Ahmet Baysal’ın Anıt anı defterinden

            17.05.2004

2004 yılı İzzet Baysal’a Şükran Günü nedeniyle Anıt Anı defterine yazdığı Bolululara şükran ve müjdeli haberinden bir kesiti okuyucularıma aktarmak istedim.

Sn. İzzet Baysal’ın tüm arzusu, sağlığında Tıp Fakültesi külliyesinin bitirilmesini istediği herkes tarafından bilinmekte. İçinin donanımında devlet bütçesinden sağlanması gereken ödemesindeki gecikmeyi de herkes biliyor. İşte bu gecikmelerde devreye giren Bolulu hayırseverler için Sn. Ahmet Baysal’ın şükran ifadeleri.

“Ne var ki, devlet bütçesinden sağlanması gereken hastane donanımında gecikme olmuş ve bu değerli tesisin hizmete girebilmesi gecikme tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır.

İşte bu aşamada Bolu tarihinde unutulmaması gereken bir olay yaşanmıştır. Bolu insanı ülkenin başka hiçbir ilinde örneği görülmeyen bir toplumsal dayanışma hareketi sergilemiştir. Ne vakıf yönetiminin, ne de herhangi bir örgütsel güdümün altında kalmadan, kendi hür iradesiyle Bolulular devletin yardımına koşmuşlar; kısa zamanda yaptıkları bağışlarla en elzem tıbbi cihazları temin ederek hastanenin gecikmeden hizmete girmesini sağlamışlardır.

Sevgili Bolulular, bilmenizi isterim ki bu hareketinizle o büyük insanın emanetine sahip çıktığınızı ilk defa olarak fiilen de ispat etmiş oldunuz. Size, “Vakfıma sahip çıkınız”ı vasiyet etmişti. Ne mutlu ona ki, ona olan sevgi ve saygınızı yalnızca sözlerle ve yazılarda bırakmadınız...

Bu davranışınızı onun görmesini istedim. Zira size güvenmekte ne kadar haklı olduğunu bir kere daha fiilen yaşamış olacaktı...

...Bu yıl sonlarında doğru Gölköy Kampüsü’nde temelini atmayı ümit ettiğimiz üç mühendislik, bir mimarlık bölümüne yeterli binayı 2007 yılında üniversitemize armağan etmeyi ümit ediyoruz. Rektörlükle gereken mutabık kalınmış ve sözleşmesi bu şükran günlerinden birinde imzalanacak duruma getirilmiştir.

Onun ördüğü bu uzun eğitim ve sağlık zincirine, onun arzuları doğrultusunda önemli bir halkayı daha ilave edebilmenin huzuru içinde bir 11 Mayıs’ta daha, onun etrafında bir sevgi yumağı halinde bütünleşmiş sizleri sevgi ve saygı ile kucaklıyor, bu şükran günlerini düşünen ve düzenleyenlere başta Valimiz, Belediye Başkanımız ve Rektörlüğümüz olmak üzere tüm katkı ve emek verenlere teşekkür ediyorum.”

Sn. Baysal, bizler size binlerce kez teşekkür ediyoruz. İzzet Baysal idealine yeni yeni halkalar ekleyerek hizmetin devamını sağlıyorsunuz.

Bu yazı toplam 694 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.