ABD DEVLETİ NOT ETMİŞ!..

            10.12.2004

Türk milleti, tarihi hafızaya sahip bir millet değil. Çabuk unutur. Akrabasına karşı duyduğu HIRSI, KİN, KISKANÇLIĞI, ÇIKAR ÇATIŞMASI’nı hiçbir zaman MİLLET düşmanlarına karşı duymaz, duyamaz. Bu özelliğimizi bildikleri için İÇ ve DIŞ düşmanlarımız daima bizi içe dönük işlerle uğraştırıp, dışımızda ne olduğunu anlamamıza engel olurlar.

Ülkemizin şu an en önemli konuları AB süreci, dış politika ve içerdeki mevcut AZINLIKLARA yeni ilaveler oluşturma çabaları. Susturulmuş siyasetçiler, bürokratlar, iğdiş edilmiş GÜVENLİK belgeleri, AMERİKALIDAN çok Amerikancı olmuş MEDYA ve onun beslemeleri sayesinde her önüne gelen istediğini yapıyor, istediğini söylüyor. CILIZ bir sesle karşı koyanlar da TEHDİT ediliyor. Hatta yumruklanıyor. Ama ne garip, dışarıya karşı son derece DEMOKRAT tavır sergileniyor.

Dünyanın JANDARMALIĞINI üstlenmiş olan AMERİKA ve ONUN DİKTATÖR LİDERİ BUSH; Dünyayı istediği gibi şekillendirmeye devam ediyor. IRAK’ta yapmış oldukları katliama herkes seyirci kalırken, ne olduysa bizim İslamcılar, göstermelik sesler çıkarıyorlar. PKK için verdiği sözleri tutmayan AMERİKA, LOZAN’a rağmen EKÜMENİK iddiasında bulunan FENER PATRİKHANESİ’ni AB DEVLETLERİ ve YUNANİSTAN’dan önce EKÜMENİK ilan ederek bir adım öne çıkıyor. TÜRKİYE benim şekillendirmem altındadır. AB’ye girse bile Ortadoğu Projesi’nin uygulamasının bir materyalidir demeye getiriyor.

ABD’LERİ SIRBİSTAN GÜRCİSTAN VE UKRAYNA’DA SİVİL DARBE İLE BAŞARDI..!

Küresel gücü elinde bulunduran AMERİKA, İSRAİL-İNGİLTERE ile birlikte sermayenin gücünü kullanarak ülkelerin yönetimlerini TOPLUM MÜHENDİSLERİNİN FAALİYETLERİYLE istediği yöne çeviriyor. UKRAYNA’da son başarısını YAHUDİ SOROZ’un katkılarıyla gerçekleştirmiştir. TÜRKİYE’de ise her çevrede AMERİKAN uşaklığına soyunan milyonlarca insana sahiptir. Amerikan Büyükelçisi EDELMAN Papa’nın ekümenik olarak davet edilmesini protesto eden CILIZ SESE tok bir sesle hem kendisi hem de Dışişleri Bakanlığı yetkilisi NOT ettik tehdidi ile cevap vermiştir. Hatta siz kabul etseniz de etmeseniz de biz EKÜMENİK ilan ettik demiştir. Bu tepkilerden sonra ULUSAL MEDYAMIZ yarış halinde PAPAZIN faaliyetlerini ve RUHBAN okulunun tanıtımını yaparak AMERİKAN uşaklığını bir kez daha desteklemiştir. Mecliste, resmi toplantılarda artık her gelen kendi talebini düşüncesini rahatça söyleyebilmekte, aman sorun çıkmasın diye; hayati konular dahil herşey sineye çekilmektedir.

Siyasiler susmakta, devletin başındakiler susmakta, ülkenin geleceği ile ilgili söz söylemesi gerekenler susmakta. Konuşmak isteyenler ise tehditle paranoyaklıkla itham edilerek susturulmaktadır. Teslimiyetçilerin yaptığı doğrudur. Ya milli duruş göstermesi gerekenler ne duruyor? İş bittikten sonra biz demiştik deseler ne olacak..! Neye yarayacak..!

TÜRKİYE BİR YILDA 148.4 KATRİLYON BORÇ ÖDEYECEK!

Türkiye: EKİM 2004 tarihi ile EKİM 2005 tarihleri arasında 148.4 katrilyon Türk lirası borç ödeyecek. Bu borcun 120 katrilyonu iç borç ve faizinden oluşuyor. 28.4 katrilyonu ise dış borç, yani döviz cinsinden ödenecek. Ödenecek tutarın dolar karşılığı ise 102.4 milyar dolar. Türkiye’nin ihracatı hızlı bir ivme ile artıyor. Turizm geliri de artıyor. Ancak İTHALAT dolardaki düşüş ve sabit kur politikası nedeniyle baş döndürücü bir biçimde artıyor. 10 aylık cari açık 25.4 milyar dolar. Peki hem bu cari açığı, hem de 102.4 milyar dolar tutarındaki borcu nasıl ödeyeceğiz? İşte SİYASİ-EKONOMİK, POLİTİK sorular!

Türkiye CARİ AÇIĞI ve borçlarını IMF ile STAN BY anlaşması yaparak 2005-2006-2007 yılları borçlarını ötelemek, Dünya Bankası’ndan kredi almak: CARİ AÇIK makasını YABANCI SERMAYE girişi ile daraltmak suretiyle kapatmayı planlıyor. Yani dış borcun çevrilebilmesi için HEM AB süreci (MASTRİT KRİTERLERİ) için, hem de enflasyonun azmaması için SIKI PARA POLİTİKASI uygulamaya devam ediyor. Buna rağmen, ithalat artmaya devam ediyor. Sadece ÖTV artışı ile ithalatı azaltmanın mümkün olmadığı görüldü. Üstelik ithalatın içinde LÜKS TÜKETİM malları oranı gittikçe artıyor. Ülkede sosyal dengeler ALT-ÜST olmuş idi. Bu devam ediyor. İşsizlik rakamlarında düzelme yok. Çalışan nüfusun oranındaki düşme ile orantılandığında sanki nispi bir düzelme var görünüyor. Ama çalışan insan sayısı 12.9 milyondan 11.7 milyona inmiş. Bir milyonun üzerinde insan emekli vb.nedenlerle iş yaşamından ayrılmış! İşsizlik rakamları bu orana göre % 9.5. Oysa gerçek oranın %18-22 olduğu söyleniyor. Yatırımlarda bir ilerleme yok. Büyüme var kimileri HORMONLU büyüme diyor.

Bu rakamlarla İÇ POLİTİKADA ve DIŞ POLİTİKADA NOT almadan, not ettirmeden karar verme imkanı var mı..?

Bence siyasilerimiz millete AÇIK ve net konuşmalı; hedefleri ve nedenleri bu millet açıkça bilmeli. Aksi takdirde TESLİMİYETTEN başka çare kalmıyor.

Kendine güven en önemli çaredir. AMA mideciler, uşaklar, teslim olmuşlar bu çarenin önünde en büyük engel. Tüm sesler kesilmiş, onların sesi çıkıyor. Hem de UĞULTU ile..!

Bu yazı toplam 1196 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.