14 AYLIK BEBEĞİNİN İHMALDEN ÖLDÜĞÜNÜ İDDİA EDEN ANNE MESURE VURAL: "Mustafalar ölmesin"

14 AYLIK BEBEĞİNİN İHMALDEN ÖLDÜĞÜNÜ İDDİA EDEN ANNE MESURE VURAL: "Mustafalar ölmesin"

Mart ayında kusma ve ishal şikayetiyle Düzce Devlet Hastanesi'ne götürülen ve burada parası olmadığı için ilgilenilmediği iddiasıyla ölüme terk edilen Mustafa bebek'in annesi Mesure Vural, "Gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkem

Mart ayında kusma ve ishal şikayetiyle Düzce Devlet Hastanesi'ne götürülen ve burada parası olmadığı için ilgilenilmediği iddiasıyla ölüme terk edilen Mustafa bebek'in annesi Mesure Vural, "Gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne gideceğim" dedi.

Düzce'ye yeşil kart çıkartmak için giden ve evraklarını Cuma günü tamamlayıp teslim ettiğini, ancak cumartesi günü oğlunun yeşil kart çıkmadan hastalandığını belirten Mesure Vural, "Param olmadığı için oğlum öldü" dedi. Şu an 5 aylık hamile olan Mesure Vural, Mustafa öldüğünde bir haftalık hamile olduğunu, ancak bunu daha sonra öğrendiğini belirterek, "Bu bebek Mustafa'mın bana hatırası" şeklinde konuştu.

BAŞBAKAN DAVAYA SAHİP ÇIKSIN

Düzce'ye yeşil kart çıkartmak için gittiğini ve buradaki akrabalarında kaldığını ifade eden Mesure Vural, gelişen süreci şu şekilde anlattı; "Cuma günü yeşil kart için evrakları tamamlayıp teslim ettim. Ancak ertesi gün oğlum hastalandı. Üzerimde param yoktu. Hastaneye gittiğimizde oğlumdan kan aldılar. Ancak bandrol almak için param olmayınca, oğlumun kanının bulunduğu tüpü çöpe atıp, tahlil yapmadılar. Hastanede sadece bir hemşire bizimle ilgilendi. Oysa orada, o gün görevli 4 doktor varmış. Ben hiçbir doktoru göremedim. Bandrol almak için 'Senet imzalayayım' dedim, ancak bana 'Burası alışveriş merkezi değil' dediler. 'Kulağımdaki küpeyi vereyim' dedim, kabul etmediler. Olaydan 2 gün sonra Bolu'ya geldiğimizde Mustafa öldü. Ben de Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek suç duyurusunda bulundum. Ankara'dan müfettiş Düzce'ye giderek incelemelerde bulundu ve Mustafa'nın adının yazdığı hasta kayıt defterinin üzerinde tahrifat yapıldığını tespit etti. Bunu yapan Başhekim Yardımcısıymış. Bunun üzerine valilik tarafından 3 doktor ve 1 hemşire için soruşturma izni verildi. Mustafa öldüğünde bir haftalık hamileymişim. Bu bebek Mustafa'mın bana hatırası. Çocuğumun ilgisizlikten ve parasızlıktan öldüğünü biliyorum. Şu an otopsi sonuçlarını bekliyoruz. Belki bu dava başka Mustafa'ların ölmemesi, başka annelerin benim çektiğim acıyı çekmemesi için örnek olur. Bunun için elimden ne gelirse yapacağım. Gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne de başvuracağım. Başbakan Tayyip Erdoğan miting alanlarına, televizyonlara çıkıp; 'Benim vatandaşım artık parasızlıktan ölmeyecek' diyordu. O zaman bu davaya sahip çıksın."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.