ACİZLİK-POLİTİKASIZLIK SONUNDA TÜRKİYE HIZLA BÖLÜNMEYE Mİ GİDİYOR?

    Anadolu coğrafyasında yaşayan milletlerin başından sorun hiç eksik olmamıştır. Türk Milleti Anadolu’ya yerleştiğinden bu yana iç ve dış sorunlarla yoğrulmaktadır.

    Osmanlı devletinin 650 yıllık cihan imparatorluğundan sonra; Kurtuluş savaşı ile tekrar VATAN yapmış olduğumuz ANADOLU coğrafyasını bile bu millete çok görmekteler. 1920 yılında rafa kaldırdığımız SEVR de; Rum Pontus Patrikhane ve Ermeni meselesi dayatılıyordu. Milletimizin yokluk içinde verdiği onurlu mücadele sonunda bu paçavra yırtılıp atılmıştı. Ancak gerek dış düşmanlarımız gerekse onların yerli işbirlikçileri sayesinde 80 yıl sonra aynı konular pişirilip önümüze konmaktadır. Düşünceleri berrak olmayan, işbirlikçi, teslimiyetçi aydın, siyasetçi, bürokrat ve üniformalılardan bazıları, tarihin çöplüğüne atılmış bu sorunlara milletimizden yana tavır almak yerine, ŞER GÜÇLERLE BİRLİKTE olmayı, onlara çanak tutmayı yeğlemektedirler. Herşeye rağmen milletimizin sağduyusu ile önümüze yeniden konan; Kıbrıs, Ermeni, Patrikhane, azınlık hakları, Rum pontus oluşturma gayretlerini yok edebilecek güçteyiz. Ancak ülkemiz için esas tehlike ETNİK MİLLİYETÇİLİKTİR (IRKÇILIK) et ve tırnak gibi iç içe geçtiğimiz insanlarımız bizden koparılmaya, bölünmeye çalışılmaktadır. Maalesef ülkemizde bir TERÖR hadisesi olarak başlamış gösterilen PKK, bugün TERÖR olmaktan çıkmış, tam anlamıyla bir ETNİK KİMLİK (KÜRTÇÜLÜK) haline gelmiştir.

    1984 yılında üç-beş kişi tarafından kurulmuş bir örgüt olarak nitelenen PKK, günümüzde arkasına Güney Kürdistan (IRAK), İRAN, Suriye, Rusya özellikle AB ülkeleri ile ABD ve Yunanistan, Ermenistan da olarak hedefe dolu dizgin gitmektedir.

ETNİK VE BÖLÜCÜ KÜRTÇÜLÜK NE İSTİYOR...?

    20 yıllık PKK terörüne karşı kaybettiğimiz canlar, ekonomik değerlere karşılık ne elde ettik. Bu mücadeleyi yapanlar ne elde etti sorularına verilecek cevap insanın kanına dokunuyor. 150 milyon dolar para, 30-40 bin vatan evladı kaybı zafiyet zafiyet, af, af, dış güçlerin ağzına bakarak politika oluşturmak, sorunu askere ve polise havale etmek, olabildiğince popülist davranmak; günübirlik hareket etmek; ekonomik, siyasi, sosyal, kültürel tarihi olarak sorunu tam teşhis edememek ... Evet, gelinen sonuç yine TERÖR kan, gözyaşı, ekonomik kayıp ve BÖLÜNME ile yüz yüze gelen bir yapı.

    PKK mücadelesini başlatanların Türk devlet politikasından daha başarılı bir sonuç aldıklarını kimse gizlemeye çalışmasın. Bugün ayrılıkçı Kürt kimliğine (şuuruna) sahip milyonlarca KÜRTÇÜ tabanı oluşturulmuştur. Bu taban ne istiyor....!

    1-Anayasanın değiştirilerek Devletin Kürtler ve Türklerden ibaret olduğunu; Kürtlerin çoğunlukta bulunduğu yerlerde e-ğitim ve idarede ÖZERK FEDARATİF bir yapı oluşturulmasını istiyorlar. 2- Şimdilik özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Federasyon temeline dayalı bir yapı istiyorlar. Son Şemdinli ve Hakkari olayları Etnik Kürt Milliyetçiliğinin geldiği seviyeyi PERDE İNEN gözlere açıkça göstermiş olması gerekir. ABD nin himayesinde kurulan Güney Kürdistan ve orada yuvalanan PKK'nın uzantısı KONTRA GEL örgütü, AB ülkelerinin yardım ve yataklığı asker ve polisin aciz bırakılmışlığı, siyasetin basiretsizliği ile birleşince ortaya ACİZ ve YOK EDİLMİŞ bir devlet görünümü sergilemektedir.

    Devlet aciz olunca; yine devletin imkanlarıyla bölücülük beslenmeye, desteklenmeye başlanmıştır. O zaman neden hala bu milletin gencecik fidanları kurban ediyor sorusu sorulmaktadır...! Yazık değil mi sonucu belli olan bir kör dövüşüne bu kadar emek ve kayba...! Sırça köşklerinde oturup seyredenler, senaryonun 3. ve son perdesinin oynandığını görmeli, görmüyorlarsa birilerine gösterilmelidir...!

TÜRKİYEDE KÜRT TÜRK KAVGASI ÇIKARILMAK İSTENİYOR

    Dış güçler, Türkiye'nin yok edilmesi için bu yapılanları yeterli görmüyor. Hala Türkler ve Kürtler kültür, İnanç ve birlikte yaşama isteği taşıyor. Evet milyonlarca etnik bölücü olmasına rağmen; bölücülerin ekmeğine yağ sürmeden et ve tırnak gibi olduğumuz Kürt kardeşlerimizin sosyal, kültürel, ekonomik sorunlarına ülke bütünlüğü içinde sahip çıkarak; etniklik peşinde koşanları her türlü dış ve iç desteklerine rağmen MARJİNAL bir grup olarak bırakırsak, kötü emellerini gerçekleştirmeleri hiçbir zaman mümkün olmaz...!

    Ama çoğunluğu bırakıp azınlığın sesine kulak verir, Etnik ayrımcıların kuyruğuna takılırsak ki takılmışız durum vahim. Patlayan barajın sularının altında kuru da yaş da kalacaktır...!

    Ülkeyi idare edenler dışardan müdahale edenleri dinledikleri kadar, sorunun tarafı olan ülkemizin insanını, siyasetçisini, askerini, bürokratını da dinlemelidir. Sorun bizim, bu sorunu biz çözemezsek, başkalarının nihai çözümü belli: BÖLMEK ve YOK ETMEK....!

18.11.2005

Bu yazı toplam 1110 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.