AİBÜ REKTÖRÜ PROF.DR.YAŞAR AKBIYIK;‘Teknoloji ile buluştuk’

AİBÜ REKTÖRÜ PROF.DR.YAŞAR AKBIYIK;‘Teknoloji ile buluştuk’

Yüksek Lisans sınavlarının yeni başladığını, bunun sonucunda da Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin öğrenci sayısının 20 bini geçebileceğini ifade eden AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Yaşar Akbıyık, yeni akademik yıla hazırlanırken b

Yüksek Lisans sınavlarının yeni başladığını, bunun sonucunda da Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin öğrenci sayısının 20 bini geçebileceğini ifade eden AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Yaşar Akbıyık, yeni akademik yıla hazırlanırken birçok aşama kaydettiklerini ifade ederek, "Bunların başında da internette kayıt sistemi geliyor. Öğrenciler, kayıt aşamasında da öğretim yılı içinde takibat aşamasında da üzerinde 2 yıl çalışıldıktan sonra bu yıl uygulamaya konulan internete kayıt sistemini kullanabilecekler.Bu sistem ile üniversitemiz teknoloji ile buluşmuş oldu" dedi.

Yeni Akademik yıla hazırlanırken üniversitenin mevcut akademik ve idari personelinin 1750’yi bulduğunu söyleyen AİBÜ Rektörü Prof.Dr. Yaşar Akbıyık; "Yeni eğitim yılına daha büyümek daha kaliteli eğitim vermek için tüm çalışanlarımızla birlikte hazırlandık. Üzerinde 2 yıldır çalışılan internette kayıt sistemini bu yıl uygulamaya koyuyoruz. Bu sistem sayesinde uzaktaki öğrencilerimiz kayıt için buraya gelmek zorunda kalmayacaklar. Ayrıca öğrencilerimiz bu sistem sayesinde yıl içinde de takibat adına çok büyük kolaylıklarla karşılaşacaklar" dedi.

YOL SORUNU DA ÇÖZÜLDÜ

Bu yıl Karayolları, Köy Hizmetleri Belediye ve Üniversite işbirliği ile yapılan çalışmalar sonrasında önemli bir sorun olan yol sorununun da çözüldüğünü ifade eden AİBÜ Rektörü Akbıyık; "Her türlü problemimiz çözüldü yada çözüm yolunda diyebiliriz. Bu da yeni yıla ne kadar hazırlıklı başlayacağımızın göstergesidir" dedi.

ÜNİVERSİTEYE 5 YENİ BÖLÜM

Yeni Akademik yılın başlaması ile birlikte 5 yeni programı da açmış olacaklarını ifade eden Akbıyık; "Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler (ikinci öğretim) bölümü, Teknik Eğitim Fakültesi Mobilya ve Dekorasyon, ek yerleştirmede ise Mimarlık-Mühendislik Fakültesi, Gıda Mühendisliği ile Eğitim Fakültesi Bilgisayar Teknolojileri ve Öğretmenliği bölümlerine öğrenci isteyeceğiz. Bu şekilde kalite ve çeşitlilik açısından bir çok aşama kaydetmiş olacağız. Bilgisayar Teknolojileri ve Öğretmenliği çok talep edilen bir bölüm. Bu sayede üniversitemiz çok daha fazla talep edilecek. İzzet Baysal Tıp Fakültesi 2 yılda birçok fakülteyi geride bıraktı" şeklinde konuştu.

ÜNİVERSİTE ORTAMI NE GEREKTİRİYORSA ONU HAZIRLAYACAĞIZ

Üniversite ortamının gerektirdiği koşulları hazırlamanın çok önemli olduğunu vurgulayan AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Yaşar Akbıyık; "Bir üniversite öğrencilerine ne kadar iyi ortam hazırlarsa propagandası o kadar iyi olur. Biz üniversitemiz ile bir nevi Bolumuz’u tanıtıyoruz. Bu yüzden gereken her şeyi yapmamız gerektiğinin bilincindeyiz" dedi.

EN HIZLI GELİŞEN ÜNİVERSİTEYİZ

AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Yaşar Akbıyık, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin en hızlı gelişen Üniversite olduğunun altını çizerek; "Her yıl yeni atılımlarla daha çok gelişerek hızlı adımlarla ilerliyoruz. Bize bu imkanı sağlayan saygıdeğer İzzet Baysal’a da borcumuzu ödemenin bir yolu olarak görüyoruz çalışmayı" şeklinde konuştu.

TERCİH EDİLEN BİR DONANIMLA MEZUN OLACAKLAR

Yeni kayıtla gelen öğrencilere "hoşgeldiniz" dediklerini ifade eden Akbıyık; "Onlara en iyi ortamı hazırlayıp en kaliteli eğitimi vereceğimizden şüpheleri olmasın. Buradan tercih edilen bir donanımla mezun olacaklar" dedi.

AKADEMİK KADROMUZ ÇOK İYİ

Üniversiteler yayın sıralamasındaki yerlerinde yüzde 200’lük bir artış olduğunu ifade eden Akbıyık; "Bu akademik kadromuzun çok iyi olduğunu gösteriyor. Üniversitemiz günden güne güçleniyor. Sorunlarımız olsa da bu sorunlar çözümsüz değil. Sürekli gelişme halinde olduğumuz için yeni sorunlarla karşılaşabiliyoruz" dedi.

İZZET BAYSAL DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

Bunları aşmak için İzzet Baysal’ın yolundan giden aile fertlerinin çok büyük desteklerini gördüklerini ifade eden AİBÜ Rektörü Yaşar Akbıyık; "Yerel dinamiklerin de destekleri tartışılamaz. Belediye, Valilik, Köy Hizmetleri gibi. Ankara’nın imkanlarını da kullanarak elimizden gelenin en iyisini yapmayı amaçlıyoruz" şeklinde konuştu.

ONLARA SAHİP ÇIKIN

Bolu halkının öğrencileri kendi çocukları gibi görmelerini istediğini vurgulayan Akbıyık; "Onlar ülkemizin çocukları, bizlere de emanetler. Bu yüzden herkes üzerine düşen görevi yerine getirsin. Biz de öğrencilerin üzerinde bulunan olumsuz izlenimleri sileceğiz" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.