AK Parti Bolu Milletvekili Mehmet Güner;"Biz yıldızları vaat etmedik"

AK Parti Bolu Milletvekili Mehmet Güner;"Biz yıldızları vaat etmedik"

AKP Bolu Milletvekili Mehmet Güner, muhalefetin, kendi işlerinden dolayı Bolu ile ilgilenmedikleri yönündeki eleştirilerini yanıtlarken, seçim vaatlerinden söz etti. Ve; “Biz kimseye yıldızları vaat etmedik. Makul vaatler

AKP Bolu Milletvekili Mehmet Güner, muhalefetin, kendi işlerinden dolayı Bolu ile ilgilenmedikleri yönündeki eleştirilerini yanıtlarken, seçim vaatlerinden söz etti. Ve; “Biz kimseye yıldızları vaat etmedik. Makul vaatlerdi ve biz yüzde 90'ını gerçekleştirdik”dedi.

Bolu milletvekilleri muhalefet tarafından en çok eleştirildikleri nokta, Bolu için yeni bir proje üretmedikleri, yapılanların onlar olsa da olmasa da yürüyeceği ve kendi işlerinden dolayı sorunlara yeterli eğilmedikleri noktasında yoğunlaşıyor. Bolu Gündem Tesislerini ziyaretinde konuşan Adalet ve Kalkınma Partisi Bolu Milletvekili Mehmet Güner, seçim vaatlerinden ve gerçekleştirdikleri çalışmalardan söz etti. Seçim öncesi, kendilerine hedefler belirlediklerinin altını çizen Güner; “Hiçbir zaman afaki hedefler belirlemedik. Olabilecekleri yapabileceklerimizi tespit ettik ki, insanlarımız fazla beklentiye girmesinler. Biz onlara yıldızları vaat etmedik. Ve biz seçildiğimizde önümüzde, deprem geçirmiş bir Bolu vardı. Vilayet konağı yarımdı. Hastanenin güçlendirilmesi vardı. Sigorta Hastanesi vardı. Karacasu'ya yapılacak Fizik Tedavi Hastanesi vardı. İçme suyu sorunun çözülmesi vardı ve bunun gibi bir çok yapılacak iş vardı. Bunlar hedeflerimizdi. Şu ana kadar aşağı yukarı yüzde doksanı bitti. Sıkıntımız yok. Sonradan ortaya çıkan doğalgaz da teklif inceleme aşamasında.”

Önümüzdeki dönemin seçim hazırlıklarının hızlanacağı bir dönem olacağını hatırlatan Güner, önceki dönemlerdeki gibi popülist politikalar uygulamayacaklarını vurguladı. Türkiye Büyük Millet Meclisindeki bütçe hazırlıklarını örnek veren Güner; “Göreceksiniz ki bütçede kesinlikle bir popülist bir politika izlenmeyecek. Eğer bu yapılırsa, önümüzdeki yıllarda bedelini ödeyeceğimizi biliyoruz. Biz en geç 4 Kasım'da yapılacak genel seçimlere kadar çalışmaya devam edeceğiz. Kalan bir yılı yaptıklarımızı anlatmaya çalışarak geçireceğiz. Takdir ise halkımızın olacak” dedi.

27.11.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.