Abant'ı çiçek bahçesi haline getireceğiz

Abant'ı çiçek bahçesi haline getireceğiz

Ramazan Bayramı dolayısıyla, bayramın ilk günü Eskioğlu Düğün Salonu'nda bayramlaşma töreni yapıldı. Bayramlaşma töreninde Vali Halil İbrahim Akpınar yaptığı konuşmada,“Bolu'da üniversitemiz maşallah hızla büyüyor” dedi.

Eskioğlu Düğün Salonu'nda yapılan bayramlaşma törenine Vali H. İbrahim Akpınar, Bolu Milletvekilleri Metin Yılmaz, Yüksel Coşkunyürek, Fatih Metin, Garnizon Komutan Vekili Topçu Kurmay Albay İrfan Bulut, Belediye Başkan Vekili İsmail Yamantürk, İl Jandarma Komutanı J.Alb. İbrahim Ertaş, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, siyasi parti il ve ilçe başkanları ile teşkilat üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“AFİŞLER ÇOK GÜZELDİ”

Bayramlaşma töreninde ilk olarak konuşan Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, “Bu bayramın ülkemize, Bolumuza, milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum. Huzur içerisinde bir bayramı geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Cenabı Allah, daha nice bayramları huzur içerisinde ülkemizin bölünmez bütünlüğü, kardeşliği, birlik beraberlik içerisinde yaşatmayı bizlere nasip eylesin. Bu bayramda Diyanet İşleri Başkanlığımızın çok güzel afişleri vardı. Ramazan paylaşmaktır, Ramazan sevgidir şeklinde güzel afişler gördük. Gerçekten Ramazan'ın, milletimizin de öz değerlerine hitap eden genel özelliklerinden dolayı bir sevgi, kardeşlik, huzur, paylaşma ve sabır ayı olmasından dolayı, ülkemizde güzel bir şekilde kutlandı ve şu anda bayramı idrak ediyoruz” dedi.

“BOLU'DA ÜNİVERSİTEMİZ MAŞALLAH HIZLA BÜYÜYOR”

Daha sonra bir bayramı daha huzur, güven ve büyük bir mutluluk içerisinde geçirmenin bahtiyarlığının yaşandığını ifade eden Vali H. İbrahim Akpınar, “Ben tüm Bolulu hemşehrilerimizin bayramlarını tebrik ediyorum, daha nice mutlu, huzurlu, rahat, güzel bayramlar geçirmelerini, aileleriyle, çocuklarıyla beraber Yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Değerli Bolulular, Bolu'da üniversitemiz maşallah hızla büyüyor. Bu yıl 22 bin öğrenciye ulaşıldı. Ben Bolulu tüm hayırsever, hamiyetperver insanları, bu öğrencilere sahip çıkmaya davet ediyorum. Herkes kendi beğendiği, tanıdığı veya tanımadığı bir öğrenciye ayda 100 lira, 150 lira da olsa yardımcı olabilir. Onun okumasını, başkalarına muhtaç olmadan hayatını kazanmasına bir katkıda bulunabilir. Gerçi bizler için küçük rakamlardır bunlar ama, onlar için daha çok büyük rakamlar olacaktır. Bunu her konuşmamda özellikle belirtiyorum. Çünkü üniversite öğrencileri, bunlar bizim geleceğimizi ifade ediyorlar” diye konuştu.

“ÖZEL İDARE'NİN KENDİSİNDEN ÇIKAN BİR PARASI OLMAYACAK”

Bolu Valiliği olarak Bolu'daki çalışmalar, yatırımlar hakkında bilgiler veren Akpınar, şunları kaydetti: “Bolu'da yol çalışmalarına ağırlık verdik. Yeniçağa-Mengen arasındaki yolu, bölünmüş yol kapsamında biz üstlenmiştik Valilik olarak. Orada çok büyük bir iş yapıldı. 1,100.000 metre küplük bir hafriyat yapıldı ve geçen hafta asfaltı da dökülmeye başlandı. İnşallah o istikamette hem bizim Mengen ilçemiz, hem de Zonguldak ve Bartın illerimiz o çileli yoldan kurtulmuş, güzel bir yola kavuşmuş olacaklar. Bu konu bazen yerel basında da yer alıyor ama, bizim o yoldaki tüm masraflarımız Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Özel İdare'ye ödenecek. Özel İdare'nin bu konuda kendisinden çıkan bir parası olmayacak. Şu an daha alacaklı vaziyetteyiz ama, bu hafta başladı. Geçtiğimiz hafta itibari ile bir kısım paralar geldi. İnşallah bayramdan sonra tamamını vereceklerini ifade ettiler. Özel İdare'nin bu yönde herhangi bir zararı ziyanı olmayacak.”

“BİR İLÇENİN KADERİNİN DEĞİŞTİĞİNE ŞAHİT OLUYORUZ HEP BERABER”

Sözlerini, Seben göletinde yapılan çalışmalarla sürdüren Akpınar; “Malum Seben'deki göleti bitirdik. Seben ilçemizin hayatı değişiyor. Ayrıca Seben'deki gölete ilave suları sağlayacak olan kanal yapım işine de arkadaşlar başlamışlardı. Ham halde bitirdiler. Önümüzdeki ay içerisinde inşallah tamamen bitirilmiş olacak ve bu kış, önümüzdeki bahar da o civar yerdeki yağan tüm yağmur sularını, derelerin sularını biz göletimize atmış olacağız. Bu sene Sebenliler ihtiyaçları kadar suyu göletten aldılar ve kullandılar. Güle güle kullandılar. Bir ilçenin kaderinin değiştiğine şahit oluyoruz hep beraber. Yine ilimizde irili ufaklı 30 kadar gölet yapım işine kaymakam arkadaşlarımız ile ihale ettik. Bir kısmı yapıldı bitti. Bir kısmının da inşaatı devam ediyor. Bir kısmında da yapacak müteahhit bulunamadığı için durdu ama. Müteahhit olmayan yerde, biz Özel İdare kendi makinelerimizle o göletleri yapacağız. Hedefimiz, Bolu'da gölet yapılabilecek her yere gölet yapmak” dedi.

“ABANT'IN İÇİNDE ARAÇ TRAFİĞİNİ KESMİŞ OLACAĞIZ”

Vali Akpınar konuşmasının sonunda, “Özel İdare olarak, Orman Genel Müdürlüğü'nden Abant'ı devraldık. Abant'ın etrafını bir çiçek bahçesi haline getireceğiz inşallah. Bizim oradan elde edeceğimiz gelirden ziyade, oradaki yatırlara talip olmuştuk. İlk etapta arkadaşlarımız çalışmayı hemen başlattılar. Abant'ın içinden geçen Mudurnu yolunu Abant'ın çevresine alacağız. Abant'ın içinde araç trafiğini kesmiş olacağız. Ormanın içerisinden zaten mevcut olan bir yol ıslah edilerek, karayolları oraya alınacak ve Mudurnu trafiği Abant Göl içerisinden tamamen çıkmış olacak. Oradaki enerji nakil hattını yeraltına alacağız. Yaya yolu, yürüyüş yolu ve bisiklet yolu yapmak suretiyle, etrafta gerçekten çok harika olan bir gölü daha güzel gözükür ve Türkiye'ye, Dünyaya hitap eden hale getireceğiz” şeklinde konuştu.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.