3 aydır göremediği çocuklarıyla okulda kucaklaştı

3 aydır göremediği çocuklarıyla okulda kucaklaştı

45 yaşındaki Halil Ergin'in boşanmak isteyen eşinin çocuklarını da yanına alarak babasının evine gitmesi üzerine 3 aydır göremediği çocuklarıyla okulda kucaklaşması yürekleri sızlattı. 3 çocuğunu kollarının arasına alarak ağlayan babayı etrafında toplanan çocuklar üzüntüyle izlediler. Okul bahçesinden çıkarılan Halil Ergin bir sonraki teneffüs de çocuklarını görme umuduyla bekledi.

Daha önce gazetemizde “Hem parasını, hem ailesini kaybetti” başlığıyla yaptığımız haberde Geredeli Halil Ergin'in yaşadığı dramı aktarmıştık. Kümesçilik yaparak geçimini sağlayan Halil Ergin, 15 yıl önce kendisinden 10 yaş küçük Hülya Ergin ile evlendi. Temmuz ayında eşiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle boşanma davası açan Hülya Ergin, çocukları 14 yaşındaki Yetiş, 13 yaşındaki İmdat ve 11 yaşındaki İlkay'ı da yanına alarak ailesinin Hıdırşeyhler Köyü'ndeki evine gitti. 3 aydır çocuklarını görememenin üzüntüsünü yaşayan Halil Ergin, defalarca eşinin ailesinin yaşadığı eve giderek çocuklarını görmek istedi. Her defasında kapıdan kovulan, çocukları kendisine gösterilmeyen Halil Ergin, bu kez de çocuklarının okuluna giderek görmek istedi. Okul müdürünün izin vermemesi nedeniyle Halil Ergin, çocuklarını görmenin hayaliyle üç gündür okul kapısının önünde bekliyor.

GÖRÜNTÜ ALMAK İSTEYEN KAMERAMANA DA SALDIRDILAR

Dün çocuklarının teneffüs saatinde bahçede gören Halil Ergin, üç çocuğuna sarılarak öptü. "Oğlum, canlarım" diyerek ağlayan Halil Ergin, çevresinde toplanan öğrencilerin bakışları altında banka oturarak kollarının arasına aldığı çocuklarıyla hasret giderdi. Babasına sarılıp öpen Yetiş de gözyaşlarına boğuldu. Halil Ergin'in çocuklarıyla buluşma anını okul bahçesinin dışından görüntüleyen gazetecilere, Karacasu İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Sayak hakaretlerde bulunurken, kameramana da vurdu. Çocukları derse girdikten sonra bahçede beklemeye devam eden Halil Ergin'i ise bazı öğretmenler sert davranarak okulun bahçesinden dışarı çıkartmaya çalıştılar. Halil Ergin bahçenin önünde bir sonraki teneffüs de çocukları görme umuduyla beklemeye devam etti.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.