70 yıl önce buradaydı

70 yıl önce buradaydı

Mustafa Kemal Atatürk, tam 70 yıl önce, yani 17 Temmuz 1934 yılında Bolu’ya gelmişti ve Bolu halkı tarafından coşku ile karşılanmıştı. Şimdi de Ata’nın gelişinin 70. yılını tüm Bolulular olarak çeşitli etkinliklerle ku

Mustafa Kemal Atatürk, tam 70 yıl önce, yani 17 Temmuz 1934 yılında Bolu’ya gelmişti ve Bolu halkı tarafından coşku ile karşılanmıştı. Şimdi de Ata’nın gelişinin 70. yılını tüm Bolulular olarak çeşitli etkinliklerle kutluyoruz.

Kutlamalar saat:10.00’da Atatürk’ün Bolu’ya Gelişinin 70. Yılı için çeşitli etkinlikler düzenleyen tüm gruplar ve protokolün, Belediye Bandosu, Bayrak ve Flamalar eşliğinde Anıtpark’a yürüyüşleri ile başlayacak.

Daha sonra "70.Yıl ve Bolu" konulu fotoğraf sergisi, Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde açılacak.

Atatürk Orman Parkı’nda yapılacak olan "Atatürk Kupası Yağlı Pehlivan Güreşleri" ise saat:12.00’de başlayacak.

Belediye eski Nikah Salonu’nda yapılacak olan "Atatürk ve Kadın Hakları" konulu panel, saat:14.30’da başlayacak.

KÜL KEDİSİ GELİYOR

Atatürk’ün Bolu’ya Gelişinin 70.Yılı kutlama etkinlikleri arasında tiyatro da yer alıyor. Kocaeli Çocuk Tiyatrosu "Kül Kedisi" adlı oyunlarını ve kukla gösterilerini saat:17. 00’de Anıtpark’ta sunacaklar.

ŞİİR DİNLETİSİ VE KOKTEYL

Bolu Halkevi’nin organize ettiği müzik ve şiir dinletisi ile kokteyl Sanat Sokağı’nda saat:18.00’de yapılacak.

Akşam saat:20.30’da "Komando Tugay Komutanlığı" Fener Alayı Askeri Gazino-İzzet Baysal Caddesi-Uğur Mumcu Parkı güzergahında geçiş yapacak.

Saat:21.00’de Belediye Meydanı önünde Açık Hava Sinema Gösterileri ve Grup Feminen, Lal ve Ege Halk Konseri verecek. Ayrıca My Dream Grubu, gösterileri ile geceye katılacak. Bu programı Show Radyo DJ’lerinden Müge Barutçu sunacak.

18 TEMMUZ 2004 PAZAR GÜNÜ PROGRAMI

Pazar günü kutlamalar saat:15.00’de kukla gösterileri ile başlayacak.

Saat:16.00’da Işık Sever Maks Kocaeli Bölge Tiyatrosu’ndan oyuncuların sergileyecekleri Çocuk Tiyatrosu, Belediye eski Nikah Salonu’nda sanatseverlerle buluşacak. Saat:17.00’de Atatürk Kupası Turnuvası Finali, 19.00’da Kum Voleybolu Finali ve ödül töreni yapılacak.

Saat:21.00’de Devlet Halk Dansları Topluluğu gösterisinin ardından, Kardelen Sineması önünde Armağan Elçi, Bedri Ayseli ve Safiye Soyman hayranları ile buluşacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.