakları bokun içindeyken şarkı söyleyen tek hayvan horozdur da ondan.

Böyle Ülke Dostlar Başına

Eğer doğruysa ülkemizde kaçak olan gelen ve çalışan 70 bin Ermeni varmış.

Fransa meclisinden geçen Ermeni soykırımını inkar edene ceza yasası sonrası bu konu gündeme geldi.

Türkiye’de işsizliğin büyük boyutlara ulaştığı bu ortamda 70 bin Ermeni kaçak işçi ülkemizde çalışıyor ve Türk devleti de bugüne kadar bunlara göz yumuyor.

Sıkıysa Avrupa’da herhangi bir ülkeye kaçak olarak gidin bakalım başınıza neler gelir. Adamlar yakaladıkları kaçakları toplayıp Ege’de denize atıyorlar. (Örnek mi al Yunanistan) biz ise kurtarıyoruz, bakıyoruz, bir sürü masraf ediyoruz.

Hakikaten böyle ülke dostlar başına.

Binlerce vatandaşın işsizmiş boş ver; dünya bizi takdir etsin yeter.

18.10.2006

Bu yazı toplam 1417 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.