60 yıllık tecrübeye, 20 yıllık heyecan

60 yıllık tecrübeye, 20 yıllık heyecan

Gazeteniz Bolu Gündem, 20'nci yılına bugün “Merhaba” diyor. 19 yıllık yaşamda, nice olaylar, gündemler, hikayeler geldi geçti. Nice Valiler, Belediye Başkanları, bürokratlar, hükümetler gördü Bolu Gündem... Geçen yıllar Bolu Gündem'e sadece tecr

Gazeteniz Bolu Gündem, 20'nci yılına bugün “Merhaba” diyor. 19 yıllık yaşamda, nice olaylar, gündemler, hikayeler geldi geçti. Nice Valiler, Belediye Başkanları, bürokratlar, hükümetler gördü Bolu Gündem... Geçen yıllar Bolu Gündem'e sadece tecrübe değil, bir kurum olma özelliği de kattı.

Bolu'nun en eski yayın kuruluşu olan Maradit Yayın Grubu'nun yayın organı, Gazeteniz Bolu Gündem bir yılı daha geride bıraktı.
Zorlu koşullar altında başlayan büyük maraton koşusunda, geçmişten gelen büyük tecrübesiyle zorlu engelleri aşan Bolu Gündem, bugün “20. yıla merhaba” diyor.

Bolu Gündem, elektronik dizgi makinesi ve kararlı bir avuç gazetecinin başlattığı maraton koşusuna, bugün onlarca bilgisayarın içinde bulunduğu ofset ve dijital baskı tesisleriyle, dev yazar kadrosu ve güçlü istihbarat ekibiyle, emin adımlarla ve en önemlisi büyük heyecan ve daha fazla tecrübeyle, çizgisinden hiç taviz vermeden devam ediyor.

Ve Bolu Gündem, tüm bu heyecanının ve tecrübelerinin gücüyle, Bolu'nun en çok okunan gazetesi olmayı sürdürmekten onur duyuyor.

Ve bundan sonra...

Bundan sonra da Bolu Gündem, aynı çizgide, aynı hızla yoluna devam edecek.

Çünkü aynı heyecanı taşıyan yürekler yine var Bolu Gündem'in içinde.

TEŞEKKÜRLER

Evet, Bolu Gündem bugün 20'nci yaşına girdi ve hep lider.

Tirajda, etkide, ilanda, yenileşmede.

Ve çağdaş yaşamı, çağdaş Türkiye'yi savunmada...

Bolumuz'un daha çağdaş daha yaşanılabilir bir kent olması mücadelesinde..

Ve evet; en önemli desteğimiz siz okuyucularımız, Bolumuz...

Hepinize kucak dolusu sevgiler, teşekkürler...

Hep birlikte daha nice yıllara...

1948’DEN 2008’E

Aslında Bolu Gündem'in yayın hayatının ilk tohumları 1948'de İstanbul'da atılır. O zamanlar İstanbul Boğaz Komutanlığı'nda askerliğini yapan Bedrettin Maradit, 1948'de Türkiye'nin en büyük gazetesi Son Posta'da muhabir olarak gazeteciliğe ilk adımını atar.

Askerliğini bitirip Düzce'ye dönen Bedrettin Maradit, temin ettiği eski bir daktilo ile Son Posta gazetesinin Düzce muhabirliğini de devam ettirir.

Düzce'de 15-20 adet satılan Son Posta gazetesi, Maradit'in gayretleriyle, 100-150 adet satışa ulaşır.

26 Nisan 1951'de İstanbul'da basılmaya başlanan Düzce Postası Gazetesi ile Düzce'yi ilk süreli yerel gazeteye kavuşturan Maradit, 6 ay sonra Düzce'ye ilk baskı makinası getirdiğinde, bölgenin ilk matbaasını da kurmuş olur.

16 Ekim 1953 yılında Bolu'da da bir matbaa kuran Bedrettin Maradit, böylece Bolu'nun da ilk günlük gazetesini, yayın hayatına başlatmış oldu. Bolu Ekspres adıyla yayın hayatına başlayan Bolumuz'un ilk günlük gazetesi, 1963 yılında haftalık çıkan Abant ve Yeni Hamle gazeteleriyle birleşerek, Sesimiz adı altında günlük yayınlarını sürdürdü. Sesimiz Gazetesi'nin yayınları Bolu Gündem Gazetesi yayın hayatına başlayana kadar aksamadan sürdü. Ve 28 Kasım 1989'da Bolu'nun ilk ofset gazetesi Bolu Gündem yayın hayatına başladı.

Bugün, yani 28 Kasım 2008 günü bir yılı daha geride bırakan gazeteniz Bolu Gündem siz okuyucularından aldığı güçle yoluna devam ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.