Aba altından sopa, ama kime?

Aba altından sopa, ama kime?

DYP İl Başkanı Adem Gümüş, dün bir basın açıklaması yaparak, ismini vermediği bazı parti üyelerine 58. maddeyi uygulayabileceğini söyledi.

DYP İl Başkanı Adem Gümüş, dün bir basın açıklaması yaparak, ismini vermediği bazı parti üyelerine 58. maddeyi uygulayabileceğini söyledi.

DYP İl Başkanı Adem Gümüş, kimi hedef aldığı belli olmayan sert bir yazılı açıklama yaptı. Açıklamasında, “Bazı parti üyeleri” dediği kişilerin, DYP'de suları bulandırmaya çalıştıklarını söyleyen Gümüş, “Aba altından da sopa göstermekten” çekinmedi. Parti tüzüğünün 58. maddesini uygulayabileceğinin altını çizen Gümüş, parti içi ahenkli çalışmalardan dem vurarak; “Bazı üyelerin kademeler arasındaki uyumlu çalışmalarımızı engelleme girişimlerini ve parti içinde şahsiyetlerle uğraşmalarını alışkanlık haline getirmemelerini temenni ederim” dedi.

GAZETELERE ÇIKIP DA YANLIŞ BİLGİLENDİRME YAPMAK YANLIŞ

Doğru Yol Partisi'nin Mehmet Ağar gibi bir Genel Başkana sahip iken, bazı üyelerin DYP'yi karıştırma hareketlerinden üzüntü duyduklarını belirten Adem Gümüş, şunları kaydetti; “DYP'nin üst düzey yöneticileri her kesimi temsil edebilen beyin gücü programlar üretirken, ilimizde bazı parti üyelerimizin suyu bulandırarak bulanık suda balık tutma hareketleri taraftarlarımızı üzmektedir. Parti üyelerimizin yönetim kademelerimize partimizin selameti için katkıları olacaksa, partimizin yönetim kademelerine şifai ve yazılı bilgilerinin aktarılması, istedikleri parti programlarına katkı sağlamaları fayda sağlayacaktır. Çıkıp da gazetelere, kongre ile seçilmiş İl Başkanı ve yönetimi yerine, isimler göstermek suretiyle iş başında seçimle gelen kadroların görev yapmamış gibi...şeklindeki kamuoyunun ve taraftarlarımızın yanlış bilgilendirilmesi doğru değildir. Yerimize önerdikleri isimleri kongrelerde ve seçimlerde aday göstermek suretiyle iş başına getirmeleri doğru olacaktır.”

AHENK İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ

Adem Gümüş, parti içinde herhangi bir uyumsuzluğun yaşanmadığını üzerine basarak tekrarlarken, parti içinde bir olumsuzluğun yaşanmadığına, tüm kademelerinin ahenk içinde görev yapmakta olduklarına dikkat çekti. Gümüş; “Bugüne kadar bu parti üyelerimizin, parti kademelerindeki ahenkli çalışmamızı gölgelemek, kademeler arasındaki uyumlu çalışmaları engelleyici parti içinde şahsiyetlerle uğraşmaları alışkanlık haline getirmemelerini temenni ederim. Bu olumsuz tutumları dolayısı ile bugüne kadar basın aracılığı ile sorumluluğum nedeniyle cevap vermedim. Bu konuların bazı üyelerimiz tarafından devam ettirmeleri halinde tüzüğümüzün 58.maddesinin uygulanacağını üzülerek ifade etmek isterim. Şahsımla ilgili aslı olmayan sözlerle ihraç edilmişim gibi çekinmeden ve partiliyim diyen bir yerel basına beyan vermekten kaçınmayan bu partilinin, DYP'ye ne kadar bağlı olduğunu göstermektedir. Basın aracılığıyla Bolu kamuoyuna ve Doğru Yol Partisi camiasına parti içinde bir olumsuzluğun olmadığını ahenk içinde kademelerimizin görevlerini yapmakta olduklarını Bolu kamuoyuna ve DYP camiasının bilgilerine arz ederim” diye konuştu.

Adem Gümüş’ün bahsettiği 58.madde

Doğru Yol Partisi tüzüğünde yer alan 58.maddenin özeti, uyarma, kınama ve partiden geçici olarak çıkarma şeklinde geçiyor.

03.08.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.