Ahmet Baysal Ağabeyimizi çileden çıkardılar

Ahmet Baysal Ağabeyimizi çileden çıkardılar

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tartışmaları hala süren AİBÜ rektörlük seçimlerinde İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal'a zor durumlar yaşatıldığını ifade ederek “Ahmet Baysal Ağabeyimizi çileden çıkardılar” dedi.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Şubat ayı Belediye meclis toplantısının ikinci oturumunda İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ve rektörlük seçimleri sonrasında yaşanan gelişmelerle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

VAKIF ÜYELERİ VE ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ SAĞDUYULU DAVRANMADI

Yılmaz Belediye Meclisi'nde yaptığı konuşmada “İlk defa bir rektörlük seçimi maalesef hem vakfın üyelerinin sağduyulu davranmayışı hem üniversite yönetiminin ve bazı profesörlerin sağduyulu davranmayışı hem basınımızdaki birçok kesimin bu meseleyi gıdıklaması şu veya bu şekilde bir takım sebepler, Ahmet Baysal Ağabeyimizi çileden çıkarmıştır. Ahmet Ağabey'i tamamen siyasi bir vakıf toplantısı yapacak hale getirmişlerdir. Bu durumun ne üniversitemize ne de Bolumuza zerre kadar bir faydası yoktur” dedi.

BAŞTA BEN OLMAK ÜZERE HERKES AYIPLANMALIDIR

Yılmaz açıklamasının devamında Ahmet Baysal'ın yaşadığı sıkıntılarda kendisinin de belli bir payı olduğunu ifade ederek sözlerini şu şekilde sürdürdü “Dolayısıyla Bolu'yu seven ve sahiplenen insanlar Bolu'ya sahip çıkmaları gerekiyor. O yüzden bazı şeyleri es geçemeyiz. Bolu'yu karıştırmadan Bolu'nun iyiliği için susmak Bolu'ya hizmettir. Yoksa bir siyasi parti il başkanı kalkar başka şeyler konuşur. Ama bu durumların Bolu'ya faydası yoktur. Birde Ahmet Baysal gibi bir büyüğümüzü üzmeye kimsenin hakkı yoktur. Ahmet Baysal çok üzülmüştür. Bu duruma neden olan başta ben olmak üzere herkes ayıplanmalıdır. Bunu taşıyanlarda utanmalıdırlar.

AHMET AĞABEYİMİZİN SAĞDUYUSUNA GÜVENİYORUZ

Yılmaz açıklamasının sonunda “Ben bu sürecin yatışacağına inanıyorum. Çünkü Ahmet Ağabeyimin sağduyusuna güveniyorum. Evet, yaşı belli bir noktaya gelmiş hissi bir adamdır Ahmet Ağabeyimiz. Ama belli bir noktadan sonra sağduyusunu da gördük” dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.