“17 Nisan 2019 tarihinde istifa ettim”

“17 Nisan 2019 tarihinde istifa ettim”

...

 

Son günlerde Bolu Belediyesi’nden maaş aldığı için Türkiye gündeminde tepkilerin odağı haline gelen AK Parti Bolu İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Güler, görevden alındığı iddiaları sonrası bir açıklama yaparak 17 Nisan’da Kadın Kolları Başkanlığı’ndan istifa ettiğini açıladı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ulusal yayın yapan bir gazeteye verdiği demeçte AK Parti Bolu İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Güler hakkında ortaya attığı iddialar hem yerel hem de ulusal gündemde geniş yankı uyandırmıştı. Başkan Tanju Özcan'ın “Belediyeden maaş alıyor, ama ne iş yaptığını bilmiyoruz” diyerek gündeme taşıdığı konunun ardından Kadın Kolları Başkanı Arzu Güler, gazetemize yaptığı açıklamada belediyede çalıştığı iddiasını doğrulayarak işinden istifa ettiğini söylemişti.

Ulusal gündemde ve sosyal medyada büyük tepki toplayan Arzu Güler’in AK Parti Genel Merkezi tarafından Bolu İl Teşkilatına verilen talimatla görevinden alındığı iddia edilirken Arzu Güler, sessizliğini bozdu. Güler yaptığı yazılı açıklama ile iddialara cevap vererek 17 Nisan itibariyle AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığından istifa ettiğini duyurdu.

“ASGARİ ÜCRETLE İŞİMİZE DEVAM ETTİK”

Arzu Güler açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “2012 yılında AK Parti Kadın kollarında gönüllü olarak çalışmaya başladım. 2014 yerel seçimlerinde, 2015 Haziran ve Kasım aylarındaki genel seçimler ve 2018 genel seçimlerinde özveriyle çalıştım. 2018 Mayıs ayında İş-Kur destekli bir proje olan yaşlılara yardım ve ihtiyaç sahiplerini belirleme kapsamında 5 kişi işçi olarak işe başladık. 2018 Kasım ayında İş-Kur projesi bitti ve bu proje kapsamında işe başlayan kişilerle beraber dönemin belediye başkanı ve yöneticilerinin uygun görmesiyle ‘Tabiatın Kalbi Bolu’ şirketinde işçi olarak asgari ücretle işimize devam ettik. Yerel seçimin son zamanlarında bağlı olduğum birim müdürümün bilgisi dâhilinde Cumhur İttifakının seçim çalışmalarına katıldım.”

“KABUL ETMİYORUM”

Tanju Özcan’ın iddialarına ilişkin konuya da değinen Arzu Güler, açıklamasında ayrıca, “Belediye başkanının iddia ettiği gibi bankamatik memurluğu yapmadım. Ayrıca zimmetine para geçirmiş söylemini kabul etmiyorum. Belediyede çalışan kişiyi, belediye başkanının bulamayıp ulusal gazetelere röportaj vermesi ne kadar doğrudur bilmiyorum. Hakkımda çıkan asılsız iddia ve iftiralardan dolayı 15 Nisan 2019’da belediye şirketindeki işimden istifa ettim” ifadelerine yer verdi.

“17 NİSAN 2019 TARİHİNDE İSTİFA ETTİM”

2018 Temmuz ayında Genel Merkez tarafından Kadın Kollarının uygun görmesiyle getirildiğim AK Parti Bolu Kadın Kolları Başkanlığından 17 Nisan 2019 tarihinde istifa ettim. Üyesi olmaktan şeref duyduğum AK Partimin bir parçası olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile beraber yol yürümeye devam edeceğim. Bütün AK Partili kardeşlerime Bolulu hemşerilerimizle Bolu’ya hizmet noktasında ilk günkü heyecanla çalışmaya devam edeceğimi ifade ediyor, en samimi duygularımla aziz Bolulu hemşerilerime selamlarımız sunuyorum” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
49 Yorum