AB’nin büyük Ortadoğu projesi ve Türkiye!..

            12.03.2004

ABD’leri Rus İmparatorluğu’nun çöküşünden sonra; tek kutuplu hale gelen (getirdiği) dünyada şekillendirme ve JANDARMALIK faaliyetlerine bütün haşmeti ile devam ederken 11 EYLÜL TERÖRÜ ile KALBİNDEN vuruldu.

Her ülkeyi kendi ÇÖPLÜĞÜ gibi gören; istediği ülkede istediğini yapan: gerektiğinde DEMOKRASİ, gerektiğinde TERÖR havarisi kesilen AMERİKA, insan haklarında AB gibi çifte standart uygulayan AMERİKA. İSRAİL devlet TERÖRÜ uygularken kılını kıpırdatmayan AMERİKA, kitle imha silahları bahanesiyle 20. yüzyılın diktörü SADDAM’ı saltanatından etmek; Büyük İSRAİL PROJESİNİN ÖNÜNÜ AÇMAK, Ortadoğu petrollerinin kontrolünü sağlamak üzere IRAK’a müdahale etti. Millileştirmesini tamamlayamamış, aşiret kültürünün (FEODALİTENİN) hakim olduğu IRAK’ta ABD’leri ilk başta hakim oldu gibi görünse de: IRAK her gün terör olaylarıyla kan gölüne dönmüştür.

ABD terörün gittikçe derinlik kazanması ve özellikle de ABD ile VAHŞİ BATIYI tehdit etmesi karşısında çıkış yolu olarak: DEMOKRASİ (özgür seçimler, serbest piyasa, özgür basın, özgür sendikacılık) ihraç etmeyi kendine hedef seçti. Büyük Ortadoğu projesiyle: Afganistan, Azerbaycan, Bahreyn, Bandladeş, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Ermenistan, Fas, Gürcistan, Irak, Katar, Kuveyt, Lübnan, Mısır, Pakistan, Suudi Arabistan, Tunus, Umman, Yemen ve Filistin gibi devletler de demokrasiyi geliştirecek.

Peki aynı ABD’leri bu sayılan çoğu ülkede daha düne kadar, terörü diktatörlüğü, diktatörleri destekleyici uygulamalar göstermedi mi? Gösterdi. Peki bugün ne değişti?.. Amerika’nın yeşil kuşak projesi tutmadı. Bu DEMOKRASİ havariliği de tutmaz.

Büyük Ortadoğu Projesinde: Örnek ülke ve çıkış merkezi TÜRKİYE gösterilecekmiş. Türkiye hem Müslüman olup hem de DEMOKRASİ kültürü (80 yıllık) olan örnek ülkeymiş. O zaman neden hala Türkiye’yi demokrasi ve insan hakları açısından SUÇLU masasında oturtuyorsunuz? Neden çifte standarda tabi tutuyorsunuz?

ABD’leri Rusya ile Çin arasına Afganistan’da BİN LADİN vasıtasıyla yarattığı TERÖRLE girmiştir. Bugün o bölgedeki tüm ülkelerde asgari üsleri ve birlikleri vardır. IRAK’ın işgaliyle de Ortadoğu’ya yerleşmiştir. KIBRIS’ın çözümünden yana tavır koyuyormuş havasıyla da: BATMAYAN UÇAK GEMİSİ KIBRIS’ta üs kurarak: Doğu AKDENİZ’i kontrolü altına almaktadır.

Ortadoğu’da TEK ve VAZGEÇİLMEZ müttefiki akıl hocası büyük İSRAİL’in kurulması ve nefes alması, terörist ilan edilen İslamın suçlu masasına oturtulması hep bu büyük Ortadoğu Projesi’ne bağlıdır. Amerika hedefe ulaşmak için herşeyi, her yolu mubah görür. O nedenle İSRAİL ile KÜRTLER’i yakınlaştırmaktadır.

ABD’leri bugüne kadar uyguladığı Ortadoğu politikalarında hiç başarılı olamadı!

Bu başarısızlığın sonucunu kapatmak bölge üzerindeki oyunlarını gözden kaçırmak için bu projeyi ortaya atmıştır. Bir başka ifade ile BUSH rahatlamak için böyle bir proje ortaya atmıştır. ABD’nin Başkan Yardımcısı Marrc Grossman hava muhalefeti dolayısıyla Türkiye’ye gelemedi. Gelseydi Türkiye’nin de içinde yer alacağı ve örnek gösterildiği bu projeyi biraz daha ayrıntısıyla anlayabilecektik.

Türkiye tarihi kökleri ve şu andaki konumu itibariyle aynı zamanda bir Ortadoğu ülkesidir. Bölgesinde ciddi bir güçtür. Türkiye olmadan Türkiye’nin dikkate alınmadığı ve Türkiye’yi zaafiyete sokacak bir Ortadoğu projesini ne ABD’leri, ne İsrail kucağına almaya çalıştığı Kürtler gerçekleştirebilir.

ABD’leri İslam dinini TERÖRİST ilan etmekten vazgeçmedikçe, devlet terörü uygulayan İsrail’e dur demedikçe; insan haklarında çifte standart uygulamayı bırakmadıkça; ne kadar para, emek, üs, asker, baskı vb.şeylerle uğraşırsa ığraşsın DÜNYAYA şekil veremez. Zaten bir gün kendisi de PARÇALANACAKTIR. Çünkü SÖMÜRÜ ve ZULÜM üzerine kurulu hiçbir imparatorluk sonsuza kadar ayakta kalamaz. Hiçbir güç inancın, azmin üzerine çıkamaz..!

Bu yazı toplam 1276 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.