567 milyar Bolu’da

567 milyar Bolu’da

Sayısal Loto’yu kazanan 14 kişiden 1’i Bolu’dan. Sayısal Loto’yu kazanan talihlinin, kuponunu İzzet Baysal Caddesi’nde bulunan Yüksel Pazarı’ndan oynadığı belirlendi. Bolulu talihli, Milli Piyan

Sayısal Loto’yu kazanan 14 kişiden 1’i Bolu’dan. Sayısal Loto’yu kazanan talihlinin, kuponunu İzzet Baysal Caddesi’nde bulunan Yüksel Pazarı’ndan oynadığı belirlendi. Bolulu talihli, Milli Piyango İdaresi’nden 567 milyar 777 milyon 450 bin lira almaya hak kazandı.

Dün sabah saatlerinde Milli Piyango İdaresi’nin kendisini aradığını söyleyen Yüksel Pazarı sahibi Metin Kazak, idarenin kendisini tebrik ettiğini söyleyerek şunları ekledi: "Sayısal Loto'dan 6 bilen 14 kişiden 1'i de Bolu'dan. Bolulu talihlimiz kuponunu bizim dükkanımızdan oynamıştır. Müşterimiz 567 milyar 777 milyon kazandı. Bizim müşterilerimizden birine çıktığı için çok sevinçliyiz. Müşterimizi tebrik ediyorum. Umarım bu parayı Bolu'nun yararı için kullanır. Bundan sonraki Milli Piyango çekilişleri için de Bolulular’a bol şans diliyorum. İkramiyenin çıktığı kişi için bazı söylentiler de var. Kimisi talihlinin Çayır Köyü'nden olduğunu söylerken, kimisi de talihlinin Karacasu'dan olduğunu iddia ediyor. Ama bu iki köyden birine çıkmış olması olası. İkramiyeyi kazanan kişiden bir beklentim yok. Ancak herkes gibi ben de kim olduğunu merak ediyorum. Doğrusu kendisiyle tanışmak isterdim."

Yüksel Pazarı’nda çalışan ve büyük ikramiye kuponunun makineden geçmesini sağlayan Talat Veli ise, "O gün burası çok kalabalıktı. Sayısal Loto üst üste devrettiği için insanlar büyük ilgi göstermişti. Makine önünde uzun bir kuyruk oluştuğu için, şanslı kişi benimle tanışmaya gelse bile hatırlayamam. Ben makineden kuponun geçmesini sağladığım için, ikramiye sahibini ben zengin ettim. Gönlünden ne koparsa vermesini isterim, ancak hiç vermese de olur. Fakat ben de kim olduğunu merak ediyorum. Kendisiyle tanışmak isterdim" dedi.

Yapı Kredi Bankası Bolu Şube Müdürü Ahmet Yıldırım, talihlinin kendilerine başvurmadığını belirterek, şunları söyledi; "Ticaret ve Sanayi Odası’nın hesabına göre Bolu'da 350 trilyonluk mevduat hesap varken, 567 milyar önemsenebilecek bir miktar değil. Ancak Türkiye ekonomisinde belirsizlikler varken, talihlinin çeşitli iş kollarında bilgi edinmeye ihtiyacı olacaktır. Biz de elimizden gelen yardımı göstermeye hazırız. Parayı faize yatırmak yerine, daha fazla para kazandırabilecek işler var. Enflasyonun göreceli olarak düştüğü söylenirken, yatırım araçlarının getirisi faiz hadlerinden yüksek. Sadece talihliyi değil, tüm yatırımcılara bilgi vermek için hazırız. Şanslı kişinin ikramiyeyi hem kendisinin, hem de Bolu'nun yararına kullanması iyi olacaktır."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.