12 Kasım ve Spor Salonu

            13.11.2004

11 Kasım 2004 tarihi, Bolu Emniyet Müdürlüğü’nün mutlu günü olarak taşınacak geleceğe. Polis Hizmetleri Geliştirme ve Destekleme Derneği tarafından yapılıp hizmete açılan "Spor Salonu ve Kondüsyon Merkezi"nde herşey güzel.

Daha önce oto bakım ve onarımın yapıldığı bu mekanda, şimdi Emniyet Teşkilatının toplumla kaynaşmasını sağlayacak modern spor kompleksine dönüştürülmesi, çok güzel ve büyük bir kazanç.

Tesisin kazandırılmasında emeği ve katkısı olan herkese teşekkürler.

Başta 1.Sınıf Emniyet Müdürümüz Sn. Mehmet Yazıcı’ya, AİBÜ Spor Y.O.Md. Prof.Dr. Sn. Gazanfer Doğu’ya, Arçelik A.Ş. Gen. Md. Sn. Adnan Tüfekçi’ye, Gentaş sahibi Ahmet Kahraman’a, Ulus İnşaat Sahibi Sn. Süleyman Ulus’a, Semmak Sahibi Sn. Emin Semercioğlu’na, Dernek Başkanı Sn. Cevat Yılmaz ve Cihat Velioğlu’na verilen teşekkür plaketleriyle en az onlar kadar onurlandık. "Bir elin nesini iki elin sesindeki" anlamı yaşayıp kendileriyle kıvanç duyduk.

Bu güzel tesisten hakkında yararlanacak olması çok hoş ve halkla bütünleşmek adına daha da güzel.

"Hizmetin önemli, görevin başarıyla yerine getirilebilmesi gerek. Buna da bu tür tesislerle ulaşılacaktır. İhtiyaçların sınırsız, kaynakların sınırlı olduğu yerlerde isteklerin yerine getirilmesi de, vatandaşların katkılarıyla oluyor. Bu konuda katkı sağlayan kurum ve derneklere teşekkür ediyorum" diyen Valimiz Ali Serindağ, Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Başsavcısı ile birlikte kalabalık davetli huzurunda kurdele kesilerek açılış yapıldı.

Bu tesisin, spor yapabilmenin yanında, olası doğal afetlerde emniyet mensubu ve ailelerinin barınma gereksiniminde kullanılacak şekilde dizayn edildiğini söyleyen Müdürümüzü dinlerken, aradan geçen beş yılın sonunda hala daha psikolojik etkisinden kurtulamadığımız 17 Ağustos ve 12 Kasım depremi düştü aklıma.

Afet sonrası Marmara bölgesinde yaşam felç. Aynı bölgenin içinde olup aynı acıyı yaşayan görevlilerden sağlıklı hizmet bekliyorduk.

Onlar da aynı felaketle yoğrulmuş. Onların da canları, malları moloz yığınları altında kalmışken, en yakın cananlarını yitirmişlerdi.

12 Kasım sonrası Milli Eğitim mensupları, öğretmenleri, öğrenciler geldi gözümün önüne. Çadırlar kurulmuş çadırkentler oluşmuş ama, ne yazık ki aynı sıkıntı içindeki öğretmenlere ve ailelerine gerekli mekanlar sağlanamamıştı. Öğretmenlerin birçoğu nakillerini istemiş, öğrenciler misafir öğrenci statüsünde afet dışında kalan illerdeki okullara geçici olarak devam etmişlerdi.

Belki de uzun süredir yaşanmayan bir felakete hazırlıksız yakalanmıştık. Nasihate kulak asmayan yanımızın cezasını çekiyorduk, çektik de. Ama gereken dersi aldık mı? Bunu zaman gösterecek.

Bu açılışta geçmişi hatırlatan, Sn. Müdürümüzün kendi mensupları için doğal afetlere ne kadar ciddiyet içinde hazırlık olunmasını düşünmesi oldu. İnşallah böyle bir acıyı yaşamayız. Yaşarsak da alınan önlemlerle en az zararla atlatırız.

Bu yazı toplam 803 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.